Kiekvieną trečiadienį, per trečią ir ketvirtą pertraukas, Antano Baranausko mokykloje vyksta judriosios pertraukos. Pradinių klasių mokiniai bei vyresnieji susiburia į aktų salę, kur vyksta šokiai.
Mokinių emocijos būna pačios geriausios, o mokytojai į šias pertraukas reaguoja pozityviai.
A.Baranausko mokykloje vyksta ne tik šokiai, bet ir stalo tenisas bei šachmatų kovos. Geresniu oru mokiniai per pertraukas eina į stadioną pajudėti. Šių pertraukų tikslas – leisti vaikams atsipalaiduoti nuo klasėse tvyrančios įtampos. Mokiniai, rodydami iniciatyvą judriosioms pertraukoms, dalyvaudami mokyklos renginiuose bei šokdami, mainais į tai sulaukia ilgesnių mokyklos renginių ir vakarėlių, kuriuos jie patys pasiūlo.
Paklausiau mokytojų ir mokinių, ar jiems patinka judriosios pertraukos.
„Aš manau, neblogai, kad vaikai eina šokti, aš, pavyzdžiui, asmeniškai taip žinau, kad tenisą žaidžia, sakė ir užleidžia vyresni mažiukams, pastatytos vaizdo kameros, kad nebūtų kokių nesusipratimų“ – sakė biologijos mokytoja Nijolė Ž.
„Judriosios pertraukos man patinka todėl, kad jose yra daug veiksmo, ypač mūsų mokykloj, ten susirenka vaikai pašokt, paišdykaut, jiems pakyla nuotaika po kontrolinių, nes vaikų kurie rašo kontrolinius, nuotaika yra pablogėjusi, o po tokių šokių ir judriųjų pertraukų jiems nuotaika pakyla ir viskas lieka visai dienai. Vaikai, kurie yra, pavyzdžiui, aktyvūs, jiems šios pertraukos labai į naudą yra ir gali atiduoti savo jėgas, jeigu, sakykim, jiems yra paskutinės pamokos. Tiesiog ten daug geros nuotaikos“, – kalbėjo mokinys Karolis B.
„Atsižvelgdami į mokinių poreikius gali tapti mokyklai judrioji pertrauka kaip tradicija, nes jos metu mokinių masiškumo judėjimas yra laisva forma, nesiekianti jokio rezultato, tačiau ne visi mokiniai yra sužavėti judėjimo pertraukomis, nes prakaituojama, o reikia likti kitose pamokose, nes tokiam intensyviam judėjimui higienos sąlygos yra netinkamos. Ką daryti mokiniams, jei jiems prieš tą pertrauką buvo kūno kultūros pamokoje, jei pasportavę, jau nusiprausę ir vėl eiti judėti 20 minučių, prakaituoti? Mano nuomonė tokia, kad reikia įvesti papildomą kūno kultūros pamoką, kur mokiniai galėtų būti su sportine apranga, pasiruošę aktyviam fiziniam judėjimui“, – taip pat savo nuomonę išreiškė mokytoja Rūta M.
Sportas ugdo asmenybes, sportuojantys žmonės yra laimingesni, ilgiau gyvena, o senatvėje nepatiria skausmų. Sportuojant smegenyse išsiskiria laimės hormonas, atsiranda entuziazmas, ugdoma valia ir kantrybė. Štai kodėl Anykščių A.Baranausko pagrindinėje mokykloje vaikai entuziastingai juda ir sportuoja per judriąsias pertraukas!