Šiandien posėdžiavusi savivaldybės, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir urėdijos komisija svarstė ar nevertėtų gyventojams uždrausti lankytis miškuose. Tvyrojanti kaitra kelia pavojų, kad miškuose gali kilti gaisrai.
„Nutarėme, kad būtų žiauru atriboti žmones per tokius karščius nuo miškų ežerų ir upių“, – „Anykštai“ sakė Anykščių urėdas Sigitas Kinderis.
Komisija ragina gyventojus miškuose labai atsakingai elgtis – nepalikti stiklo šukių, nerūkyti, nekurti laužų.
„Dėl karštų orų įsivyravus ketvirtos klasės miškų gaisringumui, atsiranda didelis pavojus miško gaisrams kilti. Siekdami išvengti šios niokojančios stichijos Anykščių krašto miškuose, prašome nesant būtiniems reikalams nesilankyti miškuose bei kviečiame besilankančiuosius miške nesudaryti net ir menkos gaisro galimybės. Primename, kad net ir numesta stiklo šukė gali būti gaisro miške priežastimi, nekalbant apie atviros ugnies šaltinius.
Taigi prašome visuomet, o šiuo pavojingu laikotarpiu ypač, atsargiai elgtis ilsintis, keliaujant ar dirbant miškuose: nekūrenti laužų tam neskirtose vietose, nenumesti neužgesintos nuorūkos, nešiukšlinti, o pastebėjus gaisrą, pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.“ – rašoma Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus, VĮ Anykščių miškų urėdijos miškų urėdo Sigito Kinderio ir
Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojo Ričiardo Stuko kreipimesi į Anykščių krašto žmones.
Vidaus reikalų ir aplinkos ministrai bendru laišku taip pat ragina sustiprinti priešgaisrinę miškų apsaugą. Vidaus reikalų ir aplinkos ministrai Dailis Alfonsas Barakauskas ir Kęstutis Trečiokas bendru laišku paragino šalies savivaldybes ypatingą dėmesį skirti gaisrų rizikai mažinti, miškų lankytojų informavimui ir kontrolei stiprinti.
„Nusistovėjus sausiems orams šalyje ženkliai išaugo gaisrų, kylančių atvirose teritorijose (pievose, miškuose, durpynuose). Šiemet jau užregistruoti 4853 tokie gaisrai, jų metu išdegė per 9,7 tūkst. ha atvirų teritorijų ploto. Sinoptikai artimiausiu metu žymesnių orų permainų nežada, todėl labai tikėtina, kad gaisrų atvirose teritorijose pavojus didės. Būtent dėl nedrausmingų poilsiautojų ir miško lankytojų, dėl jų neatsakingo elgesio su ugnimi daugiausiai ir kyla miško bei atvirų teritorijų gaisrai. Dėl to būtina imtis papildomų priemonių miško priešgaisrinės apsaugos stiprinimui“, – teigiama bendrai pasirašytame ministrų kreipimesi.