Įdomiausius kovo 27-osios įvykius pasaulio istorijoje, remdamasi naujienų agentūrų „Reuters” ir ITAR-TASS pranešimais, primena ELTA.
1378 m. mirė popiežius Grigalius XI. 1377 m. jis, nepaisydamas Prancūzijos prieštaravimo, Šv. Sostą sugrąžino į Romą.
1770 m. mirė paskutinysis didis Venecijos mokyklos tapytojas Džovanis Batista Tiepolas (Giovanni Battista Tiepolo).
1794 m. Kongresas oficialiai įsteigė JAV karinį jūrų laivyną.
1802 m. Didžioji Britanija, Prancūzija, Ispanija ir Batavijos Respublika pasirašė sutartį, kuria Anglija iš Ispanijos perėmė Trinidadą ir Ceiloną iš Olandijos.
1845 m. gimė vokiečių mokslininkas Vilhelmas Konradas Rentgenas (Wilhelm Conrad Roentgen). Už rentgeno spindulių atradimą jam 1901 metais buvo įteikta pirmoji Nobelio fizikos premija.
1860 m. niujorkietis M. L. Birnas (M. L. Byrn) gavo pirmąjį kamščiatraukio patentą.
1884 m. JAV pirmą kartą telefonu paskambinta iš Bostono į Niujorką.
1923 m. mirė škotų chemikas ir fizikas seras Džeimsas Devaras (James Dewar). Jis išrado termosą, bedūmį paraką, vadinamą korditu, ir kita.
1927 m. gimė rusų violončelininkas ir dirigentas Mstislavas Rostropovičius. Jis – vienas didžiausių pasaulio violončelininkų. M. Rostropovičius daugiau kaip 15 metų praleido emigracijoje, iš jų 11 metų neturėjo pilietybės.
1958 m. Nikita Chruščiovas iš ministro pirmininko pareigų pašalino Nikolajų Bulganiną ir pats pradėjo eiti TSRS premjero pareigas.
1968 m. per aviakatastrofą netoli Maskvos žuvo Jurijus Gagarinas. Jis 1961 metais tapo pirmuoju žmogumi, pakilusiu į kosmosą.
1977 m. įvyko tragiškiausia pasaulio aviakatastrofa – Kanarų salų Tenerifės nusileidimo take susidūrus ir užsidegus dviem „Boeing 747” lėktuvams, kurie priklausė kompanijoms KLM ir „Pan-Am”, iš 644 keleivių abiejuose lėktuvuose žuvo 583.
1980 m. Norvegijai priklausančioje Šiaurės jūros dalyje apsivertus plaukiojančiai naftos platformai „Alexander Kielland” žuvo 147 žmonės.
1993 m. Kinijos prezidentu tampa Dzen Dzeminis (Jiang Zemin).
1994 m. pirmam sėkmingam skrydžiui pakilo keturių Europos valstybių kuriamas supermodernus naikintuvas „Eurofighter”.
1995 m. prie savo biuro Milane nušautas buvęs „Gucci” kompanijos valdybos pirmininkas Mauricijus Gučis (Maurizio Gucci).
1996 m. už Izraelio ministro pirmininko Icchako Rabino (Yitzhak Rabin) nužudymą 1995 metų lapkritį Jigalas Amiras (Yigal Amir) nuteistas kalėti iki gyvos galvos.
1998 m. mirė Vokietijos sportinių automobilių kompanijos „Porsche AG” įkūrėjas ir vienas iš legenda tapusio „Volkswagen” firmos „vabalo” dizainerių Ferdinandas Poršė (Ferdinand Porsche).
2000 m. Rusijos prezidento rinkimų nugalėtoju paskelbtas Vladimiras Putinas. Už jį balsavo daugiau kaip 52 proc. rinkėjų.
2003 m. Honkongo mokslininkai paskelbė identifikavę virusą, sukeliantį staigų ūmų respiracinį sindromą (SARS).
2007 m. mirė amerikiečių chemikas Nobelio premijos laureatas Polas Loterburas (Paul Lauterbur).
2009 m. Indonezijoje sugriuvus pylimui žuvo 99 žmonės. Vanduo, pralaužęs pylimą, netoli Džakartos užliejo kelis tankiai gyvenamus kvartalus. Daugumą žmonių vanduo užklupo miegančius.
Šias istorines kovo 27-osios datas priminė ELTA.
Vokietijoje į minią kalėdinėje mugėje įsirėžus automobiliui žuvo 2 žmonės, dar 68 sužeisti
Vokietjos rytiniame Magdeburgo mieste penktadienį į minią, besibūriavusią kalėdinėje mugėje, įsirėžus automobiliui, mažiausiai du žmonės žuvo, o dar 68...