Svėdasuose, Alaušo ežere jau kelinta savaitė plūduriuoja negyva gulbė. „Matom negyvą gulbytę. Šešiais gulbiukais rūpinasi gulbinas. Gal brakonieriai gulbytę pražudė. Dabar nėra kam jos ištraukti, skambinom seniūnui – sako čia ne mano rūpestis. Skambinau ir 112. Sakė, kad praneš aplinkosaugininkams, bet jau dvi savaitės praėjo, bet niekas taip ir neatvažiavo.” – „Anykštai” kalbėjo svėdasiškė Aldona.
Anykščių rajono vicemeras, buvęs Anykščių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Dainius Žiogelis „Anykštai” sakė, jog greičiausiai gyvūno lavonu turėtų pasirūpinti aplinkosaugininkai ir taip pat kalbėjo apie bendrąjį pagalbos telefoną 112. „Anykštai” paskambinus šiuo telefonu, mandagi moteris išklausė informacijos ir pažadėjo ją perduoti aplinkosaugininkams. Tačiau ir svėdasiškė Aldona sakė, kad jos informaciją 112 maloniai priėmė, tačiau gulbės lavonas tebeplūduriuoja.
Pasak D.Žiogelio, problemą greičiausiai galima išspręsti tik žmogiško kalbėjimo būdu. „Kol dirbau veterinarijos tarnyboje, mes dažnai važiuodavome iš vandens telkinių graibyti paukščių. Prašydavome ugniagesių gelbėtojų valties. ” – dėstė D.Žiogelis. Pasak vicemero, jis sakė suprantąs, kad negyvų paukščių surinkimas nėra seniūnų funkcija, tačiau Svėdasų seniūnas Saulius Rasalas vis gi galėtų sugalvoti, kaip problemą išspręsti.
Šiai žinutei pasirodžius anyksta.lt į redakciją paskambino Svėdasų seniūnas S.Rasalas: „Viena negyva gulbė prieš dvi savaites buvo palaidota. Į mane dėl negyvo paukščio niekas nesikreipė. Svėdasiškiai matė, kad paskui suaugusį paukštį dabar plaukioja ne šeši, o tik du gulbiukai.”
Duokit man valti aš ištrauksių .gulbę iš ežero
Nejaugi niekas kaime neturi valties? Jei seniūnas nepajudinama nei piršto, tai patys gyventojai kažką darykit.
Taigi visai prie to ežero gyvena Utenoje dirbantis Aplinkosaugos pareigūnas. Reikia su juo pasitarti, pasikonsultuoti ir sprendimas bus priimtas. Medžiotojų būreliai net du Svėdasuose veikia, o žvejų mėgėjų gal kelios dešimtys. Problema nieko verta, o kiek diskusijų verda.
Problema yra Aldonos psichikoje. Svėdasams patogu, nes iki Rokiškio psichiatrinės netolimas kelias.
panašu, kad ”Aldona” ir rajono laikraštis su vicemero pagalba sukėlė politinį skandalėlį. Sakau, gal rinkimai artėja… 🙂 o, niekas iš vietinių partijų atstovų dar intensyviai nevarsto redakcijos durų dėl politinio palaikymo. Negerai…, kad nesikreipė…
Ar ši, skelbiama informacija yra patikrinta iš kitų, patikimų šaltinių?
Aldona matė skraidantį briedį, driežą su 3 galvom ir asilą su 6 kojom.
Nu nieko nuostabus, kad asilui 6 kojas priskaičiavo. Žinok kai nulinkia galvų ir ausys nulėpsta atrodo kaip dar dvi kojos, agi ir su driežo galvom gali apsirikt kai jis taip vikriai ją sukinėja. nežinau ką tamsta vadini skraidančiu briedžiu? Ar kokį girtų diedų ant keturračio, ar dar ką?
Ale kakia čia da prablema -gulby negyvu iš ežera ištraukt. Tai ar Svedasys jau nebėra jaunų vyrų, katre moka plaukt? Kai nerajkia, tai pilna plaukiojančių su valtim, pilna nagaliu gulinčių pakrantej, žvejų pilna. Ne tik gulbi negyvu take pailsiautajai ir žvejai gali ištraukt, ale ir dramblį, jejgu anas skystų kadu Alauši. Jej buč jaunesne, tai nuvejč ir gulbį išgriebč. Ale dabar visi tingi runku pajudint už dyka, geriau skumbins tilifonu seniunui, merui, ugnegesiam.
Jei kokia tai bobai vaidenasi kelias savaites plūduriuojanti gulbė, tai reikia pasidžiaugti kad dar nesivaidena plūduriuojantys balti arkliai.
ar tu rakavoji kad buvys bendruomenes pirmininkas šitų reikalų privalo tvarkyti, jeigu dabar jo pajimta poilsiavietė prie ežero „drambliukas”?
Bendruomenės pirmininkas turi išblaivinti „Aldoną”? Kodėl ne Gustas?
Ale ir žmonių abejingumas. Skambinėja tarnyboms, skundžiasi rajono valdžiai, kaltina seniūną. Taigi ežere pilna žvejų, pilna valčių. Argi sunku kam nors nusiirti ir tą negyvą paukštį ištraukti? Ištraukei ir duobę iškasęs palaidok pakrantėje, nebent veterinarai norėtų ištirti. Be to, pakrantės išdalintos savininkams, prie ežero yra užrašai, kad tai privati teritorija, tai savininkai irgi gali pasirūpinti negyva gulbe. Reikia patiems daugiau veiklumo, o ne skundimosi.
Ne tavo gulbė ir neliesk. Paimsi, gausi baudą iš gamtosaugininkų, o tuo pasirūpinti nepatingės ir valdžios atstovai iš vietinių ir tokie „kaimynai”.
Taigi, kiekvienas turi daryti tai kas leistina ir kiek nekenkia kitų interesams. O pareigas privalo atlikti pareigūnai ir valstybės tarnautojai- už tai jie ne tik algas gauna…
Čia yra jūsų išsvajota demokratija juk…! Viską valdo vogti pinigai ! Paprasti aborigenai pinigų neturi – jie tik paprasti alkani vargai !
Rasalas ne paukščių gaudytojas
Tai ko čia visi kvaksit? Lėkit ir ištraukit! Dar ištirkite dėl paukščių gripo. Dirbkit o ne liežuviu malkit!
Čia yra jūsų išsvajota demokratija juk…! Viską valdo vogti pinigai ! Paprasti aborigenai pinigų neturi – jie tik paprasti alkani vargai !
Paukščio gaišena turi padirūpinti turto savivinkas arba teisėtas valdytojas. Kadangi pranešime nėra įvardinta kam priklauso paukščio gaišena ir kieno valdomame vandens telkinyje pastebėtas, galimai vykdomas tyrimas dėl trūkstamos informacijos nustatymo.
Kaip sako vietos savivaldos tarnautojai, rajono ir Lietuvos politikai-neskubėk spręsti problemos ir pati ji išnyks. Kam čia kažką daryti, jeigu ir nieko nedarant atlyginimą moka….
Tai tik patvirtina, kad tarp valdžios tarnautojų ir žmonių nėra komunikacijos ir viešųjų paslaugų suteikimo iš vietos savivaldos institucijų, pagal joms priskirtas funkcijas.
Kaip karštą bulvę vieni nuo kitų meta, bet nesiima sprendimo. Tai kas pasirūpins, jeigu bus ekologinis užkratas vandens telkinyje, savivaldybės teritorijoje?
Uz 500 euru galiu istraukt. Pm jei domina
ot problema -sest valtin ir istraukt.o gal kas „moka”plaukt” geda stumdyt tokia menka problema.keista kad valdzia niekam nepaveda issprest reikalo.-ot ir gyvenam.