Per Anykščių rajono savivaldybės 2020 metų biudžeto projekto pristatymą savivaldybės paskleista žinia, kad Anykščiai dar kartą sieks prisijungti prie UNESCO pasaulinio literatūros miestų tinklo.
Kartą tapti šio tinklo nare Anykščių rajono savivaldybei nepavyko, tad „Anykšta” pašnekovų teiravosi, ar tikrai dar kartą būtina „brįsti į tą pačią upę” bei domėjosi, ką UNESCO pasaulinio literatūros miestų tinklas atneštų eiliniam Anykščių rajono gyventojui.
Gabrielė GRIAUZDAITĖ – PATUMSIENĖ, Anykščių rajono mero patarėja, Kultūros tarybos pirmininkė:
– Iš tikrųjų, iššūkis tapti UNESCO pasaulinio literatūros miestų tinklo nariais yra didžiulis, bet, manau, svajonės siekti reikėtų. Teikėme paraišką vieną kartą, dabar jau žinome, kaip viską patobulinti, ieškome ryšių, partnerių.Manyčiau, kad būtų įvykis, kad jei toks mažas miestelis būtų įtrauktas į UNESCO pasaulinio literatūros miestų tinklą. Optimistiškai žiūrime.
Žinoma, tai kainuoja pinigus, bet nauda mums būtų didesnė – tas žinomumas. Šiemet siekiams tapti UNESCO pasaulinio literatūros miestų tinklo biudžete numatyti 5 tūkst. eurų. Sakyčiau, tai nėra dideli pinigai siekiant tokio kilnaus tikslo.
Savivaldybės siekiai tapti UNESCO pasaulinio literatūros miestų tinklo nariais susilaukia ir teigiamų, ir neigiamų atsiliepimų. Galbūt žmonės prisimena prie trejus metus rašytą paraišką, kuri neatnešė Anykščiams sėkmės?
Galbūt žmonės pilnai ir neįsigilinę į tą dalyką, ką tas naujas statusas duotų? Materialinį dalyką sunku būtų įvertinti, bet galbūt tai pritrauktų didesnius žmonių srautus į Anykščius. Tai pasijaustų turizmo verslu užsiimantiems verslininkams. Man tai padidintų pasidžiavimą savo miestu, kad jis yra žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje bei pasaulyje.