Geriausių pasaulio universitetų sąraše Vilniaus universitetas (VU) pateko į 551-600 vietų kategoriją. Reitinge tarp 800 geriausiųjų – dar trys Lietuvos aukštosios mokyklos.
Kauno technologijos universitetas (KTU), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) nuo pirmaujančiųjų pasaulyje atsiliko daugiau nei per 700 vietų.
Visų kitų Lietuvos universitetinių aukštųjų mokyklų geriausiųjų reitinge nėra. Antradienį paskelbtame geriausių universitetų penketuke net trys Didžiosios Britanijos universitetai, informuoja telegraph.co.uk.
10-ies geriausių pasaulio universitetų sąrašas
1. Masačusetso technologijų universitetas,
2. Kembridžo universitetas,
3. Londono imperatoriškasis koledžas,
4. Harvardo universitetas,
5. Oksfordo universitetas,
6. Londono universitetinis koledžas,
7. Stenfordo universitetas,
8. Kalifornijos technologijų institutas,
9. Prinstono universitetas
10. Jeilio universitetas.
VU pakilo
Kaip rašė DELFI, pernai aukščiausiai iš Lietuvos universitetų įvertintas VU užėmė 601–650 vietą. Taigi, šiemet ši aukštoji mokykla pakilo aukščiau. Taip pat, kaip užpernai, VU šiemet įvertintas 501-550 vieta.
Likusių trijų į Lietuvos universitetų pozicija nepakito, kaip ir praėjusiais metais jie pakliuvo į 701+ kategoriją ir užima 700-800 vietas. Pernai KTU reitinge buvo paminėtas pirmąjį kartą. Prieš pora metų 601+ vietoje buvę VDU ir VGTU turėtų pozicijų neatgavo ir liko 701+ kategorijoje.
Reitingo rengėjų teigimu, atsižvelgiant į pasaulio universitetų skaičių, QS sąrašas atspindi 4 proc. geriausiųjų aukštųjų mokyklų.
Universitetus „QS“ sąrašui atrinko pagal jų teikiamo išsilavinimo kokybę, pagal tai, kiek baigusių universitetą pradeda dirbti, pagal studentų ir dėstytojų skaičių (kiek vienam dėstytojui tenka studentų), mokymo standartus ir studentų užsieniečių skaičių.
Rektorių konferencijos prezidentas: tai – rimtas signalas Lietuvos universitetams
„Geriausiųjų pasaulio universitetų sąraše minimos tik keturios Lietuvos aukštosios mokyklos ir tai – rimtas signalas Lietuvos universitetams“, – DELFI teigė Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas Petras Baršauskas.KTU vadovui tai dar vienas ženklas, kad pagaliau reikia pakelti galvas ir žiūrėti ne vien į kiekybę, bet ir į kokybę. „Žvelgiant į ateitį, kokybė yra svarbiau. Išliks tie, kurie žiūrės kokybinių rodiklių“, – įsitikinęs rektorius.
QS reitingo P. Baršauskas nepervertina, sako, jog yra ir objektyvesnių, tačiau nereiškia, kad šį reikia ignoruoti.
„QS reitinge yra keistų klausimų, pavyzdžiui, apie absolventus Nobelio premijos laureatus ir kitų, kurie tiesiogiai neatspindi studijų kokybės. Tačiau jei paimsime visus pasaulio universitetus ir, pvz., Vilniaus universitetą, pamatysime, kad patenkame tarp 600 geriausių. Tai geras rezultatas. Taigi, vertinant reitingą svarbus objektyvumas, kitas dalykas, kaip tu į tuos skaičius žiūrėsi“, – sakė rektorių konferencijos vadovas.
721184 113678We keep your page. Watch it offline once again soon. Quite interesting article. 545763
Definitely believe that which you said. Your
favorite reason seemed to be on the net the simplest thing to be aware of.
I say to you, I certainly get irked while people think about
worries that they plainly do not know about. You managed to hit the nail
upon the top and also defined out the whole thing without having side-effects , people can take a
signal. Will probably be back to get more. Thanks
592489 81815I adore foregathering beneficial information, this post has got me even much more info! . 422495