Vasario 16-osios proga į Svėdasų biblioteką atkeliavo neįprastas eksponatas – buvusios Svėdasų mokyklos mokytojos Irenos Guobienės išmegzta Tautiška giesmė.
Netrukus 88-ąjį pavasarį pasitiksianti moteris nuo mažens buvo meniškos sielos – piešė, dainavo, šoko, rašė eiles. Mėgsta užsiimti įvairiais rankdarbiais. I. Guobienė yra apdovanota Mažąja Vaižganto premija už kūrybinius nuopelnus Svėdasų kraštui, buvo pirmoji šios premijos laureatė.
Kone visą gyvenimą I. Guobienė dirbo pradinių klasių mokytoja.
Šita puiki, inteligentiška svėdasiškė turi didžiulį autoritetą, ji labai veikli, aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime, meniškos sielos moteris. Jokie purvai prie jos nelips, kad ir kaip norės kai kurie komentatoriai apšmeižti.
,,Pensininkei” Mūsų artimoje gyminėje nebuvo nei vieno komunysto,nes mes ir tuo laiku siekėme laisvos Lietuvos,žinoma Lietuvos tokios laisvos,kuri nepriklausytu nei Rusui, nei Amerikai ar Briuseliui,taigi tokiu kaip mes į komunystus npriimdavo,ir neižeidinėk.
Neskabinek prie žmonių.Yra ribos gal.Maža mūsų Lietuva.
Tu nebuvai komunystu, bet savo pasisakymais visas smirdi komunizmu. Taip kad nesislapstyk.
Tikras komuniaga esi.Greit galima sužinoti ID. Bjaurastis esi ir tiek.Apsimetelis
Matau esi tikras anykštėnas
Jau tie anykštėnai,gal kai duobėje miestelis,tai prikvepuoja visokio bolševikino brudo
Kokius darbus nuveikti Lietuvos labui, parašyk.Ar tik amseti kokį ant kitų
Kodėl kabinetis reikia prie garbaus amžiaus žmogaus.Labai bjauri ir tamsi Jūsų siela.
Pavydėk ,kad tokia mama yra.Jokios kultūros neturite Pats tikriausias bolševikas.
Durneliu apsimeti.
O tavo mama nebuvo komuniste.Parašyk.Gal buvo tokia bjauri kaip tu su savo psichodeliniaisklausimais.Blogus tėvus turėjai.
Kaip gražu,dar tokio amžiaus močiūtė!!!!
Tegul Nausėdai padavanoja,jis nemoka himno.
Tu tai moki.Gal CCCP……tokie taip ir rašo