Šią savaitę minėsime Baltijos kelio 35-metį. Anykštėnų klausėme, ar jie atsimena šį įvykį, kai šimtai tūkstančių Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų nuo Vilniaus iki Talino sustojo į gyvą 650 kilometrų ilgio grandinę.
Pašnekovų klausėme apie Baltijos kelio emocijas ir viltis. Ar turėtos viltys dėl Lietuvos ateities išsipildė?
Alfredas MOTIEJŪNAS, fotografas, fotografavęs Baltijos kelią:
„Važiavau turėdamas viltį perteikti nuotaiką, manau, kad pavyko. Stengiausi sufotografuoti kiek įmanoma daugiau anykštėnų. Prifotografavau 3 ar 4 juosteles. Keli šimtai anykštėnų pateko į nuotraukas, praktiškai visus iš Anykščių rajono sufotografavau. Mane šiek tiek ir mašina pavežė… Bet daugiau pėsčias laksčiau.
Buvo didelis pakilimas ir ne tik man. Visi buvome laukime dar didesnių įvykių, dar įdomesnių.
Kokią būsimą Lietuvą įsivaizdavau? Maniau, kad mažiau pjautynių bus, mažiau kals prie kryžiaus tuos, kurie gyvena kiek kitaip. Viltis buvo, kad geriau gyvensime. Bet, kad mūsų atskira valstybė yra, tai labai gerai. O tai juk ir buvo esminė viltis ir esminis lūžis. Paskui atsirado daug nusivylusių. Per daug ėmėsi iniciatyvos būsimieji konservatoriai, svieto lygintojai, lygindami svietą pagal save…
Bet manau, kad, jeigu istorija kartostųsi, lietuviai ir dabar taip pat vieningai išeitų, užmirštų nesutarimus ir politines pažiūras.“
Tikrai ne uz tokia Lietuva stovejau baltikos kelyje!Ne del kazkokiu sexualiniu iškrypusiu ligoniu susikibe rankimis buvom!Ne už tokia korumpuota,parsidavusia vyriausybe skandavau Lietuva!
Tikrai ne uz tokia Lietuva stobejau baltikos kelyje!Ne del kazkokiu sexualiniu ligoniu susikibe rankimis buvom!Ne už tokia korumpuota,parsidavusia vyriausybe skandavau Lietuva!
Tėvynė mūsų visų ta pati, bet kaip kai kurie iš mūsų žiauriai ir beprotiškai elgiasi, kuriais mes pasitikim, o jie mus verčia skurdžiais .Jau bevei viskas privatizuota už čekius arba už smulkučius pinigėlius. Gamyklos ir uostai ir aerouostai, energetika (Vardu Ignitis), žemė, išpjauti ir parduoti miškai, transporto sistema, beveik privatizuota sveikatos sistema, jau privatizuota odontologija ir vaistinių tinklai, sugriauta švietimo sistema, nebeliko mokytojų, klesti privatus karalienės Mortos mokyklų tinklas (pasakiškus pelnus kraunantis Lansbergių klanui) uždarius didžiąją dalį mokyklų,nebeturim teisėtvarkos. Tai ką mes eiliniai žmonės dar turėtumėm gint? Prisigrobtus turtuolių turtus? Tai tegu jie patys ir gina. tai kokia vienybė gali būt tarp oligarchų ir skurdžių?
AR TIK TO REIKIA, KAD TIK TADA BŪTUME VIENINGI? AR KASDIEN REIKIA APVOGTI VARGSTANČIUS IR NUVARYTI MIRIOP? KODĖL VALDININKAS ATEINA PRISIVOGTI IR PRALĖBAUTI NE SAVO UŽDIRBTUS PINIGUS. BETKURIAM VADOVUI DUOTI TIK VADYBININKO ATLYGINIMĄ, O UŽ BAUSMES ATSAKYTI SAVO TURTU. VIENINTĖLIS VAISTAS PAGYDYTI DAR VISAI NESUPUBUSIĄ VISUOMINĘ.
NE TIK VALSTIEČIAI TAMPA VALDININKAIS. YRA KITOKIŲ, NE VALSTIEČIŲ KURIE NEVAGIA
Vyresnės, ar šiek tiek vyresnės kartos atstovai puikiai prisimena Baltijos kelią, Sąjūdį, Kovo Vienuoliktąją. Gražu buvo matyti, prasminga dalyvauti, apskritai būti to laikmečio liudytoju. Deja, deja, viskas buvo gerai tik iki tol, kol neprasidėjo valdžios dalybos. Didinga vienybė, virto karčiu susiskaldymu, brolis broliui kibo į atlapus. Visos revoliucijos prasideda skambiais lozungais ir kova su bendru priešu, o baigiasi kruvinomis tarpusavio rietenomis.
Tikrai nebūtų tokie vieningi kaip tada.Tikrai ne už tokią Lietuvą tada stovėjom.Dabar už Briuselio subinlaižius,žemgrobius,vagis ir seimo narius kuriems per ketverius metus ne Lietuva rūpėjo,o anų galų žmogai,prieš kuriuos ne duok dieve ką nors ne taip pasakysi nelabai kas stovėtu.Nėra pas mus jokios demokratijos,žodžio laisvės ir t.t.
„Minėsime”. Visi, kam rūpėjo, 23d. paminėjom, šiandien jau 25d.!
tik kai spekuliantus ,zemgrobius ir nacistus i gyvulinius vagonus krautu ir prie laptevo juros issiutu.Dauguma turi savo spynas pasideje ,kurias ant vagonu duru uzkabintu ir rakta ismestu
Buvau tada, bet dabar neičiau ir nestovėčisu.