Jono Biliūno gimnazijos auklėtinis, dabar – Dailės akademijos, Dailės istorijos ir teorijos katedros dailėtyros antro kurso studentas – Tomas Ivanauskas kursiniam darbui pasirinko anykštėno fotografo ir žurnalisto Izidoriaus Girčio palikimo tyrinėjimą.
T. Ivanauskas teigė jau dabar, be 28 000 teisininkės Irmos Randakavičienės nuskenuotų negatyvų, prieškario spaudoje radęs šįo, prieš ketvirtį amžiaus amžino poilsio išėjusio, žmogaus labai įdomių dalykų. “Jis ne tik dirbo spaudos fotografu, fotografavo Lietuvos respublikos prezidentą Antaną Smetoną, bet rašė ir teorinius straipsnius apie fotografijos tikslus, kuriuose kvietė šalies fotografus burtis, kurti sąjungą, – sakė T. Ivanauskas. – Juk tuomet fotografavo daugiausia žydai ir lenkai stengdamiesi prie šio verslo lietuvių neprileisti”. T. Ivanauskas mano, kad apie I. Girčį ir jo palikimą rašys bent kelis kursinius darbus ir vėliau diplominį darbą.
I. Girčys gimė Zarasų rajono Bradesių kaime 1903 metais. Pokaryje dirbo ir “Anykštos” pirmtake “Kolektyviniame darbe”, pasirašinėjo Bradesiūno slapyvardžiu. Mirė 1989 metais, palaidotas Traupio kapinėse šalia gerokai anksčiau mirusios žmonos ir jos tėvų.