Pirmadienio popietę Anykščiuose startavo „Dausuvos“ baidarių žygis, kuris Lietuvos Respublikos 100-mečio metais pakartos prieš 80 metų surengtą istorinę didžiojo Lietuvos vandenų tyrinėtojo prof. Stepono Kolupailos ir jo bičiulių kelionę Šventosios ir Neries upėmis iš Anykščių į Kauną.
Per keturias dienas žygeiviai ketina įveikti baidarėmis kone 140 kilometrų. Visą kelią baidare „Chronus“ plauks ekspedicijos sumanytojas ir flotilės kapitonas muziejininkas Raimondas Guobis, iš Anykščių Kauną pasieks ir sportiškasis Pačinskų ekipažas – Kauno anykštėnas Romas su sūnėnu Jonu. Atskirose žygio atkarpose prie jų prisijungs ir kiti kelionių upėmis mėgėjai.
Pirmąją dieną flotilėje iki Kavarsko plaukė ir susitikime su kavarskiečiais dalyvavo Anykščiuose gyvenantis garsus Lietuvos keliautojas Vladas Vitkauskas, pirmąkart išbandęs Šventosios tėkmę žemiau Anykščių. Keliautojus į žygį palydėjo ir kasmetinių „Dausuvos“ žygių rėmėjo Anykščių kredito unijos atstovės.
1938-ųjų birželį, kai iš Anykščių Kauno link pajudėjo prof. S. Kolupailos suburti žygeiviai, į kelionę juos išlydėjęs rašytojas Antanas Žukauskas-Vienuolis nelinkėjo vėjo – prisiminė, kad jam buvo tekę plaukti Šventąja ir prieš vėją.
Anuomet žygeiviai padovanojo A. Vienuoliui vieną iš šiam žygiui pasiruoštų trikampių vėliavėlių. Ji kaip autentiškas eksponatas išliko A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus fonduose ir plazdėjo, išlydėdama šios vasaros žygeivius į kelionę.
Vakarais, nuo 20 val., numatyti žygio dalyvių susitikimai su Šventosios ir Neries pakrančių gyventojais, pokalbiai apie upes, miškus, pagarbios atminties ir pažinimų keliones. Pirmasis toks susitikimas „Upių valanda“ surengtas Kavarske, antradienio vakare „Žemupio valanda“ vyks Ukmergėje, Vilniaus gatvėje ties tiltu per Šventąją. Trečiadienį žygeiviai numato pasiekti Jonavą ir „Didžiosios upės valandą“ praleisti Neries pakrantėje prie Šv. Jokūbo bažnyčios. Žygio finišas numatytas ketvirtadienį 20 val. „Santakos valandoje“ Kaune, Nemuno pakrantėje prie Vytauto Didžiojo bažnyčios.
Baidare „Chronas“ keliauja ir paštas – trylika anykštėnų laiškų upėmis pasieks adresatus Ukmergės ir Jonavos rajonų miesteliuose bei Kaune.