Garsiausią Anykščių turizmo objektą – Lajų taką prižiūrinčio Anykščių regioninio parko direktorių Kęstutį ŠEREPKĄ pakalbiniome apie ateities planus, pasidomėjome, kokie žmonės dažniausiai lanko šį objektą.
-Ar pats dažnai apsilankote Lajų take?
-Tai – mano darbo vieta, todėl ten apsilankau dažnai. Esame atsakingi už šio parko direkcijos objekto tvarką ir visą kitą.
-Vedatės į šį objektą įstaigos svečius ar asmeninius draugus?
-Būna svečų iš ministerijos ir kitų institucijų, su kuriais tenka bendrauti.
-Bėgant laikui žmonių susidomėjimas Lajų taku sumažėjo?
-Taip. Situacija tokia, kad lankytojų srautas ir jo mažėjimas yra aiškiai matomas. Susidomėjimas slūgsta, nes Lietuvoje gyventojų nėra labia daug, o kai kurie ne visada nori Lajų taką aplankyti dar kartą.
-Ar esate paskaičiavę, kiek iš viso lankytojų jau apsilankė Lajų take?
-Tikslaus skaičiau neturime, bet jis turėtų būti netoli 400 tūkst. (tiek žmonių, kiek gyvena antrajame pagal dydį Lietuvos mieste Kaune – red.past.)
-Iš kokių valstybių, be Lietuvos, daugiausia lankytojų esate sulaukę?
-Ko gero, tai būtų latviai.
-Kada lankytojų srautas Lajų take buvo pats didžiausias nuo jo atidarymo?
-Galiu pasakyti tiksliai: tai buvo savaitė po atidarymo, per Žolines, kai buvo ilgasis savaitgalis. Tą dieną Lajų take apsilankė apie 8.5 tūkst.asmenų.
-Ar yra kokių nors planų 2017 metų sezonui? Galbūt atsiras kokių nors atrakcijų šalia Lajų tako?
-Atrakcijos nėra planuojamos, nes jos skirtos privačiam verslui, o medžių Lajų takas skirtas supažindinti žmones su Anykščių šileliu, jo aplinka, vaizdais, istorija.
-Pastebėta, kad esant vėjui, Lajų tako bokštas svyruoja. Ar galite patikinti, jog šios konstrukcijos nesugrius?
-Tikrai galiu. Bokštas svyruoja ne tik pučiant vėjui, bet ir esant didesniam kiekiui žmonių. Jei bokštas nesvyruotų, jis tiesiog nestovėtų. Konstrukcijos yra tvirtos, todėl visi gali būti ramūs ir sėkmingai kopti į bokštą.