Norinčių anykštėnams gaminti pigesnę šilumą jau susidarė eilė: meras Sigutis Obelevičius teigia, kad vyksta derybos su dviem potencialiais investuotojais į biokuro katilines. Kaip žinia, kiek anksčiau Ažupiečių katilinę įsigijo bendrovė „Agrivest“, taip pat ketinanti statyti biokuro katilinę.
Norinčių anykštėnams gaminti pigesnę šilumą jau susidarė eilė: meras Sigutis Obelevičius teigia, kad vyksta derybos su dviem potencialiais investuotojais į biokuro katilines. Kaip žinia, kiek anksčiau Ažupiečių katilinę įsigijo bendrovė „Agrivest”, taip pat ketinanti statyti biokuro katilinę.
Seniūnijose pristatinėdamas savo ataskaitą meras S.Obelevičius teigė, kad viena bendrovė Anykščiuose nori įkurti savo įmonę, kuri gamintų pigesnę šilumą. „Nuo vamzdžio centralizuota šiluma būtų parduodama po 20 ct/kWh, o gyventojai mokėtų apie 25 – 27 ct. Kai bus padėti tos įmonės pamatai, tuomet bus galima kalbėti plačiau”, – slapukavo S.Obelevičius.
Meras taip pat gyrėsi, jog buvo susitikęs ir su Italijos verslininkais, kurie Anykščiuose taip pat ieško vietos biokuro katilinės statybai. „Mes pasirašėme ketinimų protokolą, lapkričio 15 dieną vėl su jais susitiksime, ir jeigu viskas bus gerai, šilumos klausimai per metus turėtų išsispręsti”, – paslaptingai kalbėjo meras, priminęs, jog italai verslininkai jam kategoriškai uždraudė su žiniasklaida ir visuomene dalintis susitikimo informacija.
Priminsiu, jog šių metų pavasarį Ažupiečių katilinę iš UAB „Anykščių šiluma” išsinuomavo bendrovė „Agrivest”, kurios komercijos direktorius Saulius Zemleckas tvirtino, jog biokuro katilinė Anykščiuose tikrai bus. Dabartiniu metu jokia rekonstrukcija Ažupiečių katilinėje nevyksta, „Agrivest” moka „Anykščių šilumai” 800 Lt per mėnesį katilinės nuomos mokestį ir laukia momento, kada galės įžengti į Anykščius. UAB „Agrivest” planuose yra įsigyti ir AB „Anykščių vynas” katilinę ir tokiu būdu pigesnę šilumą tiekti didesnei miesto daliai.