Smiltė BAJORINAITĖ
Šiais metais atlieku praktiką ,,Anykštoje“ ir kaip Vilniaus universiteto žurnalistikos programos studentė susiduriu su, atrodo, niekada nesibaigiančiais susisiekimo klausimais. Dažnai tenka važiuoti autobusu iš Vilniaus į Anykščius arba iš Anykščių į Vilnių. Ne kartą teko vykti perpildytu autobusu ir visą kelionę stovėti, kol keleiviai aiškinosi, kada ir kas pirko bilietus bei kodėl bilietų parduota daugiau, nei autobuse yra vietų. Valandą stovėjau įsikibusi į sėdynės atlošą, kuris nebuvo pritaikytas laikytis, ir stengiausi neužgauti ant kėdžių sėdinčių vyresnių amžiaus žmonių, kuriems iš mandagumo teko užleisti vietą.
Autobusai dažnai vėluoja, laisvų vietų trūksta, o nėra aišku, ar bilietus galima įsigyti internetu, nes sistema kartais leidžia vienam maršrutui bilietus pirkti, o kitam – ne. O kai bandau bilietą nusipirkti autobuse, vairuotojas piktinasi, kol krapštau piniginėje monetas ir stengiuosi įrodyti, kad pernai metais gautas studento pažymėjimas dar galioja…
Po ilgos ir „nuotykių“ kupinos kelionės pagaliau pasiekiu išsvajotąją Anykščių autobusų stotį, kuri, nepaisant netoliese esančio naujai renovuoto Tilto gatvės komplekso, atrodo lyg pastatas iš praeito tūkstantmečio.
Stotyje nėra ne tik parduotuvės, bet ir nemokamo viešojo tualeto. Per visus mano 20 gyvenimo metų, per kuriuos spėjau užaugti, pabaigiau mokyklą ir pradėjau studijuoti, ši stotis liko nepakitusi… Tiesa, vienas dalykas pasikeitė – užsidarė parduotuvė, į kurią vaikystėje mane mama siųsdavo pieno.
Todėl kai reikėjo pasirinkti temas praktikai, stoties renovacijos bei susisiekimo klausimas pasirodė svarbus. Iš pradžių bandžiau rašyti straipsnį, tačiau rasti žmogišką kontaktą su įmone, kuri šiuo metu administruoja stotį, buvo beveik neįmanoma. Mano tyrimas prasidėjo nuo skambučių stoties administracijai – siekiau išsiaiškinti, ar jie žino, kuo skundžiasi keleiviai. Numerius radau internete, tačiau darbuotojai mane nukreipinėjo vis pas kitą asmenį, o pasikalbėti taip ir neradau su kuo… Tuomet susisiekiau su Anykščių rajono savivaldybės atstovais: bandžiau pasikalbėti su vicemeru, tačiau jis mane nukreipė teirautis savivaldybės administracijos Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjo. O vedėjas mane nukreipė į Viešųjų pirkimų ir turto skyrių. Šio skyriaus vedėja sutiko su manimi kalbėtis. Pasikalbėjusi supratau, kad UAB „Autovelda“ Anykščių autobusų stotį yra išsinuomojusi iki 2039 metų, o sutartį nutraukti savivaldybei yra sudėtinga, nes, pasak vedėjos, tai biudžetui labai brangiai kainuotų. Vedėja teigė, kad UAB ,,Autovelda“ turėtų pati susiprasti ir stotį sutvarkyti be ultimatumo. Daug informacijos šia tema Anykščių rajono savivaldybės atstovai man negalėjo suteikti, nes paprasčiausiai, kaip man aiškino Viešųjų pirkimų ir turto skyrius, jie kurį laiką nesidomėjo šia tema. Aš, domėdamasi viešuoju interesu, supratau, kad gauti informacijos susisiekimo klausimais Anykščiuose žurnalistui yra be galo sunku. Todėl kyla klausimas, kaip ši informacija turėtų pasiekti paprastus vietinius žmones? Juk Anykščiai ilgą laiką bando tapti kurortu, o prasta susisiekimo sistema tikrai neužtarnauja Anykščių miestui tokio titulo.
Kyla žmogiškas klausimas, kiek dar kartų turės užaugti Anykščiuose, juos palikti bei nesėkmingai bandyti sugrįžti arba nuspręsti nebegrįžti, nes sunku atvažiuoti? Prie Šventosios upės yra užrašas, kuris teigia, kad Anykščiuose yra gera gyventi. Tačiau kaip iš tiesų gali būti gera gyventi mieste, į kurį norėdamas pakliūti žmogus gali patirti tiek daug sunkumų?
šitame pačiame redakcijos portale publikuojamo politininės reklavos straipsnyje, kuriame vicemeras, kviesdamas balsuoti rinkimuse už savo partijos atstovą pasisako, kad visios nepadarytų jo darbų, kaip savivaldybės vicemro, jau antrą kadenciją dirbančio rajono politinėje valdžioje ir dar daugiau rajo taryboje priežastys-tai centrinės valdžios kaltė.
Pasirodo tai, kad nei miesto autobusų stotje, nei turgavietėje nebėra viešų tuoaltų, tinkamų oriai žmogui atlikti būtinus gamtinius reikalus kalta vyriausybė, o ne savivaldybės valdžia. Taigi, mielam jaunimui reikia laukti Anykščiuose geriasnių laikų iki tolei, kaip vyriausybei imsis vadovauti neapsisprendžinti vicemero partijos lyderė ar kitas partijos mesijas.
Smilte, šaunuolė!!!! Ne kiekvienam patinka išsakyta nuomonė yra ne tavo problema. Pirmyn ir tik pirmyn!
Praktikantė Smiltė jeigu ne mero, tai jo pavaduotojo turėjo būti pakviesta į kabinetą, pavaišinta kava, pakalbinta ir padrąsinta. Gal net pavedžiota po kabinetus, papasakota apie įstaigos veiklos specifiką. Kokį įspūdį ji išsiveš į universitetą, kur studijuoja žurnalistiką. Ar nuo tokio pavyzdžio taps Anykščiai garsesni? Tikrai ne!
senas dienas, o galvoje tai kudlotos mintys kaip jauną studentę suvedžioti po kabinetus ir užpudrinti akis, kad pamirštų su kokiu klausimu kreipėsi į valdininką.
Žinok, dabartinis jaunimas nebe komjaunuoliškos ideologijos valdomas, o realiai į gyvenimo aktualijas žiūrintis ir tiesą sakantis atvirai.
Savivaldybėje šiais laikais dirba tokie pasipūtėliai, tarytum ne jie žmonėms, o visi anykštėnai jiems tarnauja
Tam reikia elementarios žmoniškos kultūros. Pasisekė, kad dar neaprėkė.
Žiek saves malada
Tau puikiai sekasi, sėkmės ir drąsos!
Smilte, tau puikiai sekasi, sėkmės ir drąsos!
Dabar visas babkes xoxolams,savi vergai nerūpi naciams.
Fašisto komentaras.
Iš kur toks išlindai,stribo palikuoni.
Ką tu padarei gero gyvenime.Parsdavelis .
Tai gerai moka ar ne
Čę gera sugrįžti pagerti prie ūpės pasikrūšynt persirengimo kabinoje prie maudyklų ūpės šventosios.
Mano nuomone mielai žurnalistikos studentei, redakcijos praktikantei verta buvo pakalbėti su mūsų rajono tarybos jauniausiu nariu, kuris savo valdžios karjerą pradėjo būdamas studentas, o dabar jau ”nepėsčias” ir nori valdyti nebe rajoną o visos valstybės įstatiminius reikalus.
Taigi, pagal dabartines darbo pareigas jis kuruoja rajono socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos politiką. Mano nuomone būtų labai prasminga diskusija kokius projektus pateikė vietos valdžios tarnautojams ir Seimo nariui, atstovaujančiam Anykščių rajono rinkėjus dėl viešojo keleivinio transporto ir susiekimo paslaugų gyventojams norintiems nuvykti į Vilnių iš Anykščių tiesioginiais maršrutais, o ne per Panevėžį ar Ukmergę ir kitus keleiviams aktualius socialinius klausimus kaip padeda spręsti.
Na, o kitos tradicinės partijos skyriaus pirminikas, dabar sėdintis vicemero kėdėje galimai nebežino kokią politiką jo partija deklaruoja (ar socialiai jautrią ar chamelionišką), kad jaunają žurnalistę mandagiai pasiuntė šėko pjauti.
Labai skystas straipsnis,čia panašiai kaip puzliukas nori tapti seimo nariu,panašiai kaip studenčiokė Smiltė nori tapti žurnalyste.Ji lygina Tilto kompleksą, kur dauguma darbų buvo padaryta ir ištratinta už europos pinigus ir autobusų stotį kuria administruoja ,maža beveik bankrutuojanti firma ,,autovelda”.Ji lygina rankos pirštą su ten žemiau.Ir dar būsima gerbema žurnalyste,pasidomėkite koks Anykščių Meras išstumė iš Anykčių ,,autovelda” ir atsivežė iš Vilniaus firma,,Vilniaus susisiekimo centras”
Oi,koks gudruolis.Logiškai sakinių nemoki rašyti. Ir dar kvailystės rašineji.Visai nukvakote.
Kuria vieta galvoji rašydamas?
Vienintelė mintis – bukas albiniukas
Tikrai bukas komentaras. Šaunuolė Smiltė. Labai taikliai ir gerai.