Rugpjūčio 7 d. atidaromas unikalus Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 30 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų.
Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke buvo statomas pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas. III etapas“, kurį inicijavo ir vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Anykščių regioninio parko direkcija. Projektui skirta 2,5 mln. eurų parama, kurios dėka ne tik įrengtas unikalus takas, bet sutvarkyta aplinka, pastatytas informacijos centras. Apžvalgos bokšte veikia keltuvas, kad Anykščių šileliu iš viršaus galėtų pasigrožėti ir neįgalūs lankytojai.
Takas prasideda netoli Puntuko akmens, lankytojams reikės užlipti ant kalvos, Medžių lajų takas nuo žemės pamažu kils iki 21 metro ties medžių laja.
Įdomus Medžių lajų tako architektūrinis sprendimas (architektai Arvydas Gudelis ir Andrius Dirsė). Apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta aukštaitiška tautinė juosta, tad fasaduose dominuoja juostos motyvas.
Kad Anykščių regioniniame parke iškiltų toks unikalus statinys, statybininkai sunaudojo 395 tonų metalo ir 1,5 tūkstančio kubinių metrų betono.
Anykščių šilelyje vinguriuojantis Medžių lajų takas – vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Artimiausi lajų takai įrengti Vokietijoje ir Austrijoje.
Pasak Anykščių regioninio parko direktoriaus Kęstučio Šerepkos, įrengus Medžių lajų taką, Anykščių šilelis taps dar patrauklesnis lankytojams. Aplankius garsųjį Puntuko akmenį, lankytojui bus įdomu pakilti naujuoju lajų taku. Informaciniuose stenduose pateikiama informacija apie Anykščių šilelyje augančius medžius, augalus ir gyvūnus. Bus įdomu prisiminti Antano Baranausko apdainuotąjį Anykščių šilelį: „Miškan, būdavo, eini – tai net akį veria; Vat teip linksmina dūšią, ažu širdies tveria, Kad net, širdžiai apsalus, ne kartą dūmojai: ar miške aš čia stoviu, ar danguj, ar rojuj?!“
Kaip informavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, Medžių lajų tako lankymas bus nemokamas, išskyrus tuos atvejus, kai lankytojai pageidaus užsisakyti specialią pažintinę programą. Atvykstantiems į Anykščių regioninį parką bus siūloma įsigyti lankytojo bilietą. Bilieto kaina penkioms dienoms viename nacionaliniame ar regioniniame parke yra 1 euras. Galimybė įsigyti regioninio parko lankytojo bilietą ir prisidėti prie Anykščių regioninio parko vertybių puoselėjimo bei išsaugojimo bus ir prie Medžių lajų tako.
Medžių lajų tako atidarymo renginys vyks rugpjūčio 7 d. 15 val. Po sveikinimo kalbų ir smagaus koncerto, lankytojai bus kviečiami pasivaikščioti tarp medžių lajų, pajusti naujų potyrių, pažinti Anykščių regioninio parko kraštovaizdį ir gamtos vertybes.