Mūsų šalies atstovai Monika Linkytė ir Vaidas Baumila, pirmieji dainavę antrajame jubiliejinio, 60-ojo, Eurovizijos” dainų konkurso pusfinalyje, su daina „This Time”, pateko į finalą.
Ketvirtadienio vakarą Vienoje, Wiener Stadthalle arenoje, antrajame „Eurovizijos” pusfinalyje vietas į finalą, be mūsų šalies atstovų, iškovojo:
Juodkalnija, Knez, „Adio”;
Norvegija, Morland & Debrah Scarlett, „A Monster Like Me”;
Izraelis, Nadav Guedj, „Golden Boy”;
Latvija, Aminata, „Love injected”;
Azerbaidžanas, Elnur Huseynov, „Hour of the Wolf”;
Švedija, Mans Zelmerlow, „Heroes”;
Kipras, Giannis Karagiannis, „One Thing I Should Have Done”;
Slovėnija, Maraaya, „Here for You”;
Lenkija, Monika KuszyDska, „In The Name Of Love”.
Antradienio vakarą Austrijos sostinėje Vienoje iškovoti pirmieji 10 kelialapių į „Eurovizijos” finalą. Iš pirmajame pusfinalyje pasirodžiusių 16 šalių į finalą keliaus:
Armėnija, „Genealogy”, „Face the Shadow”;
Belgija, Loic Nottet, „Rhythm Inside”;
Graikija, Maria Elena Kyriakou, „One Last Breathe”;
Estija, Elina Born & Stig Rasta, „Goodbye to Yesterday”;
Serbija, Bojana Stamenov, „Beauty Never Lies”;
Vengrija, Boggie, „Wars for Nothing”;
Rusija, Polina Gagarina, „A Million Voices”;
Albanija, Elhaida Dani, „I’m Alive”;
Rumunija, Voltaj, „De la capat / All Over Again”;
Gruzija, Nina Sublatti, „Warrior”.
Finalas įvyks gegužės 23-iąją. Tiesiai į jį patenka „didysis penketas” – Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Italija ir Ispanija, praėjusių metų nugalėtoja Austrija ir garbės viešnia Australija.
Garbę surengti jubiliejinę „Euroviziją” Austrijai pernai iškovojo kontraversiškasis šios šalies atstovas – barzdotas transvestitas, pasivadinęs Končita Vurst (Conchita Wurst). 2014 m. Kopenhagoje Končita atliko europiečių simpatijas pelniusią dainą „Rise like a Phoenix”.
Renginį vedė Alice Tumler, Mirjam Weichselbraun ir Arambella Kiesbauer. „Žaliajame kambaryje” dalyvius kalbino „Eurovizijos 2014” nugalėtoja K.Vurst.
Šiųmetiniame dainų konkurse išvysime 40-imt šalių. Dėl finansinės padėties ir politinės situacijos iš konkurso pasitraukė Ukraina, tačiau į „Euroviziją” sugrįžo net trys šalys – metų pertrauką padariusios Serbija ir Kipras bei po šešerių metų savo atstovą į konkursą vėl siunčianti Čekija. Prie dalyvių prisijungs Australija, kuriai „Eurovizijos” jubiliejaus proga suteikta vienkartinė galimybė pasirodyti dainų konkurse. Šalis pasirodys „Eurovizijos” finale, todėl gegužės 23 dieną Europa stebės net 27 valstybių pasirodymus.
Kaip jau įprasta, 50 proc. rezultato priklausys nuo profesionalų komisijos įvertinimų. Vadinasi, ir pusfinalių, ir finalo metu kiekvienoje šalyje esančios komisijos taškai bus sumuojami su žiūrovų taškais santykiu 1:1. Susumavus, gaunami bendri šalies taškai. Esant lygiam taškų skaičiui, žiūrovų balsai turės didesnę reikšmę.
Lietuva „Eurovizijos” konkurse dalyvaus šešioliktąjį kartą. Pernai mūsų šaliai atstovavo dainininkė Vilija Matačiūnaitė, atlikusi kūrinį „Attention”. Jai nepavyko peržengti pusfinalio barjero. Sėkmingiausiai konkurse yra pasirodęs projektas „LT United”, 2006 metais užėmęs šeštąją vietą.
„Eurovizija” pradėta rengti nuo 1956 m. ir yra vienas iš populiariausių ne sporto renginių visame pasaulyje.