Penktadienį, balandžio 29 dieną, Japonijos Nepaprastasis ir Įgaliotasis ambasadorius Ozaki Tetsu, Europos parlamento narė, socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė bei Anykščių rajono vadovai ir Pasaulio anykštėnų bendrijos atstovai Kurkliuose ir Užunvėžiuose sodino sakuras.
Šalia Kurklių mokyklos bus įveistas visas sakurų sodas, kuriame augs 28 medeliai, o Užunvėžiuose, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro, socialdemokratų partijos kūrėjo Stepono Kairio tėviškėje, pasodintos dvi sakuros.
Būtent S.Kairys ir yra sakurų atsiradimo Kurklių seniūnijoje kaltininkas. Užunvėžiuose gimęs ir augęs politikas bei inžinierius S.Kairys žavėjosi Japonija ir, nors joje niekada nesilankė, apie šią šalį parašė net tris knygas.
Anykščių rajono savivaldybė pranešime spaudai nurodo, kad mintis Kurkliuose įkurti sakurų sodą kilo Sakurų sodinimo asociacijos IKUOKAI nariams, 2018-aisiais lankantis Kurkliuose. „Kurklius ir Japoniją sieja jau antrą dešimtmetį trunkantys ryšiai su žurnaliste Kumiko Hilano. Kumiko Hilano pirmą kartą į Kurklius atvyko 2010 metais, kai rinko medžiagą apie Vasario 16-osios akto signatarą Steponą Kairį. Po to ponia Hirano dar porą kartų lankėsi Kurkliuose, paskutinį kartą – kartu su IKUOKAI nariais. Taip prasidėjo Pasaulio anykštėnų bendrijos bendradarbiavimas su IKUOKAI, ruošiantis sodinti sakurų sodą“, – praneša Anykščių rajono savivaldybės administracija.
Kurklių sakurų sodas – saulės formos. Užunvėžiuose sakydamas kalbą Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus dėstė, jog saulės formos sodo spindulius, sodindamos sakuras, galės ilginti ateinančios kartos. „Dieviški darbai – statyti, sodinti. Ir tie žmonės vadinami Dievais. O kita pusė – judošiai, kurie daro blogus darbus, kurie šaudo“, – S.Kairio tėviškėje kalbėjo A.Jurkus.
Netoli Užunvėžių, Antruosiuose Kurkliuose, augęs Anykščių rajono vicemeras, socialdemokratas Dainius Žiogelis kalbėjo, kad S.Kairio tėviškės apylinkes jis išvaikščiojęs, išvažinėjęs dviračiu, o dabar kartais užsuka nešinas šautuvu, nes yra medžiotojas.
Į Užunvėžius atvykus svečiams, tradiciškai atėjo ir vietiniai gyventojai, kurių likę vos keli. Užunvėžiečiai Liūtas Jakubauskas ir Danielius Vitonis juokėsi, jog jie – svarbiausi Užunvėžių žvėrys. Juk abiejų vardai žvėriški…
Kurkliuose, prie mokyklos, buvo pastatytos palapinės, suolai, svečiams išvirta ukrainietiškų barščių. Didžioji dalis sakurų Kurkliuose buvo pasodinta iš anksto, svečiams paliktas tik simbolinis darbas – dvi iškastos duobės ir dvi sakuros. Po sakurų Kurkliuose sodinimo sakytos kalbos, koncertavo meno mėgėjų kolektyvai.
Anykščių rajono meras, konservatorius Sigutis Obelevičius, kalbėdamas Kurkliuose, dėstė, kad lietuvių ir japonų požiūriai į gamtą yra labai panašūs. „Nėra kitos tautos, kuri taip subtiliai jaustų gamtą, nei japonai“, – sakė meras gamtininkas.
Nepaprastasis ir Įgaliotasis ambasadorius Ozaki Tetsu dėkojo už pakvietimą į sakurų sodinimo šventę ir vylėsi, kad sakurų sodas prisidės prie taikos pasaulyje.
Europarlamentarė V.Blinkevičiūtė dėkojo už S.Kairio atminimo puoselėjimą. „Ačiū jums, kad jis čia niekada nepamirštamas: Steponas Kairys daugiau nei prieš šimtą metų susidomėjo, susižavėjo kraštu, kurio niekada nematė, kurio gyvai neaplankė, tačiau Japonija jam tuo metu buvo simbolis – ir kaip kraštas, ir kaip valstybė, – kuri kovoja už savo laisvę. Tai įžiebė laisvės ir nepriklausomybės troškimą ir šito krašto sūnui Steponui Kairiui“, – kalbėjo europarlamentarė.
Žiogelis, 3 metus būdamas valdžioje, turėjo gerą progą įrodyti savo pasirengimą ir norą dirbti žmonių labui. Nei pasiekimų, nei rezultatų nematome.
Jei Blinkevičiūtė tokia tuščia, tai galėjo patarėjas pasižiūrėti į Vikipediją. tuo metu, kai pasak Bl ok nkeviciutes Japonija siekė išsilaisvinti iš tikrųjų Japonija nugalėjo Kiniją ir Rusiją (1904–1905), ir 1910 metais jau kontroliavo Taivaną, pusę Sachalino, Korėją. Antantės bloko, kurio pusėje kovojo Japonija, pergalė pirmajame pasauliniame kare padidino šalies įtaką pasauliniu mastu ir leido jai toliau vykdyti ekspancionistinę politiką 1931 m. okupuojant Mandžiūriją. Dėl pastarojo poelgio Japonija susilaukė Tautų Sąjungos pasmerkimo, iš kurios po 2 m. išstojo. 1936 m. tarp Japonijos ir Nacistinės Vokietijos buvo pasirašytas susitarimas…
Kaip taip galima nusikalbėti, kad Japonija buvo nelaisva? Kaip turėjo jaustis Japonijos ambasadorius, girdėdamas tokias nesąmones?
tribuna pasisakymams, valdziai, kolektyvas palinksminti, o gal pasirodyti, vaikai atvaryti su velevelemis, ir zinoma ziurovu cirkui paziureti, kviestiniai.
Didžiausias Žiogelio darbas per keturius metus-nudažyti Užunvežio bažnyčią ir pasodinti sakurų Kurkliuose. Manau,kad už socdemus balsavo viso rajono rinkėjai,ne tik Kurklių ir Užunvėžio.
Kurkliuose.augs kąktūsū sodąs
Kaip atrodo Socdemų pirmininkė plakate ir kaip natūroje… Kas kaltas dėl apgaulingos reklamos? Ačiū Anykštai už tiesos paviešinimą.
a kadu sutaisyti bus sudūži stiklai ?
Oi oi, ar nori kad kiti dirbtų ne darbo metu del taves? Savanaude ar savanaudis esi,atai kad publika darbo žmonės
Visada sventes darbo metu negali pabūti savo gimtajam kraste labai gaila .
merui nebuvo geda del smarves Kurkliuose?
būsimuose rinkimuse tau pažadęs levandų kvapą kartu su socdemais ir iš kiaulidžių ir š…