VĮ Valstybinių miškų urėdija gamtos mylėtojus kviečia atvykti į girininkijas pasiklausyti įspūdingo tauriųjų elnių riaumojimo. Elnių tuoktuvių „dainos“ miškus drebina nuo rugpjūčio iki lapkričio, tačiau intensyviausias rujos metas paprastai būna rugsėjo mėnesį. Šia proga Valstybinių miškų urėdija 14-je regioninių padalinių organizuoja nemokamos išvykas į miškus, kurioms vadovaus patyrę miškininkai – medžiotojai. Išvykų grafikas skelbiamas įmonės interneto svetainėje: http://www.vivmu.lt/lt/valstybiniu-misku-uredija-skelbia-isvyku-i-miskus-grafikus-klausytis-elniu-riaumojimo/.
Valstybinių miškų urėdijos miškininkai, prižiūrintys profesionaliosios medžioklės plotus, tauriųjų elnių pasiruošimo ženklus rujai jau stebi nuo rugpjūčio ir prognozuoja, kad ruja piką pasieks rugsėjo 2-oje pusėje. Prieš rują šių Lietuvos miškų karalių, paprastai gyvenančių nedideliais būriais pagal lytį, elgesys labai pasikeičia – stipriausieji patinai išsirenka teritoriją, kurią ima žymėti ragų karūnomis laužydami medelius ir šakas, palikdami stiprų kvapą, kūną stingdančiu riaumojimu grasindami konkurentams ir viliodami pateles. Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gamtos mylėtojus kviečia atvykti į girininkijas pasiklausyti nepakartojamo gamtos spektaklio garsų.
„Miškas yra nuostabi, gyvasties pilna vieta, kurioje visą laiką vyksta intensyvus gyvenimas, vienas kitą keičiantys gamtos ciklai. Miškininkams tai yra darbo vieta ir daugeliui – gyvenimo būdas. Tuo tarpu mums, miestų ir miestelių gyventojams, tai yra išskirtinė proga nors truputėlį prisiliesti prie gamtos paslapčių ir pajusti tą gamtos dėsniams paklūstančio gyvūno didybę“, – nepraleisti progos ir daugiau sužinoti apie miško gyvenimą ragina Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
Direktorius primena, kad kreiptis į patyrusius miškininkus ir jų vedamiems organizuotai vykti į mišką yra kur kas saugiau nei savarankiškai, nes Lietuvos miškuose netrukus prasidės medžioklės sezonas, todėl reikėtų būti itin budriems ir atsargiems. Be to, dauguma miškininkų turi ilgametę patirtį, taip pat rūpinasi profesionaliosios medžioklės plotais, todėl puikiai išmano žvėrių elgseną, gali pasidalinti įdomiomis istorijomis apie gyvąją gamtą ir net pamėgdžioti elnio siunčiamus signalus.
Išvykos į miškus klausytis tauriųjų elnių riaumojimo vyks Valstybinių miškų urėdijos Alytaus, Anykščių, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kretingos, Pakruojo, Panevėžio, Rokiškio, Šiaulių, Šilutės, Trakų, Ukmergės regioninių padalinių girininkijose. Susidomėję gyventojai kviečiami kreiptis į miškininkus nurodytais telefonais arba elektroniniais paštais ir registruotis. Atsižvelgiant į besidominčių žmonių skaičių bus sudarytos grupės, nurodytas susitikimo laikas ir vieta. Lyjant lietui ekskursijos nevyks. Miškininkai atkreipia dėmesį, kad išvykos bus rengiamos ankstų rytą arba vėlų vakarą, todėl būtina pasirūpinti šilta apranga ir tinkama neperšlampančia avalyne.
„Miškininkai atlieka daugybę įvairių darbų miškuose: kelia ir valo inkilus, veža pašarą miško žvėrims žiemą, tvarko pelkes, renka sėklas, įrengia pažintinius takus. Jų išmanymas apie mus supančią gamtą yra didžiulis ir džiugu, kad visuomenei atsiranda progų geriau pažinti įdomų miškininko darbą“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų. Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.