
Nagų priežiūra yra labai svarbi asmens higienos dalis. Prižiūrėti ir tvarkingi nagai ne tik gerai atrodo, bet ir sudaro geros sveikatos bei kruopščios higienos įspūdį. Nagų priežiūra nebūtinai turi būti sudėtinga ar brangi, tačiau jai reikia reguliariai skirti dėmesio ir turėti tam tikrų pagrindinių žinių, ką daryti ir ko nedaryti. Šiame straipsnyje Nagudraugas.lt ekspertai dalinasi nagų priežiūros „taip” ir „ne”, kad nagai būtų sveiki, stiprūs ir gražūs be didelių investicijų.
Ką daryti?
Palaikykite nagus švarius: Švarūs nagai yra geros nagų priežiūros pagrindas. Po nagais esančius nešvarumus bei purvą išvalykite nagų šepetėliu ar švelnia kempine. Reguliariai plaukite nagus muilu ir vandeniu, o po to kruopščiai juos nusausinkite.
Drėkinkite nagus: Kaip ir odai, taip ir nagams reikia drėgmės, kad išliktų sveiki. Kasdien tepkite nagus ir odeles drėkinamuoju kremu arba losjonu, kad jie neišsausėtų ir netaptų pernelyg trapūs.
Patrumpinkite nagus: Kai nagai ilgi, juos sunkiau tinkamai išplauti, todėl panagėse yra labiau linkę kauptis nešvarumai ir bakterijos. Kad nagai būtų pakankamo ilgio ir tvarkingi, juos reguliariai patrumpinkite nagų kirpimo žnyplėmis arba dilde.
Naudokite pagrindo sluoksnį: Jei nuolat naudojate nagų laką, būtiani naudokite ir lako pagrindo sluoksnį, kad apsaugotumėte nagus nuo dėmių ir pažeidimų. Geras bazinis sluoksnis taip pat gali padėti nagų lakui ilgiau išlikti.
Naudokite švelnų nagų lako valiklį: Naudokite švelnų nagų lako valiklį, kurio sudėtyje nėra aštrių cheminių medžiagų, pavyzdžiui, acetono. Ieškokite nagų lako valiklio su užrašu „švelnus” arba „be acetono”.
Apsaugokite nagus: Jei atliekate darbus, kurie gali pažeisti nagus, pavyzdžiui, valote ar dirbate sode, mūvėkite pirštines, kad juos apsaugotumėte. Be to, venkite naudoti nagus kaip įrankius daiktams atidaryti, nes dėl to jie gali lūžti arba skilinėti.
Pasirinkite sveiką mitybą: Kad nagai augtų stiprūs ir sveiki, jiems reikia maistinių medžiagų, pavyzdžiui, baltymų, vitaminų ir mineralų. Į savo mitybą įtraukite tokių produktų kaip liesa mėsa, žuvis, kiaušiniai, pieno produktai, neskaldyti grūdai, vaisiai ir daržovės.
Nedelsiant gydykite nagų problemas: Jei pastebėjote bet kokių nagų pokyčių, pavyzdžiui, pakitusios spalvos, sustorėjimo ar skilinėjimo, kreipkitės į dermatologą arba nagų specialistą. Skubus gydymas gali užkirsti kelią problemos paūmėjimui ir padėti nagams greičiau užgyti.
Ko nedaryti?
Nekramtyti nagų: Nagų kramtymas yra ne tik nehigieniškas reiškinys, bet ir silpnina nagus, jie tampa plonesni ir labiau linkę į infekcijas. Jei turite įprotį kramtyti nagus, yra specialių priemonių, tokių kaip kartaus skonio nagų lakas, kuris pagelbsti atgrasyti nuo tokio nekontroliuojamo elgesio.
Nekarpyti odelių: Nagų odelė – tai plonas odos sluoksnis, dengiantis nago pagrindą. Jų kirpimas gali sukelti infekciją ir iškreipti nagų augimą. Vietoj to švelniai atstumkite odeles odelių stūmikliu arba apelsinų lazdele.
Nenaudokite nagų kaip įrankių: Jūsų nagai nėra skirti naudoti skardinėms ar buteliams atidaryti, taip pat jie nėra skirti įvairiems lipdukams ar etiketėms nulupti. Tokie veiksmai kenkia nagams, jie gali imti pradėti skilinėti ir lūžinėti.
Nedildinkite smarkiai ir agresyviai: Dėl pernelyg agresyvaus nagų dildinimo jie gali susilpnėti ir lūžti. Naudokite švelnią nagų dildę ir dildinkite nagus viena kryptimi, taip išvengiant nagų skilinėjimo ir trapumo.
Nenešiokite akrilinių nagų per ilgai: Akriliniai nagai yra populiarūs dėl savo patvarumo ir ilgaamžiškumo, tačiau per ilgas jų nešiojimas gali pakenkti natūraliems nagams ir padaryti juos silpnus bei trapius. Jei nusprendėte nešioti akrilinius nagus, įsitikinkite, kad tarp jų nešiojimo darote pertraukas, kurias rekomenduoja jūsų meistras.
Nenaudokite šiurkščių cheminių medžiagų: Naudodami aštrias chemines valymo priemones ar nagų lako valiklius, galite pažeisti nagus ir juos susilpninti. Dirbdami su tokiomis cheminėmis medžiagomis visada mūvėkite pirštines ir rinkitės švelnias nagų priežiūros priemones.
Nepalikite pažeidimų negydomų: Nagų infekcijas gali sukelti bakterijos, grybeliai arba virusai, dėl gali pakisti nagų spalva, atsirasti nelygumų ar net atsiskirti nago plokštelė nuo nago dugno. Pamačius panašius požymius, kuo greičiau kreipkitės į dermatologą arba nagų ligų specialistą. Dėl pavėluoto gydymo infekcija gali paūmėti ir išplisti.
Nenaudokite senų arba pasibaigusio galiojimo produktų: Naudojant senas arba pasibaigusio galiojimo nagų priežiūros priemones, gali atsirasti dirginimas, infekcija arba alerginės reakcijos. Visada patikrinkite produktų galiojimo laiką ir išmeskite juos, jei pasibaigęs galiojimo laikas.
Apibendrinant galima pasakyti, kad nagų priežiūra yra paprastas, bet svarbus asmens priežiūros aspektas, kuris gali turėti didelės įtakos jūsų bendrai sveikatai ir išvaizdai. Laikydamiesi šių patarimų, galite palaikyti geriausią nagų būklę ir išvengti tokių įprastų problemų kaip infekcijos, lūžinėjimas ir nagų spalvos pasikeitimas. Taigi skirkite laiko nagams puoselėti, venkite nagų priežiūros klaidų ir mėgaukitės sveikų ir gražių nagų privalumais!
Užsak. Nr. 589