Gydytojas neurologas Dr. Jokūbas Fišas
Žodis „stresas“ beveik visuomet skamba negatyviai. Stresoriais vadinami neigiami veiksniai, organizme sukeliantys psichinę ar somatinę (kūnišką) įtampos būseną. Puikiai žinome emocinį, laiko stokos, atsakomybės stresą ir pan. Stresas pasireiškia kraujospūdžio ir pulso pokyčiais, padažnėjusiu kvėpavimu, raumenų įtempimo pasikeitimais, emocijų prasiveržimu, baime, apatija.
Ką apie stresą sako mokslas?
Mokslininkai Tomas Rėjus ir Ričardas Holmsas patiriamus stresus suskirstė pagal jų poveikį sveikatai. Didžiausias stresas tenka sutuoktinio mirčiai, toliau seka skyrybos, turto dalybos, įkalinimas, liga, vedybos, atleidimas iš darbo, draugo mirtis, skola, ir taip iki streso, kurį sukelia Kalėdų rūpesčiai. Kūnišką stresą iššaukia ligos, fizinės ir psichinės traumos, žalingas aplinkos poveikis.
Stresas – senėjimo greitintojas
Trumpalaikis stresas dažnai mobilizuoja, greitina reakciją ir medžiagų apykaitą. Suaktyvėjusi simpatinės vegetacinės nervų sistemos dalis padeda įveikti stresą arba deramai atsakyti stresoriui. Lėtinis stresas žmogaus organizmą veikia ardančiai ir veda į ligas.
Streso sąvokai jau beveik 100 metų, tačiau neatrodo, kad ši koncepcija pasentų, atvirkščiai: nauji moksliniai atradimai patvirtina, kad stresas yra daugelio liguistų būsenų ir senėjimo greitintojas.
Kas yra oksidacinis stresas?
Terminą „stresas“ naudojame ir kalbėdami apie molekuliniu lygiu organizme vykstantį procesą, vadinamą oksidaciniu stresu. Dėl vidinių organizmo būklių ir išorinio poveikio (oro ir vandens taršos, naudojamų insekticidų, fitoncidų, herbicidų, neekologiškos kosmetikos, vaistų, prasto maisto) žmogaus kūne atsiranda laisvųjų radikalų. Jie sukelia uždegimą, skatina vėžinių ląstelių atsiradimą, formuoja aterosklerozines plokšteles, skatina trombų susidarymą, sendina odą, sukelia įvairių organų ląstelių nekrozę bei tampa depresijos ir neurodegeneracinių ligų (Parkinsono, Alzheimerio) priežastimi.
Polifenoliai – kovoje su oksidaciniu stresu
Organizmas neišvengiamą žalą nuo oksidacinio streso šalina naudodamas įvairius prevencinius mechanizmus. Svarbiausią vaidmenį čia atlieka antioksidantai. Organizme natūraliai gaminasi miego hormonas melatoninas, koenzimas Q10, glutationas, alfa lipoinė rūgštis. Deja, senstant ir ne itin sveikai gyvenant, natūrali antioksidantų gamyba organizme mažėja. Todėl tiek aktyviai gyvenant, tiek amžėjant, didelę reikšmę turi kartu su maistu ar maisto papildais gaunami antioksidantai. Šiuolaikinio žmogaus organizme oksidacinio streso lygis yra gerokai aukštesnis, tad ir antioksidantų reikia žymiai daugiau.
Labai galingi antioksidantai yra polifenoliai: flavonoidai, stilbenai, antocianinai, flavanoliai, katechinai. Juos drąsiai galime vadinti atminties ir kognityvinės sveikatos sargais. Polifenolių gausu žaliojoje arbatoje, riešutuose, juodajame šokolade, o daugiausiai – uogose bei daržovėse.
Kova su oksidaciniu stresu yra svarbiausias sveikatos išsaugojimo ir senėjimo stabdymo būdas.
MEMOSTAR – karališka dovana nervų sistemai
Vyresnio amžiaus žmonėms polifenoliai būtini, nes su amžiumi organizme gaminasi vis mažiau antioksidantų, silpnesnis jų funkcinis pajėgumas. Taip atsiranda prielaidos vystytis įvairioms ligoms: Parkinsono ligai, Alzheimeriui, encefalopatijai. Į savo kasdieninį racioną reikėtų įtraukti ne mažiau kaip 500 mg šviežių daržovių, vaisių, uogų arba mitybą praturtinti maisto papildais, turinčiais polifenolių, kurie gerina pažintines-kognityvines funkcijas. Iš tokių preparatų galima paminėti kompleksinės sudėties Memostar infinite ir Memostar Focus, kurių sudėtyje yra unikalus polifenolių kompleksas Memophenol iš vynuogių ir šilauogių ekstraktų. Šio naujos kartos komplekso poveikį kognityvinėms funkcijoms ir atminčiai patvirtina atliktos mokslinės studijos ir klinikiniai tyrimai.
Memostar Infinite – dėmesio koncentracijai ir atminčiai
Be galingų polifenolių komplekso Memostar Infinite sudėtyje yra smegenų kraujotaką gerinantis ginkmedžio ekstraktas, cinkas ir centrinės nervų sistemos „duona“ vadinamas vitaminas B6 bei mėlynžiedės taškuonės (bakopos) ekstraktas. Nuo seno atminčiai pagerinti vartojama bakopa vadinama „atminties žole“; išvertus iš sanskrito kalbos „bakopa“ reiškia “tai, kas pagerina protą”. Sinerginis polifenolių, ginkmedžio, bakopos ir B grupės vitaminų poveikis suteikia Memostar Infinite išskirtinių savybių ir drąsiai gali būti rekomenduojama kiekvienam, besirūpinančiam savo nervų sistemos būkle ir smegenų sveikata. Memostar Infinite gerina dėmesio sutelkimą ir koncentraciją, stiprina darbinę atmintį, padeda besimokantiems ir dirbantiems intensyvų protinį darbą. Taip pat šis preparatas rekomenduojamas vyresnio amžiaus žmonėms: pastebėjus atminties silpnumo ir pažintinės veiklos sutrikimo požymius, nelaukiant didžiųjų demencijų išsivystymo. Tokiais atvejais, Memostar Infinite galima vartoti 6 mėn. be pertraukos, po to padaryti kelių mėnesių pertrauką ir vėl tęsti vartojimą.
Memostar Focus – hiperaktyvumui ir nerimui pažaboti
Patentuotas polifenolių kompleksas Memophenol įeina ir į Memostar focus sudėtį. Čia taip pat puikuojasi nuostabioji bakopa, cinkas, vitaminai B5 ir B6 bei melisos ekstraktas. Melisos ekstrakte esanti rozmarino rūgštis pagerina savikontrolę, švelniai ramina užkilusias emocijas, tad šis papildas ypač naudingas esant dėmesio sutrikimo ir hiperaktyvumo sindromui. Polifenoliai ir bakopa leidžia susitelkti atliekant protines užduotis, o rozmarino rūgštis mažina nerimą ir jaudulį, kurie dažnai kyla prieš egzaminus, atsiskaitymus, viešą kalbėjimą ar darbo pokalbį.
Ieškokite vaistinėse!
Kliniškai patvirtinto veiksmingumo Memostar Infinite ir Memostar Focus maisto papildus galima įsigyti vaistinėse be gydytojo recepto. Anykščiuose juos rasite I.Judickienės vaistinėje arba galite užsisakyti internetu: merita.lt.
Užsak.Nr. 198