Panevėžio kolegija, siekdama eiti koja kojon su inovacijomis, atliepdama į socialinių partnerių – potencialių absolventų darbdavių poreikius, studentų lūkesčius, nuolat investuoja į studijų kokybę.
Panevėžio kolegija siūlo net 18 bakalauro studijų programų iš socialinio darbo, inžinerijos, informatikos, sveikatos, ugdymo mokslų, verslo ir viešosios vadybos, teisės studijų programų ir 3 trumpųjų studijų programas.
„Siekiame, kad studijos būtų šiuolaikiškos, tad suprantame investicijų į studijų kokybę vertę,“- sako Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas.
Kolegija savo strategijoje išsikėlė ambicingą tikslą – tapti regiono taikomųjų tyrimų centru. Atliepdama regiono savivaldybių ir verslo lūkesčius, siekdama gerinti studijų kokybę, kolegija per paskutinius 5 metus į kolegijos infrastruktūrą ir laboratorijų įrangą investavo daugiau nei 3 mln. ES ir valstybės biudžeto lėšų. Didžiąją dalį įkurto Taikomųjų tyrimų ir inovacijų centro laboratorijų sudaro Pramonė 4.0 reikalavimus tenkinančios robotikos, elektros įrenginių, automatizavimo, kompiuterinio skaitmeninio valdymo (CNC) , skaitmenizavimo procesų, vaizdo atpažinimo įranga ir laboratorijos. Kolegija atvira – įranga kviečia naudotis, kurti ir išbandyti prototipus regiono verslus, besikuriančius startuolius, švietimo įstaigas. Įrengtos ir atsinaujinančių energijos šaltinių, pastatų sandarumo laboratorijos, atnaujinta įranga statybos skaitmeninimo procesų ir matavimų laboratorijose.
2023 metais pasirašyta visam regionui svarbi bendradarbiavimo sutartis tarp regiono aukštųjų mokyklų ir profesinio mokymo centrų: Kauno technologijos universiteto, Panevėžio kolegijos, Panevėžio mokymo centro, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos, Rokiškio profesinio mokymo centro ir Biržų technologijų ir verslo mokymo centro. Bendradarbiavimo tikslas – gerinti aukštojo mokslo studijų prieinamumą Panevėžio regione, ruošiant regionui reikalingus specialistus.
Stiprus ir platus partnerysčių tinklas suteikia geresnes galimybes studentams rinktis praktikos vietas, įgyti skirtingų kompetencijų ir tarpkultūrinės patirties. Kartu su didėjančiu partnerių tinklu, didėja ir investicijos į studentus. Įmonės „Amber grid“, „Ignitis grupė“, jausdamos perspektyvių ir didelės pridėtinės vertės produktus kuriančių inžinerijos krypčių specialistų poreikį studentams skiria skatinamąsias stipendijas.
Dėstytojams, kurie atlieka ypatingai svarbų vaidmenį studijų kokybės užtikrinimo procese, sudaromos visos galimybės augti ir tobulėti – dėstytojai skatinami siekti mokslo laipsnio, suteikiamos galimybės stažuotis užsienio aukštosiose mokyklose, sudaromos galimybės vykdyti mokslinius tyrimus. Jie sukaupę pakankamai potencialo, kad galėtų rengti aukštos kvalifikacijos specialistus.
Kolegijos stiprybė – kiekvienam studentui skiriamas individualus dėmesys. Dėstytojai motyvuoja ir sudaro galimybes studentams įsitraukti į mokslo taikomąją veiklą, vykdyti taikomuosius tyrimus. Kolegijoje veikia Studentų mokslinė draugija, kuri kasmet organizuoja jau tarptautine tapusią tradicinę studentų tiriamųjų darbų konferenciją „Mokslo šaknys“. Geriausi konferencijos straipsniai publikuojami recenzuojamame periodiniame studentų tiriamųjų darbų žurnale „MOKSLO ŠAKNYS“. Visi kolegijos studentai turi galimybę pasisemti taip darbdavių vertinamos multikultūrinės patirties pagal ERASMUS+ programą, atlikdami praktiką ar studijuodami užsienio organizacijose. Akademinį judumą visame pasaulyje užtikrina bendradarbiavimo sutartys su daugiau nei 80 aukštųjų mokyklų 20 Europos šalių.
Dr. Donatas Pelenis sprendimą mokytis Panevėžio kolegijoje laiko geru pasirinkimu. Jaunas mokslininkas dirba VšĮ Panevėžio mechatronikos centro vadovu, KTU dėstytoju.
„Kolegija yra geras pasirinkimas, nes čia nėra tokio masiškumo kaip sostinėje. Tai leidžia kiekvienam studentui sulaukti kur kas daugiau dėstytojų dėmesio,“ – sako elektros ir automatikos įrenginių studijas baigęs dr. D. Pelenis.
32 metų mokslininkas pabrėžė techninę bazę – kolegija turi modernias laboratorijas ir centrus, kurie atitinka šiuolaikinių įmonių poreikius ir standartus. Savo įmonę „Protorithm“ įkūręs ir elektronikos produktus kuriantis mokslininkas drąsina jaunus žmones nesibaiminti provincijos. Panevėžio apskrities įmonių skaičius per paskutinius 3 metus vidutiniškai paaugo 6 procentais. Europos sąjungos investicijų dėka stipriai atsinaujinęs Panevėžio miestas nuo seno garsėja kaip pramonės miestas, šiuo metu puoselėja industrinio turizmo kryptį, patrauklus šeimoms ir turtingas sporto ir kultūriniu gyvenimu.
Priėmimas į Panevėžio kolegiją vykdomas LAMA BPO informacinėje sistemoje www.lamabpo.lt.
Visa informacija stojantiems į Panevėžio kolegiją: https://panko.lt/stojantiesiems/
Stok ČIA! Čia Tavo karjeros pradžia!
www.panko.lt
Užsak. Nr. 661