Ketvirtadienį Lietuvoje, Biržų rajone, pirmą kartą medžiotojo kamera užfiksuotas po mišką klaidžiojantis rudasis lokys. Ar Anykščių ir rajono apylinkių miškuose taip pat galima sutikti šį mūsų šaliai egzotišką žvėrį? Kaip elgtis su juo susidūrus?
Vyriausiasis Anykščių miškų urėdijos miškininkas Kęstutis Bilbokas sakė, kad meškos užklysta ir į mūsų rajoną: „Maždaug prieš 15 metų buvo ir mūsų apylinkėse pasirodžiusi meška, ir visai netoli miesto – truputį už Pavarių kaimo. Mūsų darbuotojai ją matė, rodė pėdas. Taip, jos kartais praeina, bet tai nėra dažnas atvejis – kadangi Lietuvoje jos negyvena, užklysta retkarčiais iš Latvijos, Baltarusijos“.
Paklaustas, kodėl meškos neįsikuria Lietuvoje visam gyvenimui, K. Bilbokas teigė nesantis šios srities specialistas ir tiksliai pasakyti, kodėl mūsų šalyje lokiams nepatinka, negali.
Ką daryti, miške sutikus lokį? „Patarimo, kaip elgtis sutikus mešką, duoti negaliu, bet paprastai gyvūnai žmogaus šiaip sau nepuola. Mūsų darbuotojai ją matė visai iš arti: ji kaip ėjo savais keliais, taip ir nuėjo“, – sakė miškininkas. Ar puola meškos naminius gyvūnus? „Nesu tas žmogus, kuris galėtų pasakyti, bet visko gali būti – neaišku, ko ta meška čia atėjo“, – sakė K. Bilbokas.
Per pastaruosius 15 metų Anykščių rajone nebuvo užfiksuota nė viena užklydusi meška, tačiau jei šių gyvūnų niekas nesutinka, nereiškia, kad jie čia ir nepraeina. „Faktas, kad tokie atvejai vis užfiksuojami, tačiau baimintis, kad meškos apsigyvens mūsų miškuose, nevertėtų“, – sakė miškininkas Kęstutis Bilbokas.