Rinkos dalyviams sutelkus dėmesį į Iraną, kuris sekmadienį oficialiai paskelbė pradedantis sodrinti uraną iki aukštesnio nei 3,67 proc. lygio, nustatyto 2015 metų branduoliniame susitarime, naftos kainos pirmadienį beveik nekinta.
Ekspertai nerimauja dėl galimų naftos tiekimo iš Artimųjų Rytų sutrikimų, kurių galėtų atsirasti padidėjus įtampai dėl Irano. Taip pat vis dar plačiai abejojama, jog naftos paklausa pasaulyje didės, nes JAV ir Kinija vis dar nepasiekė prekybos susitarimo ir vis daugėja pasaulio ekonomikos augimo lėtėjimo ženklų.
Rugsėjo mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios paūgėjo 0,01 JAV dolerio, arba 0,02 proc., iki 64,24 JAV dolerio už barelį.
O rugpjūčio mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) ūgtelėjo 0,02 JAV dolerio, arba 0,03 proc., iki 57,53 JAV dolerio už barelį.
Penktadienį „Brent“ pabrango 0,93 JAV dolerio, arba 1,47 proc., o WTI – 0,17 JAV dolerio, arba 0,3 procento.
„Naftos kainas palaiko nuogąstavimai dėl konflikto Artimuosiuose Rytuose paaštrėjimo“, – pažymėjo Japonijos institucijos „Japan Oil, Gas & Metals National Corporation“ vyriausiasis ekonomistas Takayuki Nogami (Takajukis Nogamis).
„Investuotojai stebi JAV ir Kinijos prekybos ginčą ir užima laukimo poziciją, nes naftos paklausa nepradės augti vien dėl to, kad šalys atnaujino derybas“, – pridūrė ekspertas, kurį cituoja agentūra „Bloomberg“.
809314 431231What others have stated and in some uncommon cases, suicide may well occur. 610974