Ekspremjero Sauliaus Skvernelio kuriama partija įnešė pokyčių partijų reitingų lentelėje – jos populiarumas jau prilygsta valdančiajai koalicijai priklausančių liberalų ir smukdo buvusių bendražygių „valstiečių“, rodo pirmadienį naujienų portalo „Delfi“ skelbiama „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa.
Jos duomenimis, už sausio pabaigoje planuojamą įkurti Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ gruodį būtų balsavę 7,2 proc. respondentų.
Tokį patį pasitikėjimą turi ir trečioje reitingų lentelėje esantis Liberalų sąjūdis. Lapkritį už šią partiją balsavę būtų 6 proc. respondentų.
Politinių partijų reitingų lentelėje ir toliau pirmą vietą su 10,9 proc. užima opozicijoje dirbanti Lietuvos socialdemokratų partija. Jos rezultatas per mėnesį nuo praėjusios apklausos sumenko paklaidos ribose. Lapkričio mėnesį už ją balsavę būtų 12,9 proc. apklaustųjų.
Antroje pozicijoje yra valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD). Už ją gruodį būtų balsavę 10,8 proc. apklausos dalyvių. Nuo praėjusios apklausos jos rezultatas nelabai kito – lapkritį už ją balsą būtų atidavę 11 proc. apklaustųjų.
Pasitikėjimas buvusiais S. Skvernelio ir jo polinės komandos bendražygiais – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – smuko iki 6,7 procento. Lapkritį už šią partiją savo balsą būtų atidavę 8,9 proc. respondentų.
Toliau lentelėje eina valdančiosios koalicijos narė Laisvės partija, už ją būtų balsavę 4,7 proc. apklaustųjų (lapkritį 5,3 proc.), Darbo partija – 4,2 proc. (6 proc.), partija „Laisvė ir teisingumas“ – 3,6 proc. (3,3 proc.).
Daugiau kaip 15,3 proc. apklaustųjų tvirtino, kad nebūtų balsavę, 21,2 proc. nežinojo, už ką balsuotų, arba į klausimą neatsakė.
Apklausą visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko gruodžio 13–25 dienomis. Apklausta 1012 gyventojų nuo 18 iki 75 metų.
Taikytas kombinuotas apklausos metodas: 50 proc. telefoninės apklausos būdu, 50 proc. internetu.
Tyrimo dalyvių pasiskirstymas pagal lytį, amžių ir gyvenamąją vietą yra proporcingas gyventojų pasiskirstymui Lietuvoje.
Rezultatų paklaida sudaro 3,1 procento.
Situacija politinių partijų reitinguose kažkiek svyruodama nelabai ir keisis iki pat du tūkstančiai dvidešimt ketvirtųjų rudens, kai Lietuvoje įvyks eiliniai Seimo rinkimai. Būtent tada, šiek tiek mažiau nei po dviejų metų, valdančiąją daugumą mūsų šalies Parlamente formuos socialdemokratai, stipriausia opozicine partija bus konservatoriai, sunku pasakyti tik kas laimės tais pačiais metais vyksiančius šalies vadovo – prezidento rinkimus, antrą kartą bus perrinktas Gitanas Nausėda ar Vilija Blinkevičiutė?
Kol kas nėra tokios Skvernelio partijos užregistruotos. Kodėl į apklausą neįtraukta alaus mėgėjų partija, arba kačių mylėtojų? Jų reitingas tikrai būtų didesnis.
idomu i koki trejetuka, gal i ta kur nuo galo, nes kas gali rinkti perbegelius ir apsisaukeliu, Viena diena anykstenas kita jau vilnietis, dabar gal jau panevezietis.
Švabo šuo skverneliss nupirko reitingus ,plauna tautai smegenis
kat sigutes xebros reitingai kyla
Ką dabar daryti tiesimajam? Tikėjosi su valstiečiai patekti į merus. Bet be Bauros vietiniai valstiečiai nepopuliarūs, respublikoje reitingai irgi krenta…
O tai katras čia ką tiesina, bukas ar veterinors? Plikis tai suslinko visai, kai nuėjo grybaut su stetešnikais.Pagal partijos poniatkes ožiu negalima būt