Mūsų kolega „Anykštos“ žurnalistas Vidmantas Šmigelskas pirmadienio, sausio 8 dienos, rytą, greitosios pagalbos automobiliu buvo atvežtas į Anykščių ligoninę.
Žurnalistas patyrė infarktą.
Apie medikų klaidą, suteikiant V.Šmigelskui oagalbą Anykščių ligoninėje, paskelbė ir portalas lrytas.lt
Medikų klaidą Anykščių ligoninėje įžvelgusi žmona vyro ligą diagnozavo pati: „Neregėtas cinizmas“
Eimantas Šaulitis
Anykštėnę sukrėtė medikų abejingumas. Nepaisant aiškių miokardo infarkto požymių, vietos medikai atsisakė jos vyrą pervežti į Panevėžį, kur yra reikiamos sąlygos infarktui gydyti. Tik per pykčius ir po ilgų įtikinėjimų Anykščių ligoninės gydytojai paklausė. Paaiškėjo, kad Gražina Šmigelskienė buvo teisi – jos vyras patyrė miokardo infarktą.
„Mano nuomone, arba tai yra didžiulis diletantizmas, arba medikai taip demonstravo, kad pas mus ligoninėje nėra tvarkos. Bet abu atvejai yra nepriimtini, jie yra nusikalstami. Laiku nesuteikti pagalbos yra nusikalstama“, – lrytas.lt sakė G.Šmigelskienė.
Nemalonią patirtį ji pirmiausia aprašė asmeninėje socialinio tinklo paskyroje. Moteris sakė, kad medikų elgesys nuvylė. Juk visų gyventojų sveikata turėtų būti deramai pasirūpinama. Juolab, kad Anykščiai – mažas miestas, žmonės čia vieni kitus pažįsta.
G.Šmigelskienė yra vietinio laikraščio „Anykšta“ vadovė, o jos vyras – žurnalistas. Ir su gydytojais, ir su ligoninės vadovu prasilenkę gatvėje jie pasisveikina. Digital Matter icon „Koks tada elgesys su žmogumi iš kaimo, kurio niekas akyse nematė, kuris savo teisių nežino ar bijo kreiptis į vyr. gydytoją?“, – retoriškai klausė pašnekovė.
Medikai neįspėjo, kad gresia infarktas
G.Šmigelskienė pasakojo, kad jos vyras pirmadienio rytą greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo išvežtas į Anykščių ligoninę. Į gydytojus kreiptasi dėl jau parą besitęsusio skausmo širdies plote. Tačiau Anykščių ligoninės medikai, pasak pašnekovės, kardiologinės problemos neįžvelgė, nors tyrimų rezultatai leido įtarti miokardo infarktą. „Troponiną kraujyje matydami gydantys daktarai nesiteikė Vidmantui net pasakyti ką tai signalizuoja. Pranešė, kad elektrokardiograma gera, vienas tyrimo rodmuo blogas, todėl tyrimą kartos“, – paaiškino G.Šmigelskienė. Ji pridūrė, kad vyras turėjęs bėdų su stuburu, dėl gerų tyrimo rezultatų nusiramino ir nusipirkęs puodelį kavos nuėjo parūkyti. „Niekas neįspėjo, kad Vidmantui gali grėsti infarktas. Todėl jis, įkyriai rūkantis žmogus, nulipo laiptais į pirmą aukštą, užsirūkė, o kai grįžo atgal buvo didžiulis skausmas. Jei Vidmantas būtų žinojęs, kad jam įtaria infarkto grėsmę, jis nebūtų ėjęs kavos, nebūtų rūkęs. Bet su nuspėjama diagnoze jo niekas nesupažindino“, – piktinosi G.Šmigelskienė.
Prieš nosį užtrenkė duris
Ir pati pašnekovė visko apie vyro sveikatos būklę nežinojo. Susirūpinimą sukėlė pokalbis telefonu su Vidmantu. „Man paskambino jau vaitodamas. Gydytojai reagavo tik tuomet, kai paskambinau vyr. gydytojui D. Vaiginui. Savo ausimis girdėjau, kaip vyr. gydytojas susisiekia su skyriumi, kaip kalba apie šimtus kartų padidėjusį troponiną“, – pasakojo G.Šmigelskienė. „Nuėjau į ligoninę ir pamačiau, kad Vidmantas sėdi susilenkęs palatoje, durys atviros, prie jo nėra jokios seselės“, – pridūrė moteris. Pirmame ligoninės aukšte ji susirado gydytoją, kuri nustebo, kad sunkus pacientas paliktas be priežiūros. Be jokių ceremonijų ir paaiškinimų Vidmantas paguldytas į reanimacijos skyrių. „Aš jo vietoje turbūt būčiau antrą infarktą patyrusi. Pro mane pralėkė medikės su lova ant ratukų sustojo prie Vidmanto ir sako, – Paciente, gulkitės į lovą! Visi daiktai, asmens dokumentai lieka ant palangės“, – pasakojo G.Šmigelskienė. n Jos nuomone, tokie medicinos personalo veiksmai gali ne juokais išgąsdinti ligonį. „Reanimacijos skyriaus vadovas man prieš nosį užtrenkė duris. Pasakė, kad man čia negalima, turiu laukti lankymo valandų“, – prisiminė G.Šmigelskienė Pasak moters, iki jai pasirodant ligoninėje, 4 valandas medikai skubos nematė, nors Vidmantas ir skundėsi dėl skausmo. „Iki to laiko jis ėjo rūkyti, blūdijo iki seselių posto, sakydamas, kad jam skauda, prašė pakartotinai leisti vaistus. Kas ten vyko? Tarsi Kusturicos filme! Netikėjau, kad taip gali būti“, – nusivylimo neslėpė G.Šmigelskienė.
„Infarką aš diagnozuoju geriau“
Pašnekovė stebėjosi, kad nei reanimacijos skyriaus vadovas Vilius Januška, nei kiti medikai nesugebėjo atpažinti miokardo infarkto požymių, kuriuos įžvelgė ji pati nebūdama gydytoja. „Kadaise Vilniaus universitete ketverius studijų metus vieną dieną per savaitę Santarose ruošta būti karo sesele. Žurnalistikos studentėms tai buvo privaloma“, – paaiškino G.Šmigelskienė. Moteris pasakojo prašiusi pakartotinių Vidmanto sveikatos tyrimų rezultatų, tačiau juos pateikti atsisakyta, bent pavyko išprašyti, kad reanimacijos skyriaus vadovas padiktuotų troponino rodiklį. „Nors sveikatos tyrimai yra asmens duomenys, kurie privalo būti pateikti pacientui, tačiau reanimacijos skyriaus vedėjas Vidmantui ir man prašant nurodė, kad šiuos tyrimus pateiks tik jei bus įteiktas ligoninės vyr. gydytojui prašymas raštu. Tačiau per tris dienas, nes toks nustatytas epikrizės rašymo terminas. Girdite? Per tris dienas gresiant infarktui, kai gyvybei lemiamos yra pirmosios trys valandos!“, – emocijų neslėpė G.Šmigelskienė.
Mažesnių miestų ligoninės infarkto. Pagal esamą tvarką, iš Anykščių pacientai vežami į Panevėžį. Tačiau tokios pagalbos suteikti Vidmantui niekas neketino, žmonai teko už tai pakovoti. „Praktiškai per jėgą, sekiodama iš paskos ir vos ne tampydama už chalato, išklausiusi patarimus ieškotis Vilniuje pažįstamų daktarų ir pačiai ten vežti patyrusį infarktą žmogų savo automobiliu, bei pasakojimų su neslepiama šypsena, kad Panevėžyje su tokiais tyrimais Vidmanto niekas net nepriims, per gerą valandą vis tik užspaudžiau reanimacijos skyriaus vedėją iškviesti greitąją iš Panevėžio“, – pasakojo anykštėnė. Ji pridūrė net pasiūliusi susimokėti, jei vėliau paaiškėtų, kad greitosios iškvietimas buvo be rimto pagrindo. Pasak moters, reanimobilis iš Panevėžio atvyko tik po 2 valandų, nors miestus skiria vos 60 km. „Neblogas greitis“, – ironizavo pašnekovė ir svarstė, kad galbūt delsta kreiptis į Panevėžį. „Šį kartą iš Panevėžio gydytojos. Matyt kolegos iš Anykščių, susisiekę su panevėžiečiais, nepagailėjo komplimentų mano adresu“, – pasakojo G.Šmigelskienė. Tačiau galop paaiškėjo, kad ji buvo teisi, o jos vyrą gydyti delsę medikai klydo. Vėlyvą pirmadienio vakarą Vidmantui Panevėžyje nustatytas infarktas. „Tikrai taip! Infarką aš diagnozuoju geriau už Anykščių ligoninės gydytojus. Jei tik galėsiu išgelbėti žmogaus gyvybę taip darysiu ir toliau. Tegul tik mane Anykščių daktarai kviečiasi į konsiliumą“, – pašaipiai rašė Gražina.
Neregėtas cinizmas?
Pašnekovė svarstė, kad pacientams teikiamų paslaugų kokybė galimai kenčia dėl vidinio susiskaldymo ir nesutarimų Anykščių ligoninėje. Digital Matter icon „Mano nuomone, arba tai yra didžiulis diletantizmas, arba medikai taip demonstravo, kad pas mus ligoninėje nėra tvarkos. Bet abu atvejai yra nepriimtini, jie yra nusikalstami. Laiku nesuteikti pagalbos yra nusikalstama“, – piktinosi Gražina. „Keturias valandas grumiantis su Anykščių daktarais susidarė įspūdis, kad tarpusavio medikų karai, bei karai su D. Vaiginu, ligoninėje jau yra pasiekę tokį neregėtą cinizmo ir nužmogėjimo lygį, kad gyvybė yra nebesvarbi“, – pridūrė moteris.
Atsiprašymo nesulaukė
Gražina paaiškino, kad išaiškėjus apie Vidmanto patirtą infarktą, jokios reakcijos iš Anykščių ligoninės administracijos ji nesulaukė. „Jie, matyt, jaučiasi įžeisti ir teisūs. Aš tikėjausi, kad kas nors paskambins“, – sakė Gražina. „Man atrodo, būtų žmogiška pasiteirauti, kaip Vidmantui sekėsi Panevėžyje“, – pridūrė ji.
Savo vyrą Respublikinės Panevėžio ligoninės reanimacijos skyriuje G.Šmigelskienė aplankė antradienį. Pasak jos, Vidmantas kalbėjo sunkiai, tyliai, nors trečiadienį vyras jautėsi geriau, ilgalaikės pasekmės sveikatai – neaiškios. Moters teigimu, jos sutuoktinis patyrė sunkų infarktą, pažeistos ne tik kraujagyslės, bet ir širdies raumuo. Laukia ilgas, kelių mėnesių trukmės gydymas.
Ligoninė pradėjo vidinį tyrimą
Lrytas.lt trečiadienį elektroniniu paštu kreipėsi į Anykščių ligoninės vyr. gydytoją Dalį Vaiginą. Jis nurodė, kad dėl šio atvejo gydymo įstaigoje pradėtas neplaninis vidaus auditas. „Informuoju, kad pagal paciento sutuoktinės paskelbtą ir mūsų pastebėtą informaciją socialiniame tinkle Facebook, operatyviai buvo paskirtas ir atliekamas neplaninis vidaus medicinos auditas. Vadovaujantis teisės aktų nuostatonis apie atlikto tyrimo rezultatus bus informuotas pacientas, jei jis to pageidaus. Jo raštišku sutikimu atsakymai į jo sutuoktinės keltus klausimus galės būti pateikti ir Jums“, – rašoma lrytas.lt atsiųstame komentare.
Prieš tris mėnesius buvo iškviesta greitoji į namus Anykščiuose. Atvyko per 10 min. Žmogui įtarė infarktą, padarė tyrimus namuose ir išvežė į Panevėžį. Laimei,diagnozė nepasitvirtino. Nieko nereikėjo įrodinėti ar prašyti. Pasisekė?
Kaip neteisinga ir apmaudu,kad kaltinat ligoninę dėl a.a. V.P. mirties.O su kuo jis gyveno paskutiniu laiku?Tik tampė „ta”po visus renginius,po visus miestus ,negi svarbu buvo jo savijauta ar sveikata?
Esu a.a. Valentino Patumsio sesuo Alma. Man apmaudu, kad kažkas anonimu pasirašo GIMINAITE. Atsiribojame ir atsiprašome nuo tokių kaltinimų ligoninei ir komentaru. Linkiu visiems ramybės ir pagarbos.
Šioje ligoninėje kartais laukiam ilgai, buna įvairių situacijų ,bet kas laukia kituose miestuose?,ten irgi labai visko buna,tik tylim nes bunam dydmiesty ir be mūsų daug ligonių .Negalvokim ,kad laukia prie durų su kepsniu.Gal siūlikim rajono valdziai kaip gerinti situaciją,kad ligoninės personalas pasikeistų,butų daugiau paslaugų.Aplaidumo ir mirčių buna visose gyd.įstaigose.Nemanau ,kad absoliučiai visiems baisu gydytis šioje ligoninėje.
Cinizmas ir tiek. Turiu patirčių su medikais, taigi nesistebiu. Aš pati sau deagnozavau stuburo lūžį, bet greitosios medikai apšaukė, liepė keltis ir eiti į greitukę. Ar aš turiu jus nešti, baikite išsidirbinėti, šaukė. Kai pagaliau patekau į ligoninę kur diagnozavo stuburo lūžį ir sekė labai ilgas gydymas
Ar esat tikra,kad kalta ligoninė dėl a.a.Patumsio mirties?Gal kritiškiau pažiūrėkite į jo buvusią asmeninę erdvę,kodėl „nematė”jo sveikatos kritinės būsenos tas, kas šalia gyveno?Gal nelabai rūpėjo???Labai neatsakinga dabar šmeižti vietinius medikus,kai liga pasiekė ribą?
Aš jau mintinai moku šį tekstą
Tokie straipsniai turi vienintelį tikslą – apšmeižti medikus, sumažinti žmonių pasitikėjimą medikais, paskatinti akiplėšiškai pulti medikus vos įžengus pro gydymo įstaigos duris, manipuliuoti susirgusių žmonių baimėmis, neva nesulauks pagalbos, todėl turi duoti kyšį, skambinti vyriausiam gydytojui, kviesti žurnalistus ar dar kažkokiais mistiniais būdais gelbėtis. Ir tokių straipsnių herojams išties sekasi – juos guodžia, giria, jiems pritaria. O gal laikas juos teisti pagal įstatymus už viešą medikų šmeižimą ir psichologinį smurtą su visomis jo pasekmėmis.
O kas yra Vidmanto Šmigelsko šeimos gydytojas?
Valentinas Patumsis irgi iškeliavo į dangų šios ligoninės dėka.
Taip
Taip
Gerbiamieji, jei Vidmanto žmonai Panevėžio kardiologai pasakė, kad infarktas užėmė didelį plotą, kad teko į kraujagyslę įvesti praplečiančią jos spindį priemonę, padėtis pagerėjo, bet lengvabūdiškai manyti, kad jau viskas tvarkoje būtų nerimta. Užsikišus (trombas, spazmas, sklerotinės plokštelės ) arterijai tas širdies raumens plotas, kurį ši kraujagyslė (per arterioles) maitino, netenka deguonies, gliukozės, kitų maisto ir energetinių medžiagų. Tokioje būklėje V. Šmigelskas juk išbuvo ne vieną valandą. Taip, šiuo metu kraujotaka atstatyta, tačiau tos miokardo (širdies raumens) ląstelės, kurios žuvo ar liko bado pakenktos, nebeatgis. Miokardo atrofija, jo susilpnėjimas, galimi. Atrofuotas raumuo gali ir trūkti, ir reikiama jėga nebedirbti. O tai visai ne juokas. Laukia ilgas rimtas gydymas, reabilitacija. Jam ir reikia nusiteikti Nieko čia nepaskubinsi. Forsuoti negalima. Visada išlieka didelė komplikacijų rizika.
Linkiu, kad viskas pasibaigtų gerai ir visa šita istorija pasiliktų atmintyje kaip slogus sapnas. Tik laikas ir kantrybė, tik kvalifikuotas gydymas bei begalinis žmogaus noras gyventi gali leisti tikėtis gerų rezultatų.
Tam ir yra atliekami širdies persodinimai.
Kiek teko reikalų dėl sveikatos problemų turėti Anykščių ligoninėje,niekada nesusidūriau su gydytojų ir slaugytojų abejingumu ar nepriežiūra.Visada jausdavau gydančio personalo dėmesį bei kompetenciją.Ačiū visam kolektyvui,ačiū kad esat.
Ir kaip čia tamstai taip pasisekė? Man iš visų apsilankymų kaskart pasitvirtindavo du dalykai:
1. Košmaras priimamajame,- priekaištai, priekabės, grubumas, nepriežiūra, paciento būsenos nepaisymas, gyd. konsultacijos laukimas nuo 2 iki 10val. ir kiti „malonumai”
2. visiškas kardiologinio spektro sutrikimų neišmanymas, neretai su sarkazmu, arogancija, vieninteliu taikomu vertinimo kriterijumi „Čia nuo nervų, streso”, nepaisant to, kad anamnezėje fiksuoti objektyvūs šios srities sutrikimai/pakitimai.
teisingai,lazda turi du galus.kai vienas trinkteli zurnalistams tai jau labai blogai,o gai anyksta sy… ant kitu tai reiskia nieko blogo. kiek anyksciu gyventoju. buvo. apsmeista….
… ir mirties bausmę įvykdys Anykščių daktarai
Pinia,Jūza,ką čia rašot?Seniai visi viską matė ir skūndėsi,bet kas gi klauso paprastų žmonių?Jūs gi pakeiskit tvarką,jei toki gabi.Ką daryt jei susirgus reikia kreiptis į Anykščius,o toliau net neveža ligonio!!!!Gal nebuvot susidūrus,jeigu taip rasot????
Ponai ir ponios komentratatatoriai ! O tai negi tik dabar, tik Šmigelsko infarkto dėka, pamatėte ir supratote kas ir kaip dirba toje jūsų ligoninėje, a ? Iki tol buvote akli ir kurti? Jei ne Gražinos Šmigelskienės kova už savojo vyro gyvybę tai nieko nebūtumėte nei matę, nei regėję? Tada taip jums ir reikia! Patys šitoms piktžolėms augti purenote ir savo abejingumu tręšėte dirvą. Ir nėra ko čia inkšti!!!
O pats kiek nesamoniu pridirbai ar viska uzmirsai?
Renimacijos skyrius net visai baisus.Daktarų nėra normalių,nieko patys nesupranta,arba nenori suprast.Gal tik viena Lapinskienė dar atidžiau pažiūri į ligos istoriją!Sesutės visko bijo,net nieko negali paklaust.Žiūri tik į duris,ar neateina D.Vaiginas?Yra vienintelė nuoširdi seselė Jovita.Ačiū jai!O kitos,net papraščiausio klausimo neatsako,sako klauskit daktaro.Baisu.Jokios atjautos!
Bet už tai kaip auga ąžuoliukas ir bukam po langu pasodintas bukas…
Anykščių ligoninėje senai taip vyksta,bijok ir važiuoti nes gali su karstu išvažiuoti. Nėra nei gydytojų normalių,nei seselių(nestabilios laikysenos dirba,išgėrusios). Jai vienas žmogelis atvažiuoja į ligoninę ir sunkesnės būklės,tai jam AMEN. Jai atlidi giminaičiai kurie nusimano bent kiek medicinoje,tai tada veža į Panevėžį. Turėjome tokia patirti su Anykščių ligonine,po tokio gydymo teko apkeliauti puse Lietuvos,kad vaistus reikiamus gautume.Į Anykščių ligoninę geriau nepatekti
Tai kuri gi seselė ar kurios dirbai išgėrusios? Nereikia visas šmeižti. Jos sunkiai dirba už menką atlyginimą.
Yra šioje istorijoje ir teigiamų dalykų: iš „Anykštos” puslapių dings Šmigelsko nuotrauka su dūmijančia pypke dantyse. Žinoma, jei jis pats norės gyventi… 🙂
Ar dar Dembavos brudas Lionka nenuvirto ? Manėm, kad jau išvykęs Razijon draugui Putkai kiaušukų masažą daryti ?
Be be be be… 🙂 Mesk rūkyti, o tai ir tau bus kaput !!! 🙂
Pakvipo ne tik pačios ligoninės veiklos, bet ir kai kurių gydytojų kvalifikacijos peratestavimu. Kaip manote, ar D. Vaiginas jau įteikė merui atsistatydinimo iš direktoriaus posto pareiškimą, prisiimdamas atsakomybę?
mielieji gydytojai, slaugytojos labai norisi,palikite aroganciją namuose, tikrai toks miestelis,kad viskas žinoma ir girdisi.Labai malonu ,kai išgirsti atsiliepimą iš buvusių ligonių šiltus žodžius,juk vieni kitus pažįstame,blogų atsiliepimų nereikia. Įstaigos atmosfera prasideda nuo rūbinės (kurios nėra) tai šioje įstaigoje nuo Priėmimo skyriaus arba išeini gera nuotaika arba išneša. Atsirašinėjimų nereikėtų tik pasikeisti.
reikia pasižiūrėti į gydytojų galimybės,ypač amžių.tik taip sakoma,kad amžius tai patirtis,o iš tikrųjų yra ne taip.
jei dar į jauną žmogų atsainiai žiuri, tai ką išsidirbinėja su pensininkais, laukia patepimo
Suprantu, užjaučiu. Su mano tėveliu prieš nemažai metų (dar sena ligoninė) buvo dar blogiau:iškviestos greitosios felčerė dėl aštrių skausmų krūtinėje, pylančio šalto prakaito, tąsymo vemti net neįtarė infarkto, kai man pačiai buvo aišku, patarė mamai neskubant suruošti į ligoninę ir 18 km.kaimo keliais kratant vežė sėdintį ir vemiantį vis kartodama, kad prašytume greitosios gydytojo, kad paguldytų. Nuvežus į greitąją, pats turėjo užlipti laiptais, bandė daryti kardiogramą, bet, anot gydytojo ,,baigėsi dažai” ir nepavyko. Tuomet nuvežė dar į senąją ligoninę, vėl pats lipo laiptais, laukė sėdėdamas koridoriuje, kol ateis apžiūrėti gydytoja. Po paros reanimacijoje mirė nuo infarkto. Istorija sena, bet medikų lygis nepasikeitė, deja. Tokiomis anykštėnų istorijomis didžiųjų miestų Gydytojai negali atsistebėti.
Na žmogau, senojoje ligoninėje lifto taigi nebuvo…
Prie ko čia liftas! Nežinau ar dar kur yra, kad su infarktu žmogus laipiotų laiptais. Bėda felčerės nekompetencija.
GReitoji atvykusi turejo jau diagnoze nustatyti su tokiais vyro nusiskundimais ir vežti i reanimacija,ir toliau tada spresti kur,tai yra gydytoju nekompetencija,tokia istaiga ne gydymo o slaugos,nors ir slaugoje greit zmones numarinami,negalvokite kad duodami i kišene,gaunate gydyma tokioj ligoninej,nejuokinkite,ruko ,neruko ar dar kazka daro,nebobeliu reikalas,nevaizduokit nemirtingais.
teko pakliut į januškos rankas. neduok dieve tokio daktaro, aš savo kačiuko neduočiau gydyt, o jis vaikšto galvą iškėlęs ir ligoniai jam visai nerūpi.
Apie ligonine šita nesinori net kalbet nesuprantama koks ten ,,klanas ” dirba nes jie degradave jokios atsakomybės jokios pagarbos ligoniui tiesiog ,, cerberiai ”. Teko pažint daktaru toj ligoninėj nes gydėsi artimi žmonės tai žinot padarėm didžiule klaida kad neišsivežėm i Panevėži būtum gal dar turėje tuos žmones šalia dabar deja , , , jie iškeliave. Jei norit kad savi sugytu ir būtumėt kartu nevežkit i Anykščius .
Anykščių ligoninė išvis betvarkė. Greičiau morgą pasieksi, nei ten pagydis tave ar suteiks pagalbą… Jei 88m. močiutei dėl diagnozės liepė važiuot į Vilniaus vėžio institutą. Nors net akivaizdžiai matėsi ir tyrimai rodė viską. Galiausiai nenorom į slaugos palatą perkelė, o ten ką vos ne kas dien matai, kaip išveža maišuose. Ir po mėn laiko močiutės neliko… (po 2sav. uždarymo dėl kovido.) po tų 2sav. daug lovų atsilaisvino…
O tai kas per karantinus galėjo darytis? Bet kam galima užrašyti covid ir niekas net skrodimo nedarys nuo ko mirė. O gal nepriežiūros ir negydymo? Ar ne karantinai taip viską ligoninėse pagadino? Nebuvo juk seniau taip.
Blogybė tame kad źmonės nežino,kas tai miokardo infarktas.Laiku nesuteikus pagalbos žmogus miršta,nes tuo momentų brangi kiekviena minutė.Čia tas pats kaip su insultu,
o jus čia vėjus visi rašinėjat.Medicina dabar tokia yra,kad žmonių nebegydo ir kuo toliau tuo bus durniau,pamatysit.
Tai kad nezino medikai, kas tas infarktas. Miestuose lekia greitosios su reanimoboliais pas tokius ligonius i gydymo istaigas. O cia neuztenka ismanymo itarti sia liga. Pasmerkti gyvenantys cia, gaila..,
Šlykštu skaityt, labai gaila ir baisu, kad LT vis dar gajos sovietinės „paniatkės” – susireikšminus, lygesnė už lygius, boba skandalija po visą ligoninę, trukdo dirbt, skambinėja vyr. gydytojui, jie kartu terorizuoja dirbančius gydytojus, o paskui dar vemia į FB ir visur, kur tik jos dvišakis liežuvis lenda.
O kur galėtų kreiptis šitos moters psichologinį smurtą patyrę, patiriantys bei patirsiantys medikai? Pasikart? Nusišaut?
Laikykitės, daktare Viliau, aš žinau, kad Jūs viską padarėt gerai
Jūs norėtumėte atsidurti paciento vietoje? Gal ir pasiseks. Kas žino?
Na ir ka cia jums slykstu skaityti? Tai taip ir rasyk, kad netrukdykit mums nedirbti.Va jusu komentara tai slykstu skaityti.
ten baisu ne daktarai dirba.
Prie sovieto to nebuvo,pone.Už tokius darbus,būtų atsakę.Dabar dar gina.Akivaizdi netvarka.
nieko tu nežinai, būna tokių dalykų…
siaubas cia vyksta jau n metu…
bet kur mero pazadas isgroti vaigina is ligonines????? juk placiai skalambijo kai skrajutes pats dalino
Lazda turi du galus