Dvylikametė Milda Daunoraitė, kaip puiki pianistė žinoma ne tik Anykščiuose, bet ir Paryžiuje ar Tbilisyje. Būsima Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos septintokė sako, kad dažnai būna momentų, kai norisi viską mesti. Tačiau, kai Milda pagalvoja apie per šešis skambinimo pianinu metus įdėtą darbą ir perspektyvas, sugrįžta noras groti.
Mokosi Paryžiuje ir Šilutėje
Prieš pora metų Milda gavo pasiūlymą mokytis pas prancūzą pianistą Mišelį Sony. Be Mildos į pamokas Paryžiuje skraido dar vienas lietuvis Kasparas Mikužis ir du iš Gruzijos kilę vaikai. Nuskridę į Paryžių lietuviai gyvena Lietuvos ambasadorės Prancūzijoje Violetos Baltrušytės namuose. Per metus į pamokas pas M. Sony Milda vyksta apie 5 kartus. O būdama Lietuvoje mergaitė mokosi pas mokytoją Liudą Kašetienę Šilutėje.
Daugiau darbo, nei malonumo
Vien išgirdus žodį ,,Paryžius“ didžiajai daliai žmonių jis asocijuojasi su Eifelio bokštu, romantika ir jaukiomis gatvelėmis. O štai Milda daugiausiai laiko būdama Paryžiuje praleidžia bute prie pianino – tik kartais gauna progą aplankyti įžymias šio Europos menininkų miesto vietas, tokias kaip Eliziejaus laukai ar Disneilendas.
Nuotykiai Gruzijoje
M. Sony ruošti pianistai pernai turėjo garbę groti Šveicarijoje vykusiame Nobelio premijos laureatų pagerbimui skirtame koncerte, o kartą Gruzijoje pasirodė dviems prezidentams – Valdui Adamkui ir Michailui Saakašviliui.
Paklausta apie kelionių nuotykius Milda sakė, jog daugiausiai nutikimų buvo Gruzijoje: ,,Kartą naktį atskridę į Tbilisį su gruzinu vairuotoju važiavome į viešbutį. Staiga gruzinas pamato bažnyčią, paleidžia vairą ir ima melstis. O kitą kartą vairuotojas tiesiog užmigo prie vairo, mokytojai (Liudai Kašetienei) teko griebti vairą, kad mašina nenulėktų nuo kelio.“
„O štai prieš pora metų šeima, pas kurią su Kasparu buvome apsistoję, sumaišė išvykimo laiką, taigi pavėlavome į lėktuvą. Mes abu labai išsigandom, ir, kol mūsų šeimininkas nuėjo aiškintis dėl bilietų apkeitimo, tiesiog sėdėjom ir verkėm. Skambinau mamai, bet ji net nelabai galėjo suprasti ką sakau, nes dar vis buvau labai išsigandusi ir verkiau, todėl jai teko pasikalbėti su Kasparu. Paaiškėjo, kad kitą naktį nakvosime Tbilisyje. Su savo šeimininku tą dieną dar spėjome aplankyti zoologijos sodą, o kitą rytą išskridome namo.“ – apie nuotykius keliaujant pasakojo Milda.
Pasiekimai reikalauja ne tik didžiulio darbo, bet ir sėkmės
,,Nežinau kodėl, bet prieš koncertus, į kuriuos norėdami patekti žmonės sumoka po kelis šimtus eurų, mažiau jaudinuosi, nei prieš konkursus. – sakė Milda. – Bet pagrojusi dažnai labai nuliūstu dėl padarytų klaidų. Kartą net verkiau“.
,,Kartais net neįsivaizduoju kodėl man taip sekasi. Aš pati nemanau, kad esu kažkoks stebuklas. Dažnai nesitikiu, kad laimėsiu“, – pasakojo Milda. Ji ne tik labai daug pasiekusi pianistė, bet taip pat ir gerai mokosi – mergaitė antra klasėje.
Tiesa, prie pianino ji praleidžia 3 valandas per dieną, o atostogų nuo grojimo negali turėti ilgiau nei 2-3 savaites.
Mylimiausio kompozitoriaus neturi
,,Mylimiausio kompozitoriaus neturiu. Na, pavyzdžiui, man atrodo, kad Bachas nuostabiai kuria, bet kartais atrodo, kad tas pats Bachas išprotėjęs. Mėgstu Ferenco Listo kūrybą. Mano mokytojas Mišelis Sony yra F. Listo žinovas, netgi turi tikrą jo naudotą pianiną.“ – apie muziką kalbėjo Milda. – O šiaip klausau populiariosios muzikos, to, ko klauso didžioji dalis paauglių“.