Kiekviena Rugsėjo pirmoji priverčia tėvelius pinigines paploninti kaip reikiant. Klausiame anykštėnų – ar brangu vaiką išleisti į mokyklą? Kas kainuoja daugiausia? Ar stengiatės naujiesiems mokslo metams sutaupyti?
Alytė OBELEVIČIENĖ, pradinių klasių mokytoja:
„Jeigu mokykloje yra dėvima uniforma ir turite pirmoką ar vaikui ją reikia keisti, tai ji tėveliams kainuoja daugiausia. Dabar visas moksleivio krepšelis kainuoja brangiai: ir sportinė apranga, ir kuprinės.
Nors pratybų sąsiuviniai nėra privalomi, tačiau dažniausiai juos perkame, o jie kainuoja iš tiesų daug – pratybos vienam vaikui atsieina daugiau nei trisdešimt eurų. Šiek tiek finansinė našta yra sumažinama socialinės rizikos grupės šeimoms – joms priemonės yra suteikiamos nemokamai.
Daug metų dirbau mokytoja, bet iš tėvų neteko girdėti skundų, kad nepajėgia išleisti vaiko į mokyklą. Paprastai pratybų sąsiuvinius nupirkdavau pati, o jei tėvai tuo metu pinigų neturėdavo, atiduodavo dalimis per tam tikrą laiką ir jokių priekaištų, kad kažko nereikia, kažko nepirkti, nebūdavo. Mes, žinodami tėvų galimybes, visada stengdavomės susitvarkyti minimaliais resursais.“
Keiskite pavadinimą!
Krepšelis yra Tėčio (Mamos), tik viskas kas jame, yra Mokinio !
Laikas keisti ne pavadinimus, o valstybės valdymo ir švietimo aparato mechanizmą !
Ar lauksite kol bus uždarytos visos mokyklos ? (netolima ateitis – LR daug mokyklų bus uždarytos, arba jei ne, jose bus dėstoma ne tik rusų, ukrainiečių, bet ir kiniečių kalbomis..)
mes nepikti tik kai darbus gauna per protekcijas nekoks vaizdelis
ir prasideda piaras kokie mes geri ir kaip pateisint gautu darbo vietu
Na ir kodėl žmonės jūs tokie pikti,tegu dirba,tam ir mokslus baigė.
kaip protingi sutvėrimai, norime tik išlikti šioje sudėtingoje kvailoje laboratorijoje kaip ir mūsų protėviai tarakonai !
Reikia konstatuoti, kad čia gerbiama mero ponia galėjo daug kartų pasufleruoti rajono politiniam vadovui, merui, kad šis pateiktų rajono tarybai sprendimą, didinti socialinę paramą visoms šeimoms turinčioms mokyklinio amžiaus vaikų ir aprūpinti per savivaldybę ir mokyklas pratybų sąsiuviniais, mažinant šeimoms vaikų ugdymo finansinio krepšelio naštą. Socialiai remtinos šeimos gauna ir kitas socialines lengvatas, bet šeimos, kurių pajamų vidurkis nepatenką į socialiai remiamų asmenų sąrašą, tikrai dažnai susiduria su problema kam skirti pinigėlį-ar mokesčiams už būstą ar už transportą, kuriuo reikia pasiekti darbą ar už vaikų pratybas. Asmeninė mokytojos ”parama” gali būti ne visada skaidriai suprantama, kai mokytoja yra tiesiogiai, asmeniniais ryšiais susijusi su valstybės tarnybos politiku.
Juozai, ar tu kada miegi ? Aar tik dviračiu važinėji ? Man kažkada Komunistų partijos ’’draugai’’ padarė miegančiam ’’dviratį”..(miegančiam, tarp kojų pirštų įdėjo ’’šaltą ugnelę’’…) ..
Ar pameni ?