Spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. „ANYKŠTA“ TV studijoje ta proga lankėsi Anykščių psichikos sveikatos centro direktorius Audronius Gustas.
Pašnekovą kalbino portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas.
Kuomet jus kviečiausi interviu, minėjote, kad turite labai daug darbo.Kas daugiausiai jėgų atima jūsų darbe?
Kaip žinome, darbas darbui nelygus. Psichiatrų respublikoje trūksta, mūsų rajone praktiškai kaip suaugusiųjų psichiatras dirbu vienas. Anykščių pschikos sveikatos centre dar dirba vaikų – paauglių psichiatrė, bet, aišku, visas krūvis tenka man.Kad būtų lengviau įsivaizduoti, pasakysiu, kad per devynis šių metų mėnėsius centre jau apsilankė apie 5000 žmonių. Tai nebūtinai visi ligoniai, tačiau, manau, kad apsilankymų skaičius yra įspūdingas.
Galiu pasakyti, kad pagrindinės ligos – depresiniai sutrikimai, šizofrenijos, protinė negalia. Aišku, daug darbo ir laiko atima socialinės globos įstaigos, kadangi mes jų gyventojus kuruojame ir gydome.Tokių gyventojų rajone yra virš 300.Taip pat yra nemažai tokių, kurie teismo nutartimi yra padarę nusikaltimus, buvo gydymi psichiatriniuose stacionaruose ir jiems taikomas priverstinis ambulatorinis gydymas.
Kokio amžiaus žmonės dažniausiai psichikos sutrikimais?
Kaip mes, gydytojai, sakome –ligos amžiaus nesirenka.Tokia tendencija pastaraisiais metais, kad psichikos ligomis serga jaunesnio amžiaus žmonės, bet dauguma tai – vidutinio amžiaus žmonės. Tai sąlygoja įtempta situacija darbinėje rinkoje rajonuose. Atrodo, kad darbo yra daug, bet dažnai žmonės dirba ne aštuonias, o daugiau valandų nei reikalauja įstatymai. Aišku, tam įtakos turi ir taip vadinamas „perdegimo sindromas“.Pastovus stresas organizme sukelia tam tikrus biologinius pakitimus ir pamažu kartojantis toms stresinėms situacijoms, kad ir susijusioms su darbu, vystosi tam tikri pschikos pakitimai.
Daugiau – šio šeštadienio laikraštyje „Anykšta” ir „ANYKŠTA” TV.
156177 105838I besides believe therefore , perfectly composed post! . 768700