Pasaulio anykštėnų bendrijos veiklos koordinatoriumi pradėjo dirbti buvęs Anykščių kultūros centro režisierius, šiuo metu Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje režisieriaus pareigas einantis Julius Jakubėnas.
Iš Plungės rajono Platelių miestelio kilęs 36-erių J. Jakubėnas „Anykštai“ sakė, kad šias pareigas užima nuo vasaros pabaigos, jis prasitarė, kad turi nemažai planų, kaip įnešti naujų vėjų į Pasaulio anykštėnų bendrijos veiklą, tačiau jų kol kas neatskleidė. Jis sakė, kad šia tema Pasaulio anykštėnų bendrija išplatins pranešimą spaudai maždaug po savaitės.
Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininko pavaduotojas Tautvydas Kontrimavičius „Anykštai“ negalėjo įvardyti, kiek kandidatų dalyvavo bendrijos veiklos koordinatoriaus konkurse, tik prasitarė, kad, jo žiniomis, jų buvę keli. Pašnekovas sakė, kad Pasaulio anykštėnų bendrijos veiklos koordinatorių atrinko Anykščių menų centras, nes ši pareigybė įtraukta į įstaigos etatinių darbuotojų sąrašą.
Kiek kandidatų dalyvavo Pasaulio anykštėnų bendrijos kuratoriaus konkurse, „Anykštai“ negalėjo atsakyti ir šį konkursą organizavusio Anykščių menų centro direktorius Tomas Tuskenis. O paprašius priminti, nuo kada Pasaulio anykštėnų bendrijos kuratorius yra etatinis Anykščių menų centro darbuotojas, T. Tuskenis pademonstravo, kad yra nustebintas tokio klausimo. T. Tuskeniui paaiškinus, kad Pasaulio anykštėnų bendrijos kuratoriaus pavardė bei kontaktai yra skelbiami Anykščių menų centro tinklapyje, jis sakė: „Pasižiūrėsiu, kas ten ką prirašė.“
Pasiteiravus, kodėl Pasaulio anykštėnų bendrijos veiklos koordinatoriai ilgai neužsibūna pareigose ir keičiasi, Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininko pavaduotojas T. Kontrimavičius kalbėjo: „Nieko nepadarysi, žmonės susiranda kitokį darbą. Ir, man atrodo, naujas koordinatorius priimtas laikinai, kol mūsų pagrindinė koordinatorė Justė Lotyš yra motinystės atostogose. O ji jau antrą mažylį augina, tai kaip koordinatoriai nesikeis?“
Priminsime, kad pernai Pasaulio anykštėnų bendrijos veiklos koordinatore keletą mėnesių dirbo Raminta Kalinauskaitė.
„Anykšta“ taip pat pasidomėjo, kiek šiuo metu Pasaulio anykštėnų bendrija vienija narių.
„Tai – sudėtingas skaičiavimas. Įrašytų į sąrašus pagal pateiktus pareiškimus buvo 60 ar 70 maždaug. Bet buvo laikas, kai kiekvienas Vilniaus anykštėnų sambūrio narys kartu buvo laikomas ir Pasaulio anykštėnų bendrijos nariu. Sambūris tarsi kolektyvinis narys skaičiuojamas, ir jis to neatsisakė. Tas skaičiavimas yra toks keblokas. Nėra taip griežtai apibrėžta, kad tiek ir tiek, ir tu nebe narys. Tarkim, Viešintų bendruomenė irgi yra kolektyvinis Pasaulio anykštėnų bendrijos narys. Ar jų nariai kartu yra bendrijos nariai – čia toks diskretiškas klausimas“, – kalbėjo T. Kontrimavičius.
Pasaulio anykštėnų bendrija buvo įkurta 1992 metais. Idėja pakviesti į gimtinę toli nuo jos gyvenimo nublokštus anykštėnus kilo tuomet rajono valdytojo pavaduotoju dirbusiam Juozui Ratautui bei A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniam muziejui vadovavusiam Vytautui Balčiūnui.
Paslapčių,vaje vaje! Kaimų kaimas…
Mano nuomone susidaro negeras vaizdelis ties savivaldybės įstaiga, kurios vadovas net nežino kokie darbuotojai ir kokias pareigas jo vadovaujamoje įstaigoje užima, kai tai yra viešai pateikia įstaigos darbuotojų kontaktų sąraše.
Aišku, negailėkite, kad kūrybingi žmonės taip užsidirba pajamas sau, bet kita vertus savivaldybės administracija, kuruojantis savo įstaigų veiklą turėtų pakomentuoti kodėl Kultūros centas vis neturi režisieriaus, o specialistas glaudžiasi prie kitų įstaigų?
Valstiečiai pateko į Seimą
Čekanavičių į laisvę ketinama išleisti lapkričio 18 dieną.
Ačo net neuždarė.
Ačienė valstiečių sąraše eina į Seimą.
jeigu šios organizacijos steigėjas gerai žinomas buvęs prie sovietinės valdžios funkcionierius, tai kokie dabartiniai organizacijos veiklos nuostatai ir ar ji nėra politinės veiklos forma, kuri galimai finasuojama atitinkamų didžiųjų lobistų, formuojančių politikų veiklos kryptis?