
Vasario 24-ąją, pirmadienį, buvo paskelbti geriausi Lietuvos mėgėjų meno kolektyvai ir jų vadovai, kurie bus pagerbti prestižinėmis „Aukso paukštės“ nominacijomis.
Geriausiu liaudiškos muzikos ansambliu ir vadovu pripažintas Anykščių kultūros centro tradicinių kanklių ansamblis „Laumakė“ ir jo vadovė Asta Motuzienė, kuriai „Aukso paukštės“ apdovanojimas – jau antrasis.
Iš viso bus įteikta trylika apdovanojimų labiausiai nusipelniusiems chorams, teatrams, šokių kolektyvams, folkloro ansambliams, liaudies muzikos bei pučiamųjų instrumentų orkestrams.
„Laumakė“ tokį apdovanojimą gaus pirmą kartą.
„Esame dar jauni, praėjusių metų lapkričio 29 dieną atšventėme penkmetį. Tai – labai didelis įvertinimas, kuriuo labai džiaugiamės. Dėkoju kiekvienai „Laumakės“ kolektyvo dalyvei už žingsnelis po žingsnelį į šį įvertinimą. Mes kankliuojame ne dėl apdovanojimų – toks yra kiekvienos mūsų, penkiolikos moterų, gyvenimo būdas. Į „Aukso paukštę“ atvedė nuoseklus, kasdienis darbas, pomėgis, bendrystė ir noras būti kartu“, – „Anykštai“ sakė A. Motuzienė.
Idėja įkurti „Laumakę“, pasak A. Motuzienės, kilo Anykščių kultūros centro etnografei Reginai Stumburienei.
„Pasikalbėjome ir kilo tokia mintis. Kankliuoti moku, jaunystėje turėjau Užpalių vaikų ansamblį „Pasagėlė“, su kuriais 1999 metais irgi gavome „Aukso paukštę“. Manau, kad kai yra „neprimestas“ kolektyvas, kada jis yra iš pačių žmonių noro, užsivedimo, tada ir rezultatas matyti“, – kalbėjo „Laumakės“ kolektyvo vadovė, kuri sakė, jog kanklėmis groti išmokti yra lengva, be to, į moterišką kolektyvą mielai priimtų ir kankliuojančius vyrus.
„Aukso paukštės“ nominacijos bus įteiktos iškilminguose renginiuose įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, – kada šis renginys vyks Anykščiuose, A. Motuzienė teigė kol kas nežinanti:
„Turime patys nuspręsti, kada darysime šventę, į kurią ir bus į Anykščius atvežta „Aukso paukštė“. Pagalvoti dar nespėjome, dar reikia prisijaukinti šią žinią.“
Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigti „Aukso paukštės“ apdovanojimai nuo 1999 metų yra aukščiausias mėgėjų meno įvertinimas šalyje. Laureatai atrenkami pagal jų meninę brandą, aktyvią veiklą ir indėlį į Lietuvos kultūrinį gyvenimą. Per daugiau nei dvidešimt metų šiuo įvertinimu jau džiaugiasi daugiau nei 300 kolektyvų ir jų vadovų.
