Nebeveikiančioje Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) pernai išmontuota 4,6 tūkst. tonų įrangos bei 5,2 tūkst. tonų konstrukcijų – kiek daugiau nei 2022-aisiais, kai išmontuota atitinkamai 4,1 tūkst. ir 4,8 tūkst. tonų.
Daugiausia įrangos išmontuota iš pirmojo reaktoriaus – 1,9 tūkst. tonų (2022 metais – 1,7 tūkst. tonų), ketvirtadienį pranešė IAE.
Didžioji dalis – apie 7,8 tūkst. tonų (tiek pat) – radioaktyviųjų atliekų apdorota ir išvalyta, jos galės būti realizuotos aukcionuose kaip metalo laužas.
Šiemet planuojama gauti leidimus išmontuoti antrojo bloko reaktoriaus komponentus, įrangą bei pagalbines sistemas.
Per visą jėgainės uždarymo laiką – nuo 2010 metų IAE buvo išmontuota apie 90 tūkst. tonų įrangos ir konstrukcijų. Iki 2038 metų liko išmontuoti beveik 105 tūkst. tonų.
IAE pasirinkti rangovai rengia reaktorių išmontavimo koncepciją. 2028 metais prasidės fiziniai darbai.
Nesaugia Vakaruose laikoma praėjusio šimtmečio 8-9 dešimtmetyje sovietų pastatyta Ignalinos AE galutinai sustabdyta 2009 metų gruodžio 31 dieną, o jos uždarymo darbai turėtų trukti iki 2038 metų. Uždaryti branduolinę jėgainę Lietuva įsipareigojo stodama į ES.
Kvailų paistalų prisiklausę nusprendė naikinti elektrinę, o kartu ir šalies ekonomiką. Ar sunku buvo tik rusišką reaktorių pakeisti į japonišką ?
Pardavė teritorija už alų ir skalbimo miltelius.
Tik prisiuostęs skalbimo miltelių, gali 20 metų rašyti vieną ir tą patį komentarą.
paukojo tautos gerove vardan vergoves