
Daugiau nei 200 žmonių Paryžiuje penktadienio vakarą tapo teroristinių atakų aukomis. Šeštadienio rytą situacija Prancūzijos sostinėje vis dar išlieka itin įtempta.
CNN žurnalistas, esantis vienoje iš vietų, kur buvo įvykdyta ataka, teigė, kad aplink save mato įsibaiminusius žmones, daugybę policijos pareigūnų. Skelbiama, kad Paryžiuje ir didžiausiuose priemiesčius mobilizuota 1500 karių. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande’as kruvinus išpuolius apibūdino kaip košmarą. Savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje jis rašė: „Susidūrę su terorizimu mes esame tauta, kuri žino, kaip save apginti, kaip mobilizuoti savo pajėgas ir dar kartą – supranta, kaip nugalėti teroristus“.
Kol kas aiškinamasi, kas kaltas dėl atakų. Šeštadienio rytą prancūzų žiniasklaidos šaltiniai pranešė, kad 8 teroristai žuvo vykdydami išpuolius. 7 jų, teigiama, detonavę mirtininkų diržus, vienas – nuo policijos pareigūno kulkos. Tą patvirtino Paryžiaus prokuratūros atstovė. DELFI primena, kad penktadienio vakarą Paryžiuje įvyko mažiausiai šešios teroristinės atakos: žudynes trijuose restoranuose, keletą sprogimų šalia Prancūzijos nacionalinio stadiono, kur tuo metu vyko futbolo rungtynės tarp prancūzų ir vokiečių, kurias stebėjo ir Prancūzijos lyderis F. Hollande’as, šaudynes „Bataclan“ koncertų salėje, kur vėliau vystėsi įkaitų drama. Skelbiama nepaprastoji padėtis Skelbiama informacija, kad šeštadienį Paryžiuje uždaromos visos mokyklos, universitetai, bibliotekos, sporto salės, muziejai, turgūs, didesni prekybos centrai, atšaukiami bet kokie masiniai renginiai. Policijos pareigūnai praneša nuolat sulaukiantys išsigandusių žmonių skambučių, situacija įtempta ir ligoninėse. Šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis.
Iš dalies ribojamas judėjimas iš ir į Paryžių Prancūzijos prezidentas Francois Hollande’as anksčiau teigė, kad Prancūzija uždarys savo sienas. Ką tai reiškia, įvardija BBC. Prancūzijos oro uostai lieka atviri – skrydžiai vyksta ir į bei iš Paryžiaus. Tačiau kai kurios oro linijos, pavyzdžiui, „American Airlines“ pranešė planuojančios atidėti skrydžius į Prancūzijos sostinę. Savo ruožtu Prancūzijos užsienio reikalų ministerija išsakė pageidavimą, kad oro erdvė išliktų atvira, tačiau perspėjo, kad daugiau dėmesio bus skiriama saugumui. Geležinkelio linija iš ir į Paryžių taip pat veikia kaip įprasta. Tačiau, pavyzdžiui „Eurostar“ nurodė, kad jei keleiviai nenorės keliauti maršrutu Jungtinė Karalystė – Prancūzija, gali pasikeisti bilietus. Skelbiama, kad uždaromos kai kurios Prancūzijos metro linijos. Plinta palaikymo akcija Užuojautą Prancūzijai reiškiantys internautai savo įrašus žymi bendra žyme #Prayforparis. Plinta ir specialiai dekoruotas „Peace“ ženklas, kurio viduryje – Eifelio bokštas.
Reiškiant pagarbą teroro aukoms buvo užgesintos Eifelio bokšto šviesos. Tuo metu dalis svarbiausių tam tikrų šalių pastatų žiebiasi balta, raudona ir mėlyna spalvomis. Užuojautą Prancūzijos ir kitų šalių žmonėms dėl Paryžiuje įvykdytų teroro išpuolių pareiškė ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/world/paryziu-sukauste-baime-skelbiama-nepaprastoji-padetis.d?id=69572006