Paaiškėjo, kiek kainuos apšvietimo įrengimas Laimės žiburio paminklo teritorijoje.
Anykščių rajono savivaldybė pasirašė darbų atlikimo sutartį su panevėžiečių UAB „Asirinta“.
Sutarties vertė – 55 tūkst. 216 Eur.
Apšvietimas bus įrengiamas nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki Laimės žiburio paminklo. Apviečiamas bus ir pats paminklas.
„Anykšta“ šią savaitę skaitytojų klausė, ar ant Laimės žiburio paminklo reikėtų įrengti žibintą, kurio šviesa būtų matoma net nuo miesto centro.
Skaitytojų nuomonės bus publikuojamos šeštadienio laikraštyje „Anykšta“.
Aš da sava Mareliu užunešiau un runku, pamenu per veseliu
Iš karto reikia bokštą apkabinti kalėdinėmis girliandomis. Būtų amžina eglutė miške.
Gera mintis. Nėra Biliūnas toks svarbus rašytojas, kad reikėtų dėl jo kapo atsisakyti tokios geros.minties apšviesti švyturį. Pigiausia būtų jei alaus darykla sumokėtų 55 k. ir pasidarytų reklamą.
Manau, kad Tradicines vertybes atstovaujantis valstiečiai neleis tyčiotis iš rašytojo kapo ir nedarys iš sakralios vietos Šanchajaus.
ką tuo nori pasakyti? Apšvietimas tako ir paminklo aplinkos būtinas, jis buvo įrengtas ir veikė iki nepriklausomybės atkūrimo, o vėliau merai tuo nesirūpino, užleido. Nieko nedarė ir Tubis, kai buvo meras, nors skelbiasi esantis takų priežiūros žinovas ir ginėjas. Kelias prie Biliūno kapo yra nacionalinė vertybė, jai būtina tinkama priežiūra, ten lankosi labai daug žmonių, todėl ta betvarkė, kai tamsoje žmonės žabalinėja, o žiemą ir laiptai dažnai nėra švariai valomi – tikrai netoleruotina. Ačiū Gasiūnienei, kad rūpinasi, planuoja, daro.
Prie komunistų valdžios net vestuvės vykdavo prie kapo. Komunistai grįžo į valdžią.
ne visai teisingai jums atrodo, kad valstiečiai, politikai atstovauja tradicines vertybes. Ištikrųjų tradicijos kūriamos ir tampa vertybės iš kartos į kartą perduodant gerasias bendruomenės patirtis ir visuomenės etnines ir etines vertybes atitinkantys veiksniai, neapvilkti politinėmis ideologijomis ir neiškreipti pirmapradės nematerialios dvasinės vertybės.
Anykšių „Laimės žiburio” obeliskas ir rašytojo kapas istoriškai suformuotas tam tikros politinės ideologijos simbolis. Ar tas simbolis atitinka šiuolaikinės visuomenės ideologiją iš mokslininkų (ne poliktikų) oficialių vertinimų nėra. Kad paminklas yra istorinė vertybė, tai pripažysta visi. Ar reikia paminklą vėl pristatinėti kaip ideologinį simbolį ir jam skirti viešuosius pinigus turėtų atsakyti savivaldybės politikai ir vadovai, pateiktdami visuomeni argumentuotus paaiškinimus.
Pagaliau bus užgydyta tikra kultūros žaizda, nes gėda ne tik anykštėnams prieš save, bet ir visus, kurie atvyksta, nes takas prie rašytojo kapo ir jo paminklo neapšviestas, nors iki Nefo buvimo meru laikų buvo apšviestas, elektra išdraskyta, nors žmonės intensyviai lanko objektą, o tamsoje kopia į kalną su mobil. telefonų pašvietimu ar žiebtuvėliais, nes aklinai tamsu, o rašyto kapas skęsta tamsoje. Antra, paminklo viršuje buvo žiburys, kurį pamena visi, kiek ėjo ir važiavo keliu nuo Rubikių pusės keliu. Jis turi būti atkurtas, nes tai neatskiriama paminklo dalis, kaip tai buvo numatęs jo autorius Vytautas Gabriūnas ir kaip buvo įrengta. Todėl labai gerai, kad savivaldybė tą daro, ir čia visai nesvarbu, kas meras ir kas direktorius. Ačiū Daivai Gasiūnienei, kad tuo rūpinasi, kad sugebėjo įtikinti buvusius vadovus ir numatyti tiems darbams, tiksliau jų pradžiai, finansavimą elektros atstatymui. Lieka tikra problema, kad paminklas nuo miesto dėl nepraretintų medžių jau nebematomas, kad paminta Biliūno testamentinė valia, „kad matytų kapas sodžių kūdikėlis kur užaugau”.
Prisiminkime, kad 2029 metais bus minimas rašytojo humanisto Jono Biliūno 150 gimimo jubiliejus, todėl reikės ne tik kokybiškai sutvarkyti kapo kriptą, bet ir muziejų, kuris neturi tinkamos infrastruktūros, nėra patrauklus, nes į jį muziejus ir savivaldybė neįdeda pastabų ir lėšų atsinaujinimui.
Numatyto projekto kaina ir nauda šiame miesto viešųjų vietų apšvietimo kontekste neatitinka viešųjų pinigų naudojimo pagrindinių kriterijų, kuriais privalo vadovautis savivaldybės administracija, priimdama sprendimą.
Gal tai elinis, politinis sprendimas ir buvusios valdžios neįgyvendinto miestų gatvių apšvietimo atnaujinimo projekto pinigų užkasimas į Laimės žiburio, o gal ” Laimo švyturio” projektą.
tu ne ekonomistė, o nesąmonių rašinėtoja ar rašinėtojas, nes nepateikei tikrų argumentų ir faktų. Viešieji pirkimai atlikti ir darbas bus padarytas, nežiūrint, kokias sąmokslo teorijas platins tubininkai.