Kultūros ministerija paskelbė, kad 2026-aisiais Lietuvos kultūros sostinė bus Kėdainiai,
2027-aisiais – Pasvalys, o 2028-aisiais – Zarasai. Pastarasis miestas kultūros sostine taps jau antrą kartą.
Anykščiai Lietuvos kultūros sostine buvo 2012-aisiais, o šį kartą ja tapti nebandė, nors tam pavasarį net buvo surengta diskusija „Anykščiai – Lietuvos kultūros sostinė 2027?“, kurioje dalyvavo rajono savivaldybės administracijos, kultūros atstovai, tarybos nariai, svečiai iš Trakų.
Kaip vertinate, kad savivaldybė, rengusi pasitarimus, net nebandė siekti kultūros sostinės statuso? Ar tapimas kultūros sostine naudingas? O gal – visiškai bereikalingas?
Kęstutis INDRIŪNAS, Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys, menininkas:
„Mes, Tarybos nariai, dar anksčiau rašėme į Kultūros ministeriją, kad norime tapti Lietuvos kultūros sostine. Tikslas buvo toks, kad darysime visą A. Baranausko klėtelės projektą. Tai būtų buvęs objektas, aplink kurį viskas turėjo suktis. Tai būtų kultūros sostinės esmė. Kadangi šis projektas buvo sunaikintas, nematau prasmės tapti kultūros sostine.
Būtų eilinė miesto šventė ir tiek. Tuomet, kai buvome kultūros sostine, buvo Germanavičiai, jie padarė operą. Abejoju, ar dabar kas nors tokį projektą padarytų. Jei būtume darę A. Baranausko klėtelę, įdėję pastangų, tai būtų labai geras traukos centras, atsinaujinimas po Lajų tako, Tilto gatvės komplekso. Dabar nematau prasmės daryti tą kultūros sostinę, mes neturime kuo nustebinti.
Labai gaila, turėtume puikų klėtelės 100-mečio paminėjimą. O dabar eina kalba apie klėtelės padažymą, kažkas ateis, kanklėmis pagros… Ir bus jubiliejus. Tai buvo išskirtinis projektas visai Lietuvai. Bet jei valdžiai nereikia, tai… Jei dabar būtų Taryboje balsavimas, net nepalaikyčiau šios idėjos.“
Baik tas nesamones su projektais indriunai o sostines nebuvo ir nebus.
Per tą operą kuriai buvo iš savivaldybės biudžeto skirta nemaža suma pinigėlių
Teko nukentėt muzikos mokyklos mokytojams teko mažint finansavimą
Ponia vičinienė grasino daugumai atleidimu iš darbo jei nepasirašysi lapelyje dėl sutikimo atlyginimo sumažinimui.
Ką kalbėt apie kultūrą tokiu atveju?
Aplamai į muzikos mokyklą nebuvo gero dėmesio nors didžioji dalis baigusių mokinių durba kultūrinį darbą.
Verbickas pakalbės,koks nusipelnęs,nieko naujo ir koks puikus, nieko naujo juk .Ir bus jubiliejus.Matomai ir galimai
Kada kultūrą okupave nekokie pavyzdžiai – tai nėra kuo ir afišuotis. Geriau rinktis mažesnę blogybę.
Gerbiamas politikas, architektas labai ryškiai nusibraižo raudonas linijas dėl kurių galimai labiau praranda savo ir partijos skyriaus pozicijas tarp rinkėjų, negu, kad ieškotų kompromisų ir naujų tikslų dėl anykštėnų ir Anykščių, bei viso rajono tikslo.
Kultūros vartotojui, nesusaistytam naryste partijoje ar politiniuose, bei verslo susitarimuose visai nepriimtinas toks „durų trankymas”, linijų braižymas ir visko metimas, paliekant pasroviui plūduriuoti.
Juozo komentaro stilius kai debilės ekonomistės.
Dažniau pažiūrėk į veidrodį!
Atrodo, kad tokie debilę-ekonomistę promenantys narcizai veidrodyje mato tai, ką nori.
donaldas pralenkė ekonomistę. Tokių glušų Anykščių padangėje nėra
Juozo labai tiksliai viską apibūdina.