Prieš penkiolika metų Burbiškio dvaras šventė pusantro šimto metų jubiliejų. Tuomet iš dalies buvo atremontuota dvaro oficina ir joje burbiškietė, kraštotyrininkė Irena Adamonienė kūrė etnografijos muziejų.
Per 3000 eksponatų sukaupusi, iš pradžių namuose, o vėliau dvaro oficinoje buvusiuose kultūros namuose juos laikiusi I. Adamonienė, palaikoma aktyviausių burbiškiečių ir net rajono valdžios, užsimojo dvare įkurti etnografijos muziejų.
Deja, keitėsi dvaro savininkai, prasidėjo europinėmis lėšomis remiamas Burbiškio dvaro remontas ir muziejui vietos nebeliko. Sendaikčius, istorinę medžiagą apie Burbiškio kraštą I. Adamonienei teko iš dvaro perkelti į savo sodybą, tik čia juos gali pamatyti žingeidūs anykštėnai ir krašto svečiai.
Unikalus Burbiškio dvaro ansamblis buvo restauruotas pagal 1853 metų projektą, atkurtos jo vertybės, išlikę dekoruoti priesieniniai židiniai.
Po rekonstrukcijos ir be etnografijos muziejaus dvaro ansamblis yra gausiai lankomas rajono svečių. Tačiau dvaro savininkai turtingos jo istorijos nepamiršo ir viliasi padaryti dvaro istoriją atspindinčią ekspoziciją.