2016 metų kultūros politikos prioritetai pristatyti Kultūros ministerijoje vykusiame ministro Šarūno Biručio susitikime su Lietuvos savivaldybių vadovais. Ministras paragino merus pamiršti politines intrigas ir imtis veiksmų.
„Atėjo laikas, geopolitiniai įvykiai spartina greičiau imtis strategijos, kuri padėtų apsaugoti ir visapusiškai paremti bei parodyti valstybės dėmesį visuomenės branduoliui, t. y. aplink save visuomenę buriantiems, aktyviems bendruomenės nariams, kuriuos vadiname kūrėjais. Turime atkurti jau greitai šimtmetį švęsiančios Lietuvos, kaip modernios valstybės kultūros globojimo ir puoselėjimo tradicijas, kurios formuoja mūsų valstybės imunitetą, garsina mūsų šalies vardą ir skatina visuomenei reikšmingus procesus”, – sakė ministras.
Kalbėdamas apie siekius keisti kultūros politiką iš esmės, ministras pažymėjo, kad „šiandien būtinas politinis susitarimas, kad savivaldybės turi skirti daugiau dėmesio kultūrai, daugiau bendradarbiauti tarpusavyje, dalintis gerąja praktika, nes kitaip mūsų šalis neišspręs sunkumų, su kuriais susiduriame šiandien ir susidursime ateityje”.
Susitikime didelis dėmesys buvo skiriamas ir kultūros darbuotojų atlyginimams. Šis klausimas, ministro teigimu, taip pat yra svarbus ir reikalaujantis ne tik centrinės, bet ir vietos valdžios globos.
„Jau dabar matome, kad kylantys atlyginimai padeda sugrąžinti kultūros darbuotojų orumą ir specialybės patrauklumą. (…) Turime suprasti, kad kultūros darbuotojo vaidmuo savivaldybėje ypač svarbus, o maži atlyginimai mūsų kultūros žmones vertė emigruoti į kitus sektorius ir palikti vakuumą kultūros srityje”, – sakė ministras.
Jis priminė, kad 2014 m. kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai kilo 2 minimalaus kultūros ir meno darbuotojo tarnybinio atlyginimo koeficientais, 2015 m. – 1,3, o 2016 m. kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai kils po 2 minimalaus tarnybinio atlyginimo koeficientus.
389577 973500Its outstanding as your other posts : D, regards for posting . 712735