Lietuvos gyventojų nuomonės dėl prailgintų iki dvejų metų apmokamų kūdikio priežiūros atostogų išsiskyrė.
Lietuvos gyventojų nuomonės dėl prailgintų iki dvejų metų apmokamų kūdikio priežiūros atostogų išsiskyrė. Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų mano, kad pernai gruodį Seimo priimtas įstatymas palengvins moterų integraciją į darbo rinką ir pagerins jų karjeros galimybes. Lygiai tiek pat (34 proc.) galvoja, kad dėl prailgintų motinystės atostogų moterų situacija darbo rinkoje nepakis.
Tuo tarpu kas šeštas respondentas pritarė teiginiui, kad šis sprendimas komplikuos moterų karjeros galimybes. Tai atskleidė didžiausios šalyje viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ atlikta apklausa.
„Tyrimas atskleidė, jog gyventojai dar nelabai įsivaizduoja priimto įstatymo pasekmių. Greičiausiai praėjo per mažai laiko nuo sprendimo įsigaliojimo, kad susiformuotų stiprios šalininkų ar oponentų grupės. Neapsisprendimą rodo ir praktiškai vienoda vyrų bei moterų nuomonė šiuo klausimu“, – sakė „TNS Gallup“ Žmogiškųjų resursų tyrimų skyriaus vadovė Alma Tamošaitytė.
Pasak A. Tamošaitytės, kad sprendimas gali kaip nors pakeisti moters padėtį darbo rinkoje, daugiausiai abejoja gyventojai su aukštuoju išsilavinimu (41 proc.), turintys vaikų iki 16 metų ir gaunantys didesnes pajamas (po 39 proc.). Kiek optimistiškesni yra 60-74 metų respondentai, tikintys, kad pailginus apmokamas motinystės atostogas moterims bus lengviau integruotis į darbo rinką. Mažai nuo jų atsilieka ir jaunimas bei didmiesčių gyventojai: 38 proc. 20-29 metų respondentų ir tiek pat didžiųjų miestų gyventojų pritaria, kad moterims karjerą bus daryti paprasčiau.
Labiausiai Seimo sprendimu yra nepatenkinti vidutinio dydžio miestų gyventojai – net 25 proc. teigė, kad moterų galimybės sėkmingai daryti karjerą ir integruotis į darbo rinką tik sumažės.
Tyrimą dėl diskriminacijos darbo rinkoje „TNS Gallup“ atliko 2008 m. kovo-balandžio mėnesiais. Jo metu buvo apklausta 1028 Lietuvos gyventojai.