Anykščių savivaldybės administracija savo oficialiame internetiniame puslapyje pateikia tekstą, kuriame nurodo, kad žurnalistui nedera turėti nuomonės, nes nuomonė, pasirodo, gali neatitikti tikrovės.
„DĖL LAIKRAŠTYJE „ANYKŠTA“ PUBLIKUOTOS TIKROVĖS NEATITINKANČIOS INFORMACIJOS IR VISUOMENĖS KLAIDINIMO ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ KREIPĖSI Į ETIKOS KOMISIJĄ
2018 m. liepos 31 d. laikraščio „Anykšta“ pirmame puslapyje pasirodė publikacija „Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centrui vadovaus ne gydytoja“, kurioje Anykščių savivaldybės gyventojams buvo pateikta informacija apie 2018 m. liepos 27 d. įvykusį konkursą Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovo pareigoms užimti. Atkreipdami dėmesį į sakinį, „faktas, jog Anykščių PSPC direktoriaus konkurso komisija nusprendė, jog vienas iš šios įstaigos vadovų, chirurgas Kęstutis Jacunskas apie PSPC veiklą supranta mažiau nei dvi panevėžietės, ne gydytojos, leidžia manyti, jog konkursas buvęs farsu“, informuojame, kad konkursas vyko pagal visus teisės aktuose numatytus reikalavimus.
Konkursą laimėjęs pretendentas atrinktas visiškai objektyviai įvertinus jo atsakymus į konkurso metu pateiktus klausimus, pateiktą veiklos programą, visus privalomus bendruosius ir kvalifikacinius reikalavimus. Pastebėtina, kad konkursas vyko į įstaigos vadovo pareigas, o ne buvo renkamas asmuo, daugiausiai žinantis apie Anykščių PSPC veiklą. Ši publikacija yra nepagrįstai nukreipta į neigiamos visuomenės nuomonės formavimą apie Anykščių rajono savivaldybės savivaldos institucijų veiklą, todėl Anykščių rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Lietuvos visuomenės informavimo etikos komisiją dėl šioje publikacijoje pateiktos viešosios informacijos įvertinimo profesinės etikos požiūriu.” – rašoma internetinėje svetainėje anyksciai.lt.
Atkreipiame dėmesį, jog rajono valdžia ypač atkreipė dėmesį į vieną „Anykštos” žinutės sakinį: „Faktas, jog Anykščių PSPC direktoriaus konkurso komisija nusprendė, jog vienas iš šios įstaigos vadovų, chirurgas Kęstutis Jacunskas apie PSPC veiklą supranta mažiau nei dvi panevėžietės, ne gydytojos, leidžia manyti, jog konkursas buvęs farsu“. Gal ir nepatinka valdžiai šis mano sakinys, bet ką daryti? Na, nepykit, prašau, bet mano supratimu, tai nėra normalu. Net nėra padoru, kai visi žmonės (šiuo atveju visi du) „iš šalies” konkurse įveikia vieną iš dabartinių PSPC vadovų. Čia tas pats, kas į „Anykštos” redaktoriaus postą kandidatuotų dabartinis pavaduotojas, „Norfos” pardavėja (kad ir su aukštuoju) ir ligoninės vyr.slaugytoja. Na, sunku būtų patikėti, kad objektyviai abi pretendentės yra geresnės, nei redakcijai gyvenimą atidavęs profas.
„Pastebėtina, kad konkursas vyko į įstaigos vadovo pareigas, o ne buvo renkamas asmuo, daugiausiai žinantis apie Anykščių PSPC veiklą” – logikos perlu pribloškė savivaldybės pranešimo autorius.
Kvailiai „Anykštos” neskaito. Mūsų skaitytojai suprato, kad rašydamas apie Anykščių PSPC veiklos išmanymą, galvoje turėjau ne vestuvinį protmūšį, per kurį reikia išvardinti slaugių vardus, jų chalatų „išmieras” ir ką kuris gydytojas valgo priešpiečiams. Skaitytojai suprato, kad apie įstaigos strategiją kalbėjau.
Jau pirmadienį ruoškit naują raštą Etikos komisijai. Manau, jog Anykščių ligoninės direktoriaus konkursas taip pat buvo farsas. Nors ne, čia jau ne farsas. Čia literatūros žanras, kurio dar nėra. O kai atsiras – iškart bus uždraustas. Konkursas, kurio motto – geriau niekas nei Dalis Vaiginas! Suprasčiau, jei D.Vaiginas šį konkursą būtų pralaimėjęs. Net jei jį būtų įveikusios dvi ne gydytojos iš Panevėžio… Jis konkurse dalyvavo vienas ir nesurinko minimalaus kvalifikacinio balo. Anykščių ligoninė – viena sėkmingiausių Lietuvoje. Tik pamanykim, kokia ji būtų buvusi, jei ketvirtį amžiaus jos nebūtų naikinęs nevykėlis D.Vaiginas. Kauno ir „Santaros” klinikos dabar droviai rūkytų kamputyje…
Stebina valdžios imunitetas gėdai. Negi jūs manote, kad visuomenė yra tokia kvaila, kad apskųsdami „Anykštą” įrodysite, kad esate teisūs, kad jumis žmonės patikės?
Kiekviena virėja gali valdyti valstybę, kiekvienas katalikas vyras gali tapti popiežiumi. Praktika rodo, kad vis dėlto popiežius paprastai renkamas iš kardinolų, o virėja valstybę valdo tik tuomet, kai išteka už prezidento. Neturėjimas gydytojo išsilavinimo gali nekliudyti būti geru PSPC ar ligoninės direktoriumi. Tačiau juk neverta diplomo neturėjimo traktuoti kaip privalumo. Labai jau liumpeniška.
P.S. Manau, pagal išsilavinimą būdamas žurnalistu, o ne geografijos mokytoju, būčiau geresnis žurnalistas, nei esu dabar. Žinia, mūsų meras Kęstutis Tubis mokslus baigė užsienyje. Ne Harvarde, tiesa, studijavo, bet mieste, kurio pavadinimo pirmoji raidė abecelėje šalia H. Ar geras rajono valdymui tinkantis Jūsų išsilavinimas, Mere, Jums yra trūkumas?
P.P.S Farsas- tai komiška pjesė.