Dar prieš Anykščių rajono kultūros tarybai pritariant sprendimui siekti 2022 metų Europos kultūros sostinės vardo, „Anykšta“, antradienio laikraščio rubrikoje „Komentarai“, klausė anykštėnų kaip jie vertina Anykščių galimybes tapti kultūros sostine ir ar reikia siekti šio vardo?
Antanas BAURA, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Anykščių skyriaus lyderis: „Kai pagalvoji, žmonės perka loterijos bilietus, nors tikimybė laimėti yra nedidelė, bet tai žmonių neatbaido, viltį turi. Tapti Europos kultūros sostine tikimybė daug didesnė, nei loterijoje laimėti. Kiek suprantu, iš Lietuvos dalyvaus daugiau savivaldybių, konkurencija bus didelė. Žinoma, Anykščiai yra tam tikra prasme „ant bangos“, bet Vilniaus pavyzdys, kuris buvo, jis nėra sektinas ta prasme, kaip buvo taškomi pinigai, jų neskaičiuojant. Juo labiau, kad tai buvo virsmas iš 2008 į 2009, krizės požymiai jau buvo, bet deja, nebuvo įvertinta, kad bus labai sudėtinga. Šalia gražių dalykų buvo ir negražių. Visada reikia mokytis iš padarytų klaidų, todėl ši įgyta patirtis labai daug reiškia.
Kad anykštėnai bent jau teikia paraišką, išreiškia tokį norą, vertinu labai pozityviai. Ar yra galimybės? Sakyčiau, kad yra, bet, manau, labai nedidelės. Kita vertus, tai yra „namų darbų“ darymas. Net nelaimint, būtų padarytas ateičiai svarbūs darbai. Juo labiau, kad į šį dalyką įsijungtų kultūros žmonės, intelektualinis potencialas. Nors vertinu, kad vilties tikrai nedaug, bet kodėl nepabandžius? Juk net pats bandymas jau yra Anykščių vardo garsinimas. Vertinu pozityviai, bet ir tuo pačiu metu ir realiai.
Ar pakels rajono biudžetas? Manyčiau, kad atrinkus kelias kandidatūras, vienas iš vertinimo kriterijų turėtų būti koks yra pačio miesto įsipareigojimas. Manau, kad jei tikiesi, jog tau kažkas duos, o pats neprisidėsi, tai turbūt svajoti apie pergalę net neverta. Tačiau, kaip pradėjau nuo loterijos, taip ir baigsiu – nors labai nedidelė, bet tikimybė išlieka“.