Liepos 1-ąją įsigaliojus naujai tvarkai, savivaldybių tarybų nariams mokamas atlyginimas – nebeliko kompensacinių išlaidų. Anykščių rajono savivaldybei per metus tai atsieis apie 360 tūkst. Eur, kai tuo tarpu kompensacinėms išlaidoms per 2019–2023 metus rajono savivaldybės tarybos nariams buvo išmokėta kiek daugiau nei 16 tūkst. Eur.
„Anykšta“ teiravosi politikų, buvusių Tarybos narių, kaip vertinate naująją tvarką? Ar tai nebus per didelė našta savivaldybėms?
Alvydas GERVINSKAS, UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktoriaus pavaduotojas, buvęs Anykščių rajono savivaldybės meras:
„Darbas turi būti atlyginamas, tačiau klausimas – ar atlyginimas yra ne per didelis. Be abejo, tai bus per didelė našta savivaldybėms, ypač mažesnėms. Negaliu tiksliai pasakyti, kiek mokės Vilniuje ir kiek – Anykščiuose, tačiau, vertinant biudžeto dydžius ir mokamų atlyginimų dydžius, tai turbūt per didelė našta.
Manau, jei ir kituose rinkimuose tokia proporcija mokėjimai išliks, tikrai sąrašuose atsiras daugiau žmonių.“
Reikia, kad viskam užtektų pinigų. Savivaldybė turi kontroliuoti savo lėšas. Tai yra savivaldybės vadovo atsakomybė. Nereikia mokesčių naštos, nes jie neduoda pelno. Jei darbuotojai dirba komunaliniam ūkyje, ir jie iš mokesčių pragyvena, tai juos reikia paskirstyti. Tegul tiesia rajoninius kelius, stato tiltus, stato naujus namus. Nereikia supirkinėti senų sodybų, nes išlaidos didesnės už naują namų kvartalą. Reikia taip organizuoti valdymą, kad būtų žmonėms geriau ir valstybei nebūtų nuostolių. Verslas neduoda naudos tik žalą. Valstybinis darbas atsiperka, nes vyksta pelno apyvarta. Gerai, kai saugojamos vertybės,
Kiekvieno save gerbenčio piliečio, dalyvaujančio parapijos bažnyčios apeigose reikalas išlaikyti savo parapijos bažnyčią ir aukoti viskupijos išlaikymui, taip ir garbė ir pareiga uždirbti ir mokėti mokesčius savo išsirinktos politinės valdžios išlaikymui ir dalyvauti išrinktųjų politikų veiklos stebėjime bei vertinime vykstančiuose Tarybos narių susitikimuose su rinkėjais ir kitokių politinių organizacinių priemonių veikloje.
Visi „Jie tokie” ir panašių pažiūrų, siūlantys priverstinius viešuosius darbus, nesupranta laisvos demokratijos ir piliečių teisės laisvai užsidirbti tiek, kad nereikėtų dairytis į valdžios tarnautojų ar klebonų kišenes.
Kad pasiekti visuotinį susitarimą, siūlau Tarybos nariams laisva valia už gaunamas išmokas atidirbti viešaisiais darbais. Rinkėjai nustotų siusti.
Kas nors, kur nors matė dirbatį valstietį?
Taip pat,kaip ir dirbantį riebų liberalą
Adomėnas ne liberalas.
pats Kodėl dirba Ukmergė
Labai teisingai ponas Gervinskas mano, kad atlyginimas už darbą tikrai labai didelis. Mano nuomone tarybos narys laisvai gali dirbti nemokamai ( gaudamas atlyginimą savo pagrindinėje darbovietėje) vien didžiuodamasis tuo, kad rinkėjai juo pasitikėjo ir jį išrinko. Būkit protingesni už tuos kvaištelėjusius seimūnus kurie priėmė beprotišką įstatymą ir šituos savo atlyginimus skirkit mokinių pietums. Didelė dalis tų iš rajono kaimų suvežtų moksleivių neturės už ką nusipirkti pietų ir pusiau alkani sėdės pamokose ir lauks to mokyklinio autobusiuko kuris juos pavargusius , anksti atsikėlusius veš namo.
Nepavydėkit jiems algų. Jos nestebuklingos. Tai tarybos narius tik disciplinuos, įpareigos atsakingai dirbti, neišsidirbinėti. Jeigu ir algas gaudami durnių vynios, maivysis ir tik vaizduos, kad dirba – vyti visus lauk! Ir niekada neberinkti.
Kokiu įstatiminiu pagrindu gali atleist iš pareigų tarybos narį, kuris bent 1/2 naginėjamų, pateiktų mero klausimų prabalsuoja? Nenusišnekėk!
Kiti žmonės algos tiek negauna dirbdami, o jiems už kokį darbą moka?Kad du kartus susirenka pasiriet?
Juoksis tas, kas juoksis paskutinis! Per 30 nepriklausomybės kiek kartų keitėsi įstatymai, net Konstitucija ir kiti teisės aktai, a? Merų galių didinimas kiek kartų vykdytas? Va tau ir cha cha! Reikės tai ir bus. Gyvenimas įneša pataisas. Ruoškis!
Jei toks nepavydintis ir turite laisvų pinigų tai galite asmeniškai paremti tuos darbštuolius, pasiaukojančius tarybos narius
turintiems darbą tarybos nariams reikia išskaičiuoti posėdžiavimo laiką pagrindinėje darbovietėje. Dabar gaunasi, kad darbe nebūna – dirba kitus darbus, o atlyginimą gauną.
Pamąstymui- jeigu savivaldybės biudžetas ir taip pagal veiklų eilutes budavo išnaudojamas tik ”pravalgymui”, tai papildomos išlaidos pačių biudžeto valdytojų „pasigardžiavimui” tikrai daugumai biudžeto sričių ženkliai apkarpys išgyvenimo ir veiklų išlaikymo lėšas.
Klausimas-ar politikai, eidami į rinkimus atstovauti rinkėjų interesų įsivertino savo pasirengimą dirbti visuomenei naudingą darbą ar tik asmeninės naudos ir valdžios siekdami atėjo į savivaldybės tarybą?