Ant Šeimyniškėlių piliakalnio taip ir neprasidėjusias medinės pilies statybas vis dar primena link jo nutiestas žvyro kelias ir „plikas“ piliakalnio „pakaušis“. Tai ir viskas, ką šios kadencijos rajono valdantiesiems pavyko nuveikti, įgyvendinant grandiozinį projektą, turėjusį nustebinti pasaulį, tačiau sulaukusį tik daugybės kritikos ar net pašaipų. Pastaruoju metu kalbos apie medinės pilies statybas visiškai nutilo. „Anykštos“ pašnekovų teiravomės, ar jie dar tiki, kad ant Šeimyniškėlių piliakalnio kada nors dar iškils medinė pilis.
Arvydas LINGAITIS, anykštėnas:
– Mano nuomone, pilį ant Šeimyniškėlio piliakalnio matysime kaip savo ausis. Juk europiniai fondai atsisakė Kęstučio projektą finansuoti, o savivaldybė tam lėšų neturi. Tačiau žinant dabartinio Anykščių mero valdymo stilių, gali būti priimtas sprendimas, nurodant savivaldybės specialistams, kad ir iš po žemių ištraukti pinigų (nurėžiant nuo kitų projektų), bet pilis turės stovėti. Tai Kęstučio ne tik garbės, bet ir visos ateinančios kadencijos išlikimo savivaldybėje klausimas. Šiuo tikslu, matyt, Anykščiuose planuojamos įsteigti seniūnaitijos, kad seniūnaičiai agituotų mirštančių Anykščių pensininkus nors vienu kitu euru prisidėti prie pilies statybos ir Kęstučio didybės…
O kalbant be jokio sarkazmo, būsima pilis turistų traukos objektu galėtų būti metus kitus, taip pat kaip ir Medžių lajų takas, kuris greitu laiku bus pamirštas, kaip ir buvusio mero Sigučio Obelevičiaus laikais vos ne kiekviename kaime įgyvendinti vadinamieji „diversifikacijos“ projektai (tiltai, sporto aikštelės, ar kultūrnamiuose įrengti neįgaliųjų „į dangoraižius“ kėlimo liftai…). Kas visa tai prižiūrės? Juk Europa tam pinigų neskirs.
Kažkodėl tiek buvusi, tiek dabartinė rajono valdžia nesirūpino investicijomis naujoms darbo vietoms kurti, o pinigus kišo į gatves, šaligatvius, takus, kuriais po gero dešimtmečio vargu ar bus kam vaikščioti… Svarbus buvo principas „Europa duoda, reikia imti“. O kokia iš to nauda konkrečiam žmogui, patys matome…