Pirmadienį koplyčioje atidaryta iš Anykščių krašto kilusio dailininko Jono Rimšos (1903-1978m.) darbų paroda.
Pirmadienį koplyčioje atidaryta iš Anykščių krašto kilusio dailininko Jono Rimšos (1903-1978m.) darbų paroda.
Svėdasuose gimęs dailininkas 1914 metais su šeima persikėlė į Charkovą, kur mokėsi dailės. Vėliau išvyko į Pietų Ameriką. Mokėsi Buenos Airės dailės akademijoje, bet jos nebaigė.
Susidomėjęs senųjų indėnų kultūrų civilizacija, J. Rimša išvyko į Boliviją. Ten tyrinėjo vietos tautų istoriją, kultūrą. Dailininkas keitė gyvenamąją vietą – gyvendavo tai Argentinoje, tai Bolivijoje. Buvo įkūręs meno mokyklą.
J. Rimšos kūryba Bolivijoje įvertinta ir paskelbta nacionaline vertybe. J. Rimšai buvo įteiktas „Andų Kondoro ordinas“ , bei suteikta Bolivijos garbės pilietybė. Menininkas sukūrė daugiau nei 1000 paveikslų, daugiausiai senųjų indėnų tautų tematika, ir surengė apie 30 personalinių parodų.
Jo paveikslai sodraus kolorito, egzotiškų spalvų, ekspresionistiški.
Tai vienas garsiausių lietuvių ir neabejotinai vienas garsiausių iš Anykščių krašto kilusių menininkų.
Anykščių koplyčioje, tai – jau antroji J. Rimšos paroda. Pirmą kartą anykštėnai turėjo galimybę J. Rimšos paveikslus pamatyti 2002 metais.
Apie šio dailininko gyvenimą ir kūrybą pasakojo Anykščių Sakralinio meno centro darbuotoja Rita Babelienė.
Po parodos koncertavo Vilniaus ,,Arsenalo“ kamerinis ansamblis, kartu su „Arsenalo“ muzikantais keturias arijas iš Mocarto ir Hendelio operų atliko Sakralinio meno centro direktorius Tomas Tuskenis.
Į parodos atidarymą susirinko kelios dešimtys žmonių.