A. Baranausko pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriuje-daugiafunkciame centre ugdomi mokiniai, turintys specialiųjų poreikių, tai yra vaikai su intelekto sutrikimais (nežymus, vidutinis, žymus ir labai žymus), įvairiapusiais raidos sutrikimais, turintys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių.Prieš pat Kalėdas Anykščių rajono savivaldybė centrui perdavė 19 vietų mikroautobusą „Mercedes Benz“, pritaikytą neįgaliųjų vežimui. Šis autobusas vežioja apie 30 ugdymo įstaigos vaikų, kurie į ugdymo centrą atvyksta iš Kurklių, Kavarsko, Troškūnų, Viešintų ir Anykščių seniūnijų.
Centre veikia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupė. Į šią grupę priimami vaikai su įvairiapusiais raidos sutrikimais. Nuo septynerių metų vaikai ugdomi pagal pradinio ugdymo programą (1-4 kl.), o vyresni ugdomi pagal pagrindinio ugdymo programą (5-10 kl.), kol ugdytiniams sukanka 21 metai. Kiekvienas mokinys ugdomas pagal individualias Bendrąsias ugdymo programas, atsižvelgiant į gebėjimus ir galias, specialiuosius poreikius ir sveikatos būklę. Ugdytinių poreikiams tenkinti naudojami ir centre įrengti relaksacijos bei kineziterapijos kabinetai.
Mokiniams teikiama specialioji pedagoginė pagalba, vyksta individualios logopedinės, gydomosios kūno kultūros pratybos, psichologo konsultacijos. Centre dirba specialiųjų pedagogų ir auklėtojų padėjėjos, padedančios mokiniams susitvarkyti, maitintis, atlikti mokytojų skirtas užduotis. Ugdomoji veikla organizuojama komandos principu, bendrai sprendžiant ugdymo procese iškylančias problemas, vertinant ugdytinių pasiekimus, numatant tolesnius ugdymo tikslus.
Pagal galimybes ugdytiniams sudaromos sąlygos dalyvauti neformaliojo ugdymo užsiėmimuose. Mokiniai dalyvauja jogos ir aromaterapijos užsiėmimuose, piešinių konkursuose, neįgaliųjų sportinėse varžybose, lanko rajono žymias vietas, švenčia šventes.
Tėvai, pageidaujantys, kad jų vaikas būtų ugdomas specialiojo ugdymo skyriuje-daugiafunkciame centre pagal jo ugdymosi poreikiams pritaikytą ugdymo programą, mokyklos direktoriui pateikia prašymą ir Švietimo pagalbos tarnybos pažymą, kurioje rekomenduojama nuolatinė kvalifikuotų specialistų pagalba.