Atėjus vasarai ir prasidėjus atostogoms, lankytinose vietose, maitinimosi įstaigose padaugėja šeimų su mažais vaikais, kurie neretai elgiasi netinkamai.
„Anykšta“ teiravosi, kaip reaguojate, kai vaikai viešose vietose – kavinėse, muziejuose, bažnyčioje – triukšmauja, bėgioja? Ar tai jus erzina? Ar tai yra problema? Kaip turėtų elgtis ir kaip reaguoja tėvai, kai jų atžalos viešose vietose ima siautėti?
Alytė OBELEVIČIENĖ, Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo mokytoja:
„Jei vaikas trukdo, elgiasi nederamai, tai yra negerai, bet jei jis, sakykime, kavinėje, neišsėdi, atsikelia, kažkur nubėga, man tai nekelia jokio pasipiktinimo.
Be to, reikia atsižvelgti, kokio amžiaus tai vaikai. Jei mažiukai, reaguoju normaliai, jei tai yra koks penktokas ar vyresnis vaikas, tuomet jau kita kalba. Darželinuko bėgiojimas nekelia neigiamų emocijų, nes tai yra sveiko vaiko elgesys.
Manau, kad tėvai su vaiku turėtų tartis, kad jis aplinkiniams netrukdytų. Dabar jau net bažnyčiose yra staliukai, lentos – ir Anykščių bažnyčioje ne kartą mačiau, kaip vaikiukai joje nusiauna batus, ten žaidžia, piešia.
Kita vertus, mes niekada negalime smerkti žmogaus, tėvų, kad jie nesusitvarko su vaiku. Mes nežinome to vaiko diagnozės – galbūt jis autistas, gal turi kitų sutrikimų. Yra labai lengva pasmerkti, kai nežinai. Galbūt su juo susitvarkyti tiesiog neįmanoma. Tačiau tuomet reikėtų rinktis kažkokią kitą erdvę – nesivesti jo į kavinę, jei žinau, kad jis ten žviegs, daužys indus, kitaip trukdys aplinkiniams. Kiekvienas vaikas yra individualus ir į tai reikia atsižvelgti.“
Jei aš ateinu į kavinę ,restoraną pasėdėti ,pabendrauti su šeima ar draugais ,o vaikis žviegs ,lakstys o supermamytei dzyn ,tai už ką aš moku pinigus ? Už triukšmą ? Čia tėvu pareiga nutildyt vaikį ,o ne jaustis kaip savo virtuvėj .Laisve laisve bet pagarba kitam svečiui irgi privaloma ! Nesugebi vaiko sutvarkyt ,sėdėk namie arba išmokyk neklaužadą elgesio .va taip .