![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2017/06/52779_69665_regular_14.jpg)
Štai ir prabėgo ilgai laukta šventė – Traupio mokyklos 240-metis. Šios šventės laukė ne tik mokytojai ir mokiniai, bet ir visa miestelio bendruomenė. Šventės organizatoriai stengėsi pasirūpinti viskuo – įdomia programa, rimtąja dalimi ir linksmybėmis, net fantastiškai vasarišką orą pas Poną Dievą užsakė. Bet apie viską iš eilės.
Kaip ir dera svarbiam renginiui, viskas prasidėjo nuo bendros maldos bažnyčioje. Šventąsias Mišias aukojo buvęs Traupio mokyklos mokinys kun. Rimantas Kaunietis, per pamokslą trumpai apžvelgęs mokyklos istoriją ir pasidalinęs savo prisiminimais, palinkėjo, kad mokykla sulauktų garbingo 250 metų jubiliejaus. Iš karto po Šv. Mišių visi susirinko prie mokyklos, kur buvo iškilmingai pašventintas medžio drožėjo Prano Petronio sukurtas koplytstulpis, žymintis Traupio mokyklos kelio pradžią. Pašventinus koplytstulpį šventė tęsėsi Traupio kultūros namų salėje.
Sugiedojus Valstybės himną ir sudainavus Traupio mokyklos dainą įžanginį žodį tarė mokyklos direktorė Janina Palikevičienė. Ji trumpai, bet išsamiai pristatė Traupio mokyklos kelią nuo 1777 metų, kai mokykla buvo pirmą kartą paminėta, iki šių dienų. 1777 metais Abiejų Tautų Respublikos mokyklų inspektorius Točylovskis ruošdamas ATR Edukacinei komisijai ataskaitą apie mokyklas Lenkijoje ir Lietuvoje pamini, kad Traupio mokyklėlėje mokosi 11 moksleivių, tai ir buvo pirmasis šios mokyklos paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose. Direktorė pateikė įdomios informacijos apie mokyklos raidą Tarpukario Lietuvoje, kai per keletą metų žmonių sąmonėje įvyko milžiniškas virsmas, vertinant mokslo naudą. 1928 metais mokytojai susidūrė su problema, kad tėvai nenoriai leidžia vaikus į mokyklą, nes nemano, kad tai reikalinga, o jau 1932 metais mokykla skundžiasi, kad vaikai fiziškai nebetelpa į mokyklą. Buvo prisimintos ir liūdnos mūsų tautai, kraštu ir mokyklai akimirkos, kai karo ir pokario metais dažnai keisdavosi direktoriai, mokytojai ir mokiniai, nes sovietai vykdė masinius gyventojų trėmimus. Baigdama savo kalbą direktorė pasidžiaugė mokyklos dabarties pasiekimais ir stiprybėmis. Juk tikrai yra kuo pasidžiaugti – vykdyti ir vykdomi projektai, tarptautinis bendradarbiavimas, unikalus mokytojo Sigučio Obelevičiaus įkurtas ir išpuoselėtas botanikos sodas, kurio apžiūrėti svečiai atvyksta net iš užsienio valstybių. Direktorė paneigė plačiai paplitusį mitą, kad jungtinės klasės – didelis trūkumas. Juk sujungus penktą klasę su šešta, gabus penktokas gali spręsti šeštokų užduotis, o stokojantis pažangumo šeštokas gali pasikartoti praeitų metų kursą be papildomų konsultacijų.
Po direktorės kalbos atėjo laikas sveikinimams, kurių, kaip ir svečių, jubiliejaus minėjime tikrai netrūko. LR Seimo narys Antanas Baura, sveikindamas traupiečius su mokyklos paminėjimo jubiliejumi įteikė LR Seimo pirmininko pavaduotojos Rimos Baškienės pasirašytą padėką mokyklos direktorei Janinai Palikevičienei, o mokytojui Sigučiui Obelevičiui LR Švietimo ministrės padėką už edukacinių erdvių kūrimą . Sveikinimo žodį tarė ir padėkas matematikos mokytojai Vitalijai Mačiulienei ir socialinei pedagogei Jurgitai Verikienei įteikė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ir Anykščių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vida Dičiūnaitė. Mokyklą sveikino Traupio seniūnė Daiva Tolušytė, Traupio bendruomenės pirmininkė Janina Savickienė, Levaniškių bendruomenės pirmininkė Jurgita Verikienė, Anykščių rajono mokyklų atstovai, visiems šventės dalyviams šokį skyrė moterų šokių kolektyvas „Tėkmė“, buvęs mokyklos mokinys, visuomenininkas Julius Panka mokyklos bibliotekėlei padovanojo keletą patriotinių knygų, prie sveikinimų su gražia daina prisijungė ilgamečiai mokyklos draugai iš Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjungos. Bibliotekininkė R. Musteikienė įteikė buvusių mokyklos mokinių prisiminimus „Menu savo mokyklą…“ Mokyklą sveikino gausus būrys buvusių mokinių, kai kurie iš jų pasidalino savo sėkmės istorijomis, visi su susidomėjimu klausėsi humanitarinių mokslų daktarės seselės vienuolės Rimos Malickaitės ir Traupio ūkininko Tomo Baravyko prisiminimų iš mokyklinių laikų. Sveikinimus ir kalbas praskaidrino daug skambių dainų, jas atliko Traupio mokyklos moksleiviai, kuriuos koncertui ruošė mokytojos Ingrida Spundzevičienė, Janina Čerkauskienė. Renginį žaismingai vedė moksleiviai Greta ir Dominykas.
Pasibaigus koncertui šventės dalyviai dar ilgai nesiskirstė, ilgokai nesimatę klasės draugai dalinosi prisiminimais, tyrinėjo kraštotyros muziejų, aptarinėjo mokyklos koridoriuose eksponuojamas istorines nuotraukas, džiaugėsi išpuoselėtu, atnaujintu ir gražiai sutvarkytu mokyklos pastatu. Ypatingai džiaugėsi šventėje dalyvavusi 1952 m. septintokų laidos atstovė Vanda Lukoševičiūtė, plakato „Bendraklasi, atsiliepk!“ pagalba išvydusi ne vieną seniai matytą veidą.
Šventė baigėsi, bet visi iš jos išsinešėme pasididžiavimo kibirkštėlę, kad esame mažos, bet nuėjusios ilgą ir gražų kelią mokyklos bendruomenės dalis. Ir mokytojai, ir buvę bei esami mokiniai skirstydamiesi vieni kitiems linkėjo po 10 metų susitikti dar garbingesnio 250-ojo mokyklos paminėjimo jubiliejaus šventėje.
225235 684744Safest the world toasts are made to captivate and also faithfulness to your wedding couple. Beginner sound system watching high decibel locations would be wise to always remember some sort of vital secret designed by presentation, which is your auto. very best man speeches funny 309888