Į ką tik vykusio kultūros festivalio „Purpurinis vakaras“ mokamus renginius daliai Anykščių rajono savivaldybės bei jai pavaldžių įstaigų darbuotojams organizatoriai skyrė nemokamų kvietimų. Tokia praktika taikoma vykstant ir kitiems renginiams.
Ar gerai, kad savivaldybės atstovai gauna nemokamų bilietų į mokamus renginius? Ar etiška, kad kai kurie projektų organizatoriai, iš rajono savivaldybės gavę finansavimą savo projektams, savivaldybės darbuotojams suteikia galimybę nemokamai patekti į renginius? Gal geriau tokius bilietus suteikti nepasiturintiems gyventojams?
Rimantas SEREIČIKAS, Troškūnų seniūnijos seniūnas:
„Renginys yra iš esmės komercinis. Savivaldybė pagal kultūros rėmimo programą savo ruožtu, kažkiek, kad ir nedaug, renginį paremia. Tuomet mainais organizatoriai, norėdami išlaikyti vietinės valdžios palankumą, apdovanoja vietinius atsakingus asmenis. Žinoma, kad tai nelabai gražiai atrodo. Net nežinau, ar tai primena mūsų gerai žinomą sovietinę praktiką, bet man labai suprantamas renginio organizatorių noras ir toliau gauti palaikymą ir palankumą iš vietinės administracijos. Kitaip, nei papirkinėjimas, tai ir negali atrodyti.
Suprasčiau, jei organizatorius dalį nemokamų bilietų ar pakvietimų paskirtų tam tikrai socialinei grupei – sakykime, šeimynos namams, kokiai nors socialinės globos įtaigai, kurioje gyvenantys senoliai tikrai už tokius pinigus bilieto neįsigis. Nemokamus bilietus, kaip socialinę paramą, aš suprantu ir tai skatinčiau. Tačiau dabar, kai tokių bilietų gauna administracija, iš šalies žiūrint, tai atrodo negražiai, nors organizatoriai gal nieko blogo ir negalvoja, gal kai kurie ir nuoširdžiai taip atsidėkoja…
Panaši situacija buvo apie 2000-uosius metus, kuomet Seimo nariams buvo svarstoma pritaikyti lengvatą nemokamai naudotis viešuoju transportu ar su didelėmis lengvatomis patekti į Nidą. Mat tai socialinei grupei to labiausiai ir reikia…“
Gal šiam ponui geriau derėtu rūpintis Troškūnų sen. problemomis joje esančiais žmonėmis jų bėdomis ir vargais ,organizuoti šiukšlyno prie Rūkiškio ir Ūmenų kapinių bei kitų sutvarkymu ir pagarba amžiną atilsį besiilsintiems žmonėms ,nesiuntinėti žmonių toliau su bėdomis besikreipiančių žmonių ,nelaikyti vergais ir siunčiant dirbti aprūpinti pašalpinius darbininkus būtiniausiomis priemonėmis įskaitant aprūpinimą geriamu vandeniu ir kitomis poriemonėmis . .Darbas TIC ir kt. reikalai rodo ,kadsav. adminisracijaa turėtu tinkamai įvertinti p.Sereičiko darbą. Įdomu už kokį atakatą seniūnas siunčia pašalpinius darbuotojus pjauti vienuolynui malkas ir kas jiems moka.
Raso viena daro kita.
Ar tie,gaunantys pakvietimus į renginius(nemokėdami iš savo kišenės nė cento),tokie vargšai?O gal savo orumą praradę,džiaugiasi nepaploninę savo kišenių?Juos galima tiesiog laikyti „dvasios skurdžiais”…visa pagarba jiems dingsta…
daugiau nemokamų bilietukų $$》》 komisija įvertina ₩₩》》 daugiau valdiškų pinigėlių duoti
papirkinėjimas
grožis ir patiriams malonumas ne visada turi lemiamą vaidmenį. Taigi dėl malonumo kartais galima pabūti ir nelabai gražiai atrodantiems.
Čia turėjo iš anksto būti patvirtintos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų etikos elgesio taisyklės bei skaidraus darbo kodeksas.
Juk visi sve gerbiantys gydyojai atsisakė iš paciantų atsidėkojimo ”dovanėlių”, tai kodėl savivaldybės valdininkai ir biudžetinių įstaigų administracija naudojasi tokia nesuderinama tarp viešųjų ir privačių intersų sisitema ir jos veikimo pavyzdžiais?
Gal todėl, kad viešai buvo pasakyta iš mero institucijos, kad be nemokamų pakvietimų konkurso vertinimas būna atitinkamas, skiriant finasinę paramą iš savivaldybės biudžeto.
Savivaldybės atstovų apsilankymas renginyje priduoda jam svorio, populiarumo.
Jeigu savivaldybės atstovai dalyvauja renginio pristatyme ir sveikinimo žodžių ar uždarymo ceremonijos ir padėkos pranešime, o ne kaip pramogos vartotojai.