Roko muzikos stiliaus projektą „Vėjai“ subūręs Erikas Imbrasas – Jonavoje ir už jos ribų žinomas muzikantas. Kavarske gimęs ir augęs vyriškis prisipažino su džiugesiu sutikęs žinią, kad jo gimtasis miestas šiemet tapo Lietuvos mažąja kultūros sostine.
„Jei pūs palankūs vėjai, su projektu „Vėjai“ galbūt dalyvausime ir Lietuvos mažosios kultūros sostinės renginiuose“, – vylėsi Anykščių krašte dar neskambėjusio roko muzikos stiliaus projekto įkūrėjas ir „variklis“ E.Imbrasas.
– Erikai, esi subūręs muzikinį projektą „Vėjai”. Papasakok, kaip gimė šis projektas, kodėl pasirinktas būtent toks jo pavadinimas, kiek laiko jis jau gyvuoja, kiek jame dalyvauja muzikantų, kokio stiliaus muziką atliekate, kur esate su šiuo projektu koncertavę.
– Pradedant nuo šio projekto ištakų – tai sėdėjau namie, dėliojau savo vinilų kolekciją, parašinėdavau įvairių muzikinių albumų recenzijas draugo muzikiniame feisbuko tinklapyje. Vis nuobodžiavau, nes nelko tos muzikinės rutinos, kuri tęsėsi iki to viso blaškymosi tarp savo projekto SHINE ir death metal „bendo“ AGONIJA, sunkiojo roko muzikos legendos PILIGRIMAS, judesio su Ligitu Kernagiu, Arvydu Vilčinsku ar su kokia ELEKTRA BAND… Paskutiniu metu buvo tik pasigrojimas su Tomo Kačiušio grupe, kalbos apie Ligito Kernagio turą jo vinilo išleidimo proga ir „paliotnas“ savotiškas „flashmob‘as“ su A. Vilčinsku, Aleksandru Duniu ir jaunu virtuozu akordeonistu… Net ir pradėjau pasiilgti tokių naktinių skambučių, kaip antai: „Sveikas. Mano muzikantas susirgo, o ryt turim koncertą. Taigi, pirma dalis – dainos iš mano albumo (na, tu jas gi moki), o antra dalis – vietoj, ir pažiūrėsim ten. Vienu žodžiu, būk prieš valandą „ten ir ten“. Dobro. Laukiam.“
Visiškas štilis – ir kaip tik tuo metu pas mane atslenka toks veikėjas Rokas Vainilavičius su pasiūlymu jo muzikiniame klube SANDĖLYS nufilmuoti mano dainų koncertą ir siūlantis į visą šį reikalą įraukti ir savo pasiją – vokalistę Rugilę Stankevičiūtę. Grupės branduolį suformavom iš savo, senų vilkų jonaviečių, gvardijos: būgnininko ir aranžuotojo, šimtadarbio Artiomo Ivanovo, savo kolegos nuo skandalingos grupės BLOGA REPUTACIJA eros bosisto Almanto Lamanausko ir SHINE vokalisto Gedimino Januškevičiaus. Plius, žinoma, roko amūrai-liamūrai – Rugilė.
– Esi muzikinio projekto „Vėjai” melodijų ir dainų tekstų autorius. Ką savo kūriniais nori pasakyti klausytojui? Kaip dažniausiai gimsta kūrinių melodijos ir tekstai?
– Dainų turiu sukūręs daug, tai projekto repertuarą sustatėm be jokių problemų, kiek „patiuningavom“, ir gimė projektas VĖJAI. Pavadinimas toks, kad – jei tai gyvuos ir toliau – teks kviestis kaip svečius savo draugus muzikantus bendriems koncertams. Na, laikas parodys.
Projekto muzika – daugialypė. Nuo arena, hard rock iki jazz rock bei akustinių dainų. Net esame sulipdę ir visą akustinę programą. Išbandę viename vakarėlyje, kuri klausytojams „suėjo“ kaip saldainis (oi, kaip glostė savimeilę pagyros).
Muzika ir tekstai – viskas man atsiranda savaime, kažkaip iš oro. Nežinau, gal genai tokie, Dievo dovana. Visą laiką patiko Vakarų roko muzika. Nuo vaikystės tuo gyvenau, gyvenu ir dabar. Nuo ankstyvos paauglystės pradėjau kurti savo muziką, o vėliau ir tekstus. Irgi gal genai (viena teta – garsi poetė).
– Muzikinis projektas „Vėjai” – ne vienintelis, kuriame esi muzikavęs. Kokiuose kolektyvuose dar esi grojęs? Kokie ryškiausi pasiekimai iš tų laikų?
Grojau su daug kuo. Kažkada skaičiavome su draugais: išėjo 26 „judesiai“ nuo heavy metal iki dainuojamosios poezijos, nuo paauglystės roko ištakų – grupės ŠEŠĖLIAI ar palakstymų sienomis su BLOGA REPUTACIJA iki sunkiojo lietuviško roko legendų AUDRONAŠA ir PILIGRIMAS, pop muzikos ikonos L. Kernagio, atgimimo dainiaus A. Vilčinsko ar dar vis maištingo roko atlikėjo Vlado Kovaliovo. Teko dalyvauti įvairiuose festivaliuose: „Pop Art“, „Kilkim žaibu“, „Šerną tūsas“, „Metelio banga“, o apie visokių nutikimų, nuėjimų ir pabangavimų istorijas galima būtų ne vieną knygą parašyti.
– Esi kavarskietis, šiemet Kavarskas tapo Lietuvos kultūros mažąja sostine. Kaip sutikai šią žinią? Kaip vertini šio miestelio kultūrinį gyvenimą? Galbūt su muzikiniais projektais yra tekę pasirodyti ir Kavarske? O gal klausytojai tave Kavarske pamatys ir išgirs šiemet?
– Kavarske gyvenau iki 12 metų, bet visą tą savo muzikinį „vaibą“ gavau būtent ten. Man ta vieta labai brangi. Atgaiva sielai. Jei pūs palankūs vėjai, tai gal ir padalyvausime su VĖJAIS toje Lietuvos kultūros mažojoje sostinėje.
– Kaip apskritai vertini Lietuvos muzikinį gyvenimą?
Kažkaip aš toli nuo viso to, nuo tų visų povandeninių srovių, nuo tų ditirambų kai kam dėl sotesnio gyvenimo ir liaupsių.
– Kokie yra artimiausi muzikinio projekto „Vėjai” planai?
– Laukiam nesulaukiam savo koncerto vaizdo įrašo. Nufilmuotas, tik įstrigo jo vaizdo ir garso suvedimas, nes žmonės, kurie tuo užsiima, labai apsikrovę veiklomis. Kai tik tas darbas bus padarytas iki galo, koncertas bus prieinamas įvairiose interneto platformose.
– Ką galėtum patarti jaunimui, norinčiam būti žinomais muzikantais?
– Na, jei tikite gražiomis pasakomis, tai tikėkit, gal gyvenime ir iškris jūsų korta. Sėkmės jums.
– Tavo palinkėjimai kavarskiečiams ir anykštėnams.
– Bliamba, aš jums pavydžiu nuostabaus jūsų krašto. Visiems sveikatos, geros nuotaikos, pozityvių emocijų. Mes viską nugalėsim.
viena narkomanu fiesta bus ? velnio akmens per mazai ?