Transportas – būtina šiuolaikinio gyvenimo dalis. Jis leidžia visuomenei funkcionuoti, lengvai pasiekti kitų šalių ar miestų regionus, keliauti į darbus. Tačiau taip pat transportas yra neatsiejama gamybos grandis bei viena pagrindinių šalies ekonomikos augimo garantų, todėl sklandus jos funkcionavimas būtinas. Šiandien įmonės gali rinktis kokia priemone transportuoti krovinį bus efektyviausia, tačiau statistika rodo, kad daugiausia krovinių yra pervežama automobilių transportu.
Automobilių transportas – populiariausias krovinių gabenimo būdas
Krovinių gabenimas gali būti vykdomas keliais būdais – vandens, oro ir sausumos transportu. Atsižvelgus į talpą, greitį, saugumą ir maršrutą kiekvienas pasirenka sau tinkamiausią variantą. Žinoma, kiekviena transporto rūšis turi privalumų ir trūkumų, tačiau šiuo metu vienas populiariausių pasirinkimų – krovinių pervežimas automobilių transportu. Būtent ratuotos transporto priemonės, krovininiai automobiliai, vilkikai, vertinami dėl mobilumo ir gebėjimo per ganėtinai trumpą laiko tarpą pristatyti krovinį į galutinę vietą, kurią kitos transporto priemonės tokios kaip laivai ar traukiniai pasiekti negalėtų arba tai padaryti būtų per sunku. Itin gerai išvystytas kelių tinklas dabar leidžia pasiekti bet kurią vietą Europoje ar už jos ribų. Nors Lietuvoje krovinių vežimo apyvarta visų rūšių transportu 2020 m. antrąjį ketvirtį, lyginant su 2019 m., sumažėjo 1,5 proc., 2020 m. krovinių vežimas kelių transportu sudarė daugiau nei puse (59 proc.) viso tarptautinio krovinių vežimo.
Be to, įmonės dažnai renkasi būtent logistikos kompanijų teikiamas krovinių pervežimo paslaugas, teigdami, kad tai leidžia sutaupyti laiko, pinigų ir didesnį dėmesį skirti verslo vystymui. Krovinių transportavimo įmonės prisiima visą atsakomybę už prekių ar produktų pristatymą klientams, nuolat investuoja į išmaniąsias transporto valdymo sistemas ir taip dar labiau optimizuoja šį procesą, didina klientų aptarnavimo kokybę.
Inovacijos transporto valdyme
Esant didelei konkurencijai, įmonių sėkmė priklauso nuo vykdomų procesų efektyvumo. Norint, kad krovinys klientą pasiektų greitai ir geriausios kokybės, svarbu užtikrinti sklandų transporto priemonės judėjimą. Logistikos procesų optimizavimas naujausiomis technologijomis leidžia efektyviai planuoti įkrovimo ir iškrovimo darbus, stebėti krovinius, esant būtinybei, skubiai priimti maršruto pakeitimus. Virtualiame žemėlapyje matoma informacija padeda išvengti eismo kliūčių, neplanuotų sustojimų, gerina paslaugų kokybę, optimizuoja degalų sąnaudas, o svarbiausia, užtikrina, kad prekės būtų pristatomos laiku. Būtent dėl to dauguma logistikos paslaugas teikiančių įmonių nuolat investuoja į naujausių technologijų diegimą valdymo procese.
Saugiam krovinio pervežimui – reguliuojamos temperatūros transportas
Prieš pradedant transportavimo procesą taip pat svarbu parinkti tinkamą krovinių pervežimo priemonę, kuri atitiktų krovinio tipą, apimtį bei reikalingas gabenimui sąlygas. Vežant specifinius, greitai gendančius produktus, tokius kaip maistą, farmacijos produktus ar kosmetiką, būtina užtikrinti reikalingą temperatūrą, todėl dauguma logistikos įmonių savo klientams siūlo ne tik specialiai pritaikytus sandėlius produktams laikyti, bet ir transportą, kuris priklausomai nuo reikalavimų gali palaikyti žemą arba aukštą temperatūrą. Taip užtikrinama, kad transportuojami gaminiai nesugestų ir neprarastų savo vertės.
Gabenti krovinius kelių transportu brangu?
Gabenant krovinius svarbu išsirinkti efektyviausią ir greičiausią transporto priemonę, kuri nekainuotų brangiau nei pats krovinys. Jeigu krovinys yra didelis ir turi būti pristatytas partneriams už Atlanto, geriausia rinktis jūrų ar oro transportą. Tačiau norint greitai pervežti krovinį į kitas Baltijos šalis ar valstybes neatskirtas jūra, rekomenduojama rinktis sausumos transportą. Kelių transportas leidžia pristatyti krovinius valandos tikslumu, o specializuotos krovinių pervežimo įmonės visuomet pasiūlo optimaliausią kainą atsižvelgus į atstumą, krovinio svorį bei gabaritus. Jeigu įmonei reikia pervežti smulkius krovinius, logistikos specialistai gali pasiūlyti dalinai pilno krovinio gabenimą t.y. suplanuoti krovinio transportavimą taip, kad kelyje iš taško A į tašką B vežtu ne vieno, bet kelių klientų krovinius. Taip sumažėja transportavimo išlaidos ir verslui nereikia išleisti daug pinigų pervežant ne pilną krovinį. Be to, prekių pakavimo į kelių transportą procedūra yra labai minimali palyginti su kitomis transporto priemonėmis, todėl įvertinus visas pakrovimo, iškrovimo, pakavimo ir kitas išlaidas, krovinių pervežimas kelių transportu yra viena iš greičiausių ir pigiausių priemonių.
Svarbiausia – rasti tinkamą kompaniją
Krovinių pervežimo paslaugas teikiančios įmonės savo klientams siūlo ne tik prekių pervežimo paslaugas „nuo durų iki durų“, bet taip pat rūpinasi dokumentų ruošimu ir tvarkymu, tinkamų gabaritų ir temperatūros sąlygas atitinkančio transporto parinkimu, prisiima visą atsakomybę, kad klientus prekės pasiektų laiku ir tinkamos kokybės. Tačiau, kad krovinių pervežimas vyktų sklandžiai svarbu rasti patikimą ir sąžiningą ekspeditorių. Renkantis transportavimo paslaugas teikiančias įmones svarbu atkreipti dėmesį į kelis aspektus – ar norima pasirinkti įmonė transportuoja prekes į jums reikalingą vietą ar šalį, ar naudojamos pažangiausios informacinių technologijų sistemos, ar kroviniai vežami palaikant reikiamą produkto temperatūrą, ar suteikiama galimybė transportuoti dalinius bei pilnus krovinius. Taip pat svarbu nepamiršti pasidomėti įmonės reputacija. Įvertinus šiuos aspektus, pasirinkti patikimą ir modernią krovinių pervežimo įmonę bus daug paprasčiau.
Pabaigai
Kelių transportas yra dažniausiai naudojama transporto rūšis prekių judėjime. Visame pasaulyje daugybė kasdienių prekių, tokių kaip maistas ar vaistai gabenami būtent sunkvežimiais. Pagrindinės priežastys kodėl įmonės renkasi krovinių gabenimą keliais – tai lankstumas ir greitis. Sunkvežimiai gali lengvai pasiekti atokias vietas, miestus kuriuose nėra geležinkelio bėgių ar jūsų uosto, o įdiegta išmani transporto valdymo sistema leidžia laiku pristatyti prekes, greitai reaguoti į iškilusias problemas, jeigu reikia – skubiai priimti maršruto pakeitimus. Taigi, lieka tik pasirinkti patikimą logistikos partnerį.