Šventės „Bėk, bėk, žirgeli“ metu Niūronyse prie Legų sodybos vyks kūrybinės dirbtuvės, kuriose bus daromos dviejų senųjų stogastulpių rekonstrukcijos. Paminklų pavyzdžiai atrinkti iš J. Zabulytės mokslinių tyrimų metu sukauptos gausios įvairių Lietuvos muziejų archyvų medžiagos.
Šio projekto tikslas – populiarinti Anykščių krašte buvusią kryždirbystės tradiciją vietinių meistrų ir gyventojų tarpe, reprezentuoti Anykščių krašto kryždirbystės tradicijos savitumą Lietuvos ir kitų šalių gyventojams, sudominti kryždirbyste bei išugdyti naują meistrų pamainą.
Šiemet pagal archyvines nuotraukas bus sukurti ir Niūronių muziejuje pastatyti du stogastulpiai – tai 1865 metų paminklas, stovėjęs A. Šiaučiulio sodyboje pakelėje į Skiemonis ir 1886 metų antkapinis paminklas, buvęs senosiose Anykščių kapinėse. Abu stogastulpiai atrinkti kaip Anykščių krašto senąjai kryždirbystei būdingi pavyzdžiai, turėję tam tikras analogijas ir kitose Aukštaitijos vietovėse. Paminklų pastatymo ir pašventinimo renginys bei seminaras vyks vėliau, – apie tai informuosime kai bus žinoma tiksli data ir programa.
Kitais metais numatoma rekonstruoti ir pastatyti du Anykščių kraštui būdingus dekoruotus kryžius.
Šių metų projekte dalyvauja tautodailininkai medžio drožėjai ir kryždirbiai – Vladas Gaidys bei Valdas Pelegrimas, kalvis Algis Pranckevičius, medžio darbams neabejingi Mykolas Tursa ir Artūras Pupkis, J. Biliūno gimnazijos abiturientai Vytautas Taurelė ir Arnoldas Keibas.
Organizatorius – asociacija „Anykščių šventės“, partneris – A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, rėmėjas – Anykščių rajono savivaldybė. Idėjos sumanytoja ir projekto vadovė – Jolanta Zabulytė.