Apie mobilų darbą su jaunimu ir šioms reikmėms Anykščių jaunimo klubui skirtus 16 tūkst. eurų iš Anykščių rajono savivaldybės biudžeto pasisakė anykštėnas Juozas Ratautas.
„Naivi Rajono taryba Jaunimo klubui paskyrė 16 tūkst. apsilankymams seniūnijose. Biudžeto projekte numatytos tris kartus mažesnės sumos pasirodė mažoka. Neva klubo darbuotojai 5 kartus išvyks į kaimus pas saviškius. Ką veiks – nedetalizuojama. Įprasta ir normalu, kai lankomi ligoniai, vieniši seneliai, o kam lankyti jaunus, sveikus, su tėvais gyvenančius žmones? Suprasčiau, jei ten būtų organizuojami mokymai, vykdoma kultūrinė, sportinė veikla, labdaros ar paramos akcijos. Vis tik išgryninti veiklos, kuriai skiriami tūkstančiai mokesčių mokėtojų pinigų, išrinktieji nepaprašė. Priminsiu, jog keliautojams po rajoną pirkti bilietų nereikia. Tad kokios išlaidos?
Kad išsklaidyti visuomenėje kylančias abejones dėl biudžetinės įstaigos Jaunimo klubo veiklos skaidrumo bei lėšų panaudojimo efektyvumo, Rajono kontrolės tarnyba turėtų atlikti patikrinimą, kaip pagrįstai ir efektyviai naudojamos biudžeto lėšos ir kaip įstaigos veikla atitinka šalies bei savivaldybės norminių aktų reikalavimus. Visuomenėje neturi kilti kvailų minčių dėl galimos lobistinės veiklos Taryboje ar visuomeninės organizacijos veiklos, kuri labiau panašėtų į uždarą sektą.
Norėtųsi, kad Tarybos nariai būtų ir atsakingi, ir atskaitingi, ir principingi“, – mintimis pasidalijo J. Ratautas.
Geriau savivaldybė apmokėtų moksleivių popamokinius būrelius ar pamokas muzikos mokykloje, nei skiria tokius pinigus organizacijai, kurios veikla miglota.
Negaila būtų duoti kokį tūkstantį ar du, jei šis klubas suorganizuotų jaunimo chorą Dainų šventei. Visiems kitiems niekams tegul uždirba.
Ponas Juozas R. kalba taip, tarsi būtų vykdęs jaunimo projektų analizę ir yra šios srities ekspertas, turintis kompetenciją jų vertinimui. Jo apmąstymuose prasimuša pavojinga ir etikos stokojanti nuostata, kad daryti reiktų ne tą, o aną, kitą sritį plėtoti bet ne tą. Tai moralistinė atgyvenusi kalbėsena.
O koks tavo reikalas, Ratautai, ko kiršini žmones – taip galėtų jam kirsti jaunimo visuomeninių iniciatyvų vykdytojai ir būtų teisūs. Sričių supriešinimas, bandymas aiškinti, kad daryti reikia ne tą, o kitą, yra labai labai gajus Anykščiuose. Daugelis projektų bandoma neigti pradedant ar baigiant kritiką: „jei jau neturite kur pinigų dėti, tai…”
Jaunimo konsultavimas vietose yra labai svarbus, nes jis padeda tada, kai jokie pasiskaitymai internete ir dėdžių bei tetų pamokslavimai nepadeda. Žinome, kad jaunus labiausiai veikia bendraamžiai, o ne tėvų ar senelių karta.
Be reikalo Juozas Ratautas džiaugiasi jo draugo mero sumažintais pinigais jaunimo veiklai.
Už tuos pinigėlius patys žinte kas pirko konservatorių balsą ligoninės reikaluose
Pakilo į nelygią kovą su Anykščių jaunaisiais konservatoriais, visi pasaulio visuomeninkai vienykitės, kova bus nuožmi ir ilga:)
Labai pritariu tiems, kurie prieštarauja šiam betiksliam pinigų mėtymui. Niekas dorai nepaaiškintų kokie viešųjų ar nevyriausybinių organizacijų aukštos kvalifikacijos veikėjai atvažiuotų į kaimą mokyti 14-29 metų jaunimo. Šis jaunimas visai ne jaunimas, o suaugę, šeimas sukūrę žmonės, kurie patys ar ankstesnėse mokslo įstaigose jau daug ko išmokę. Nejuokinkit, į tas atseit įstaigas bus įdarbinti popieriuje kadrai, kurie jei normaliai išsilavinę neturi laiko važinėti neaišku kur ir neaišku ko. Nemėtykit mūsų uždirbtų pinigų niekams. O jei vis tiek skirsit, mes vyresnieji seksim grafiką ir ateisim į tuos užsiėmimus patikrint kaip jie vyksta. Atsidursit spaudoje .
Labai jau populiarus tapo nuotolinis darbas iš namų. Jei jau ligonius gydyti galima nuotoliu, tai su sveiku jaunimu bendrauti per nuotolį vienas malonumas, svarbu už tai dar ir apmokama solidžiai. Panašu netolimoje ateityje ir rajono tarybos nariai ’’dirbs’’ nuotoliniu ir mobiliu būdu – Valstybė neturės nei pastatų priežiūros, nei šildymo kaštų ?
Pirma, – niekas nieko neskyrė, bus viešas pirkimas. Antra – Jaunimo klubas nėra savivaldybei pavaldi įstaiga. Trečia – susipažinti su principais prieš šūkaujant ant viso rajono :
Mobilus darbas su jaunimu Lietuvoje yra svarbi socialinės ir švietimo veiklos dalis, skirta pasiekti ir įtraukti įvairiose aplinkose esančius jaunus žmones, ypač tuos, kurie yra mažiau pasiekiami tradicinėmis švietimo ir jaunimo darbo formomis. Šis darbas apima įvairias veiklas ir programas, kurios vykdomos neformaliojo švietimo principais ir yra orientuotos į jaunų žmonių asmeninį, socialinį bei profesinį tobulėjimą.
Pagrindiniai mobiliojo darbo su jaunimu bruožai Lietuvoje:
Tikslinė grupė: Dažniausiai mobilusis darbas su jaunimu yra orientuotas į jaunuolius nuo 14 iki 29 metų, ypač į tuos, kurie gyvena atokesnėse vietovėse, socialiai remtinose šeimose arba patiria kitokią socialinę atskirtį.
Veiklos formos: Mobilusis darbas su jaunimu gali apimti lauko darbą, mobilias jaunimo erdves (pvz., autobusus ar mikroautobusus, kurie transformuojami į judančias jaunimo erdves), įvairias edukacines ir prevencines programas, sporto ir laisvalaikio veiklas, menines ir kultūrines iniciatyvas, taip pat asmeninio tobulėjimo ir karjeros planavimo konsultacijas.
Organizatoriai: Mobilųjį darbą su jaunimu Lietuvoje vykdo tiek viešojo, tiek nevyriausybinio sektoriaus organizacijos, įskaitant jaunimo centrus, nevyriausybines organizacijas, savivaldybių jaunimo reikalus koordinuojančias institucijas.
Finansavimas: Ši veikla dažnai finansuojama iš valstybės ir savivaldybių biudžetų, ES fondų, taip pat gauna paramą iš įvairių fondų ir programų, skiriamų jaunimo politikos įgyvendinimui ir socialinei įtraukčiai skatinti.
Koks dar pirkimas, kokie gali būti pinigai… Kur dingsta graži jaunų žmonių savanorystė?
Tęskite toliau. Kokia gali būti pensija – tegul vaikai išlaiko. Kokia gali būti nemokama medicina – tegul susitaupo. Kokie dar kalėjimai – tegul pats užsirakina. Kokie gali būti lengvatiniai bilietai – tegul nevažiuoja. Kokia gali būti auka bažnyčiai – tegul pats klebonas užsidirba. Kokia gali būti nemokam biblioteka – knygas galima nusipirkti. Ir t.t.
Linkiu skirti 3 veiklos rūšis: verslo, viešojo sektoriaus ir visuomeninių organizacijų. Tuomet nerašysite vėjų.
sakyk kat vaiginas pasiskunde ministeriuj o seip tai ligonini tas nusipelnelis ir nustekino
O su kuom lygini? Palyginkime su panašaus dydžio bažnytkaimiais ir tada sapaliokim.
tai ir palygink ligonine apleska prieziura baisi vadovai paskeli o ligoniai varo iaplinkinius rajonus
Taip, varo į Utena, Ukmergę, Panevėžį, kur visiškai kitas finansavimas, dydis, o kartu ir specialistai, bet ne į Kupiškį, Molėtus, Zarasus, ar panašaus į mūsų dydžio bažnytkaimius.
Turime ką turime ir čia kažko nepašokinėsime.
Čia, galimai Vaiginas ant konservų aukuro tiek kainavo, užtat išeitinėms sumokėti pinigų gaili, nes nebeturi. Po galimo susitarimo su konservais dėl pinigų jaunimui, Puzinas apsiputojas Vaiginą su žemėmis maišė ir puolė. Gėda klausytis posėdžio įrašo, kaip kažkoks „vaikis” solidų ir daug rajonui jėgų atidavusį žmogų „kandžioja” ir niekina.
Šuo gavo komandą iš aukščiau, Fass-pulk!
Keista, bet meras visur didžiuojasi rajono finansų taupumu ir racionaliu panaudojimu, tai įvardijo kaip didžiausią nuveiktą darbą, o čia nei puse lūpų neprieštaravo, netgi nepasidomėjo kam. Galima įtarti kažkokį po stalinį susitarimą ir tai labai negražiai atrodo.
Artėja rinkimai reiks lankyti ie agituoti
Pritariu.
Rajono kontrolės tarnyba galėtų pasidomėti
ir kitų klubų veiklos rezultatais.