Vasario 27-ąją Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijoje vyresniųjų klasių moksleiviai dalyvavo M. K. Čiurlionio fondo edukaciniame renginyje jaunimui iš programos „Augame su M. K. Čiurlioniu“. Renginį vedė aktorė Livija Krivickaitė.
Interaktyvios pamokos metu moksleiviai buvo supažindinti su garsiojo menininko kūryba, turėjo galimybę pasiklausyti altininko Martyno Vyto atliekamų kompozitoriaus M. K. Čiurlionio kūrinių.
„Važinėjame po įvairius Lietuvos kaimus. Pagal savo matymą pakreipėme projektą būtent taip, nes kaimuose mažiau kultūros sklaidos, o Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra mūsų tautos vertybė. Miesto vaikai yra viskuo pertekę, jie gauna labai daug edukacijų, įvairiausių užsiėmimų, o kaimo vaikučiai viso šito turi daug mažiau“, – „Anykštai“ sakė kompozitoriaus, dailininko, chorvedžio, kultūros veikėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondo projekto „Augame su M. K. Čiurlioniu“ projektinės veiklos vadovė Modesta Kuzmenkaitė.
Daugiau nei du dešimtmečius veikiantis M. K. Čiurlionio fondas garsina talentingojo menininko kūrybinį palikimą, populiarina jo kūrybą Lietuvoje ir užsienyje. Projektas „Augame su M. K. Čiurlioniu“ yra labiau orientuotas į kaimų, miestelių moksleivius. Fondo projektinės veiklos vadovė M. Kuzmenkaitė teigė pastebėjusi, kad kaimo vaikai daug atidžiau klausosi edukacijų, labiau domisi, daugiau klausimų užduoda.
„Dažnai, kai suskamba skambutis, jie niekur neina, apžiūri paveikslus, prašo edukatorės, kad papasakotų daugiau. Būna, kad prašo pagroti dar kartą. Skirtumas iš tiesų jaučiamas ir labai džiaugiuosi, kad projektą pakreipėme šia linkme“, – kalbėjo M. Kuzmenkaitė.
Paskaita apie garsųjį Lietuvos menininką ekspresyvios aktorės, režisierės L. Krivickaitės dėka buvo nenuobodi ir įtraukianti – moksleiviai buvo skatinami kuo atidžiau klausytis pasakojimo apie kompozitoriaus ir dailininko gyvenimą ir kūrybą, o už teisingai atsakytus klausimus apie M. K. Čiurlionį gavo atvirukus su M. K. Čiurlionio piešinių reprodukcijomis. Taip pat L. Krivickaitė kvietė mokinius įvardyti, ką mato M. K. Čiurlionio paveiksluose, raiškiai paskaityti jo rašytą tekstą.
Organizatoriai moksleiviams bei mokytojams atvežė ir M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijų, kad visi turėtų galimybę prisiliesti prie garsiojo autoriaus darbų, juos patyrinėti iš arčiau.
„Šie paveikslai yra nacionalinė vertybė. Originalai retai kada yra eksponuojami ne muziejuje, juos reikia vežti specialiuose konteineriuose, originalus lydi policijos ekipažai. Pasaulyje M. K. Čiurlionis yra labai vertinamas, jis – vienas pirmųjų simbolistų ir labai nedaug trūko, kad būtų pats pirmasis“, – sakė M. Kuzmenkaitė.
Projektas „Augame kartu su M. K. Čiurlioniu“ buvo pradėtas 2007 metais, bet, kaip ir viską, taip ir šį projektą buvo sustabdžiusi pandemija, todėl kurį laiką buvo dirbama nuotoliniu būdu. Per dvejus metus nuo pandemijos, pasak projektinės veiklos vadovės M. Kuzmenkaitės, buvo aplankyta apie trisdešimt Lietuvos mokyklų.
M. K. Čiurlionis pradėjo tapyti 29 metų, vos per šešerius metus (menininkas mirė sulaukęs 35-erių) nutapė daugiau nei 250 tapybos ir grafikos darbų.
Visi jo sukurti originalūs darbai yra saugomi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune.
Prasmė.kaip juos prisikviesti?